Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Imbeer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Kormoran, Imbeer

    Piwo imbirowe. Butelka 0,33l; zielona, bezzwrotna (identyczna jak w Irishu). Etykieta w tonacji zielonej , z żaglowcem w centralnej jej części - do złudzenia przypomina et. Gingera. Kapsel no name, czarny. Cena w sklepie nocnym 2,15 PLN.

    Ekst. 11,0% wag., alc. 5,5% obj. Nie jestem zwolennikiem ani nawet sympatykiem tego typu piwek, ale zakupiłem w ramach wartości poznawczych. Kolor sympatycznie wpadający w pomarańczowy (!), po nalaniu do szkła piana drobna, z wysokoim grzybkiem, niestety b. szybko opadła. Nagazowane średnio ze wskazaniem na słabo.W smaku charakterystyczne imbirowe nuty, nieco drapiące w gardle i pozostające nieco zbyt długo w ustach.

    Piwo pomyślane i wypuszczone na rynek zdecydowanie na fali Gingera.
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Uzasadnienie jak wyżej

    Moja ocena: [2.85]

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Taki sobie wynalazek. Nie jest to to, co ja lubię najbardziej, ale wypić się dało. Kolor zółto cytrynowy, raz, że za jasny, a dwa, że mógłby być klarowniejszy. Piana drobnoziarnista, biała z leciutko cytrynowym przebłyskiem, szybko się samounicestwiła. Nasycenie niewielkie, ale znośne. Zapach średnio intensywny, faktycznie trochę imbirowy. W smaku dość intrygujące. Ze wszystkich imbirowych, które piłem, to jest najbliższe imbirowi, a najdalsze jabłku. Po za tym czuć jakby żywicę i jakąś taką surowość. Plusem tego smaku jest oryginalność, minusem... że znam smaczniejsze trunki... Etykietka na zielonej butelce też jest zielona, z żaglowcem. Wygląda całkiem przyzwoicie.

      Moja ocena: [3.125]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Zakupiłem kilka dni temu w "Intermarche"
        kolor- jasny, słomkowy, za jasny
        piana- duża, trwała, trochę za mało gęsta, ale... ujdzie.
        CO2- strasznie marne, nic nie widzę i nie czuję
        zapach- słaby, lekko kwaskowo-imbirowy
        smak- poza imbirem czuc jeszcze kwasek, chemię i zalążki zgagi.
        opakowanie- etykieta naśladuje gingers'a, a jeśli ktoś nie potrafi wymyślec własnego stylu to dla mnie może dostac tylko 1. Butelka OK, kapsel golas.
        Dobrze że to but.0,33 bo może zgaga będzie mniejsza. Nie lubie takich wynalazków, ale od czasu do czasu można wypic coś odbiegającego w smaku od piwa. Ot taki szampan piwo podobny. Blee...

        Moja ocena: [2.05]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎