Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

MOCNE piwa domowe z WES Wolsztyn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalh
    Senior
    • 12-2002
    • 284

    MOCNE piwa domowe z WES Wolsztyn

    Ostatnio miałem okazję odwiedzić WES Wolsztyn (producenta znanych z Browamatora ekstraktów słodowych), gdzie zostałem miło ugoszczony przez Dyrektora Zarządu WES, Pana Darka. Wziąłem też kilka moich piw na degustację, mieliśmy też próbować piwo domowe robione w WES.
    I TU SIĘ ZDZIWIŁEM.
    Podobno w WES było niegdyś robione piwo grodziskie, ale teraz pracownicy WES na czele z właścicielem testują swoje ekstrakty; ciekawy jest jednak kierunek ich eksperymentów - robią piwa coraz mocniejsze . . .
    Piłem piwo mające tylko coś ponad 20 Blg (nastawnego oczywiście), potem 27,5 Blg, potem 29,5 Blg . . .i więcej nie pamiętam. A tak na prawdę tylko próbowałem, żeby jeszcze tego samego dnia móc wrócić do domu (Poznań - 80km od Wolsztyna).
    Według planów Pana Dariusza górna granica Blg ciągle jest zwiększana, pewnie już przekroczyła 30Blg.

    Najmocniejsze piwa były ciemne, bardzo gęste, pieniły się bardzo dobrze, jak na tak wysoką zawartość alkoholu. Nie potrafię juz opisać dokładnie smaku, bo mineło juz trochę czasu, ale mogę spokojnie powiedzieć że te piwa były bardzo dobre. Dostałem jedno 'na drogę' więc może po jego otwarciu podam więcej szczegółów smakowych, wolałbym je jednak jeszcze wyleżakować.
    Nigdy jeszcze nie piłem piw podobnej mocy (około 12-13%), choć piłem mocne klasztorne i portery o mocy około 10%.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Piwo domowe 26,69 Blg

    W sobotę miałem okazję zakosztować tego rarytasu. Nader ciężkie piwo o dość ciemnej barwie, charakterystyczny winno - słodowo - karmelowy zapach, utrzymujący się w butelce już trzeci dzień. Piana dość obfita, kremowa, bardzo sztywna (padło słowo "styropian"). Piwo w smaku zbliżone do typowego polskiego portera, bez goryczki chmielowej; sprawia, że gruczoły ślinowe pracują intensywnie. Zawartość alkoholu 6.87%.

    Bardzo oryginalne piwo, nieporównywalne z żadnym mocnym burakiem, dostępnym w handlu. Coś, nad czym warto eksperymentować i zawsze warto skosztować.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Z dużym opóźnieniem i dlatego bez konkretów ...
      Na początku marca gościłem byłem w Wolsztynie i kosztowałem kilku miejscowych produktów. Było ich chyba ze sześć różnych, jasnych i ciemnych, z których najsłabszy miał 17 Blg, zaś najmocniejszy nieco ponad 30 Blg. Cóż rzec ? To było piękne przeżycie. Serce rosło z dumy, że w tym oto znękanym kraju jeszcze komuś się chce pracowć organicznie od podstaw. Patrzę w przyszłość z ufnościa wierząc, że nie zginiemy, póki trwa jeszcze sztuka warzenia dobrego piwa.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎