Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Zingi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Jurand, Zingi

    Dla formalności zakładam nowy temat, aczkolwiek napój ten został już omówiony przy okazji dyskusji o innym piwie (patrz Jurand, Imbir's). Smak bardzo przyjemny, chyba lepszy niż w przypadku "Gingera" z browaru Belgia. Co do samej nazwy, to okazało się, że w tym szaleństwie jest metoda. "Zingiber" to podobno po łacinie znaczy - imbir (taka informacja znajduje sie na kontrze, chyba trzeba jej wierzyć). Etykieta w klimacie wspomnienego "Gingera". Niewtajemniczeni mogą łatwo te piwa pomylić.
    Attached Files
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Piwo rzeczywiscie porównywalne z Gingerem. Smakowo bardzo podobne. Nie mam nic do zarzucenia temu piwu.
    Etykieta ewidentnie robiona pod Gingera, tak jakby w Olsztynie ludziom brakło konceptu.
    Przyjemność spożycia tego piwa zawdzięczam Cyrkonii - dzięki Olsztynianko.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Odp: Jurand, Zingi

      Cezar napisał(a)
      Etykieta w klimacie wspomnienego "Gingera". Niewtajemniczeni mogą łatwo te piwa pomylić.
      Taką sytuację miałem we wrocławskim Piwoszu, wcześniej tego piwa nie widziałem, myślałem, że to jakiś promocyjny Gingers. Dodam, że kapsel jednobarwny, bodajże czerwony.

      Comment

      • pIvo
        Senior
        • 10-2002
        • 290

        #4
        Znalazla sie nisza rynkowa (odnalazl ja Ginger z Kielc) - pojawili sie i nasladowcy, szkoda tylko, ze az tak (wzorniczo) imituja lidera...
        http://kapsle.w.interia.pl

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #5
          Butelka 0,5 l; zielona. Ekstr. 9,0%; alk. do 4,7% obj. Zamiast PN norma zakładowa. Kapsel no name. Zakupione w sklepie spożywczym. Na etykiecie w tle stardawna, zabytkowa prawdopodobnie ciuchcia.

          Piwo udało mi się nalać do kufla z pięknym grzybkiem piany, ale niestety szybko znikła pozostawiając po sobie jedynie ledwie zauważalny wianek. Woń delikatna, acz słaba. Kolor ładny, ciemno-słomkowy. B. słabo nagazowane. W smaku wyczuwalny imbirowy charakter, ale bez nachalnego posmaku pozostającego w ustach. Łagodne, na pewno lepsze od Imbeera z Kormorana.

          Na kontrze taka opowieść: "Imbir (łac. Zingiber, ang. Ginger) pochodzi z tropikalnej Azji i Oceanii, gdzie jest używany jako afrodyzjak. Orzeźwiający zapach i korzenny oryginalny smak, nadaje naszemu piwu niepowtarzalny charakter.".

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            Piana białokremowa, drobna, nie najtrwalsza, utrzymuje się drobna kołderka. gazm ok. Barwa złocista, lekko miodowa. Zapach lekko jabłkowo-korzenny(?) Smak lekko jabłkowy, szybko zanikający, pozostawiający po sobie dziwny nazbyt przyjemny słodkawy posmak który powoli przeradza się w posmak imbiru. Nie jest to nic specjalnego i jest to chyba najgorsze imbirowe piwko jakie piłem ze względu na w/w słodycz. szata graf standardowa jak na polskie imbiry.

            Moja ocena: [2.75]
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Cóż, kolejne perfumowane z rodzimego podwórka. Wydaje mi się, ze jest lepsze od Gingersa, ale nadal mnie nie powala i nie zmienia mojego stosunku do tego rodzaju trunków. Kolor za jasny, piana białą, drobnoziarnista, nasycenie średnio- nieduże, zapach słodkawo- imbirowy, smak również w tej konwencji, wzbogacony może troszkę kwaskowatym odcieniem. Opakowanie mało pomysłowe, nie bardzo się odróżnia od innych perfuma na półce. Jak do tej pory, najsmaczniejsze imbirowe, jakie mi się trafiło, to był Amber Clasic z sokiem imbirowym...

              Moja ocena: [3.225]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                #8
                obecnie do nabycia na orlenach po ok 2zł
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Andrewbrw
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 932

                  #9
                  Wow!~ ostatnio kupiłem w sklepie po 2.70, a tu mówisz, że po 2zl na stacji

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10737

                    #10
                    Andrewbrw napisał(a)
                    Wow!~ ostatnio kupiłem w sklepie po 2.70, a tu mówisz, że po 2zl na stacji
                    pisząc ok 2 myślałem o przedziale 2-2,99
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      Piwo to zakupiłem tylko dla etykiety ale oczywiście przy okazji i przetestowałem. Do połowy butelki smakowało jak jakaś oranżada jabłkowa a dopiero później pojawił się charakterystyczny imbirowy smak. Raczej więcej tego piwa nie zakupie chyba, że zmieni się etykieta(odpukać).

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        kolor - ciemno-słomkowy, cos z klarownością nie tak ale ogólnie ok
                        gaz - ciut za duzo
                        piana - biała, grube pęcherzyki, z początku obfita, duża, zostaje jednak 1-cm warstwa
                        zapach - przyjemny, imbirowy, dośc mocny
                        smak - doskonałe na szybkie zgaszenie pragnienia, wyczuwalny oczywiście imbirowy smak, z lekką domieszką chmielowego smaku, wchodzi doskonale.
                        opakowanie - na 5, zielona butelka, zgrabna i kolorystycznie utrzymana etykieta, kapsel gładki, czerwony

                        jak dla mnie bardzo dobre smakowe piwo

                        Moja ocena: [4.475]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor pilsowy, a więc zważywszy na niski ekstrakt piwo musi być koloryzowane - zresztą potwierdza to karmel w składzie. [3]
                          Piana: Piana dość wysoka, opada do szczelnej i grubej kołderki. [3.5]
                          Zapach: Zapach mocny, zdecydowanie imbirowy. [4]
                          Smak: Smak imbirowo-słodowo-słodki, po chwili pojawia się imbirowa pikantność. Jak na swoją szufladkę, Zingi wypada bardzo dobrze, właśnie mnie świetnie chłodzi po powrocie do domu. [4]
                          Wysycenie: Nasycenie w sam raz. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta jest skrzyżowaniem Gingersa z Matriksem Owszem, wykonana nie najgorzej, ale wielki minus za brak pomysłu. Do tego absurdalny czerwony kapsel (goły). [2.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎