Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Królewskie Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Van Pur, Królewskie Porter

    Spróbowałem kilka razy, zanim zdecydowałem się dokonać oceny.

    Bez wątpienia porter rakszawski jest mniej treściwy. Wybija się głównie posmak paloności, w tle czuć trochę koźlaka. Grzybek zbudowany z piany jest solidny, ale w połowie kufla po pianie nie zostaje nawet ślad.

    Piwo wchodzi gładko, szybciej od wersji warszawskiej, którą momentami odbierałem jako zbyt treściwą. Jest to wciąż bardzo dobry porter jako taki, ale moim zdaniem stracił swoją cechę charakterystyczną. Zobaczymy, jak wyjdą następne warki.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    przy bezpośrednim porównaniu od razu widać róznice z oryginalnym porterem warszawskim, po pierwsze, barwa, ciemno mahoniowa, uwaga, jak porter z Warszawy nieprzejrzysty to przez Van Pura mozna cos tam dojrzeć, więc barwa jest znacznie słabsza, jakby piwo było bardziej rozwodnione, piana, opada o wiele szybciej, nie zostawia krążków, szybko znika, w smaku jest jakby bardziej rzadsze, mniej nasycone, nie posiada tej głębi smaku, zapach słabo wyczuwalny, opakowanie identyczne jak te z Warszawy. Ogólnie, jako porteroceniam na czwóreczkę, jednak (mam przed sobą szklanki napełnione obydwoma porterami - ustępuje warszawskiemu)

    Moja ocena: [4.425]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • woli
      Senior
      • 10-2003
      • 121

      #3
      W końcu sprawdziłem smak tegorocznego Porterka.Jego jakość jak zwykle bardzo dobra,piękny kolor,wytrawny smak,oczywiście duża ilość procentów:9,5.
      Takie piwo w sam raz na zimowe wieczory.Polecam.

      Moja ocena: [3.65]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        woli napisał(a)
        W końcu sprawdziłem smak tegorocznego Porterka.Jego jakość jak zwykle bardzo dobra,piękny kolor,wytrawny smak,oczywiście duża ilość procentów:9,5.
        Takie piwo w sam raz na zimowe wieczory.Polecam.

        Moja ocena: [3.65]
        tegoroczny porter "Królewski" był warzony w Warszawie, w Van Purze była tylko jedna warka więc ocena powinna byc przeniesiona we właściwe miejsce
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          pytanie retoryczne

          jaka ocena?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            To może zamknąć ten temat, chyba że produkcja wróci do Rzeszowa.

            Comment

            • macmon
              Senior
              • 10-2002
              • 140

              #7
              Porter Królewski w Rakszawie to na szczęście temat zamknięty, gdyż Van Pur nie jest już w grupie Brau Union Polska.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                nie sądzę aby z takiego powodu handlowcy wycofali to piwo ze swych sklepów, więc może być jeszcze gdzieniegdzie dostępny.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎