Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Hubal Super Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Grudziądz, Hubal Super Mocny

    Butelka 0,33l, zielona, bezzwrotna (jak przy irishu z BK). Kapsel czarny, no name. Na etykiecie (czarnej) dwie skrzyżowane ułańskie szable. Ekstr. 16,5 % wag.; zaw. alk. do 8,4 % obj.

    Zdecydowanie najgorsze piwo jakie ostatnio piłem. Smak jakby silny, intensywny, ale ledwie dostrzegalna nuta słodyczy niweczy wszelkie pozytywy. Piana słaba i nie utrzymuje się długo na piwie. Posmak nieco również kwaśnawy (jakby drożdżowy). W zapachu nawet nie odrzuca. Nagazowane dostatecznie, w barwie przeciętne i nie wyróżniające się. Nie polecam tego piwa nikomu!
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #2
    Mam odczucia diametralnie odmienne.

    Browar Grudziądz mógłby chyba dawać korepetycje z warzenia jasnych mocniaków. Poprzednie piwo tego typu, które mi naprawdę posmakowało, też pochodziło z tego browaru, a był to Kunter Mocny.

    Hubal powala intensywnością (na plus). Orzeźwiający, wyraźnie chmielowy (choć szkoda, że nie bardziej), lekko ziołowy smak sprawia, że tuż po wzięciu łyka mam ochotę na następny. Piwo mocno osadza się w moich kubkach smakowych, choć swoje już dzisiaj wypiłem. Może tajemnica tkwi w świeżości, bo piwo ma ważność do 23 kwietnia przyszłego roku.

    Jestem pod wrażeniem, choć muszę przyznać, że z początku byłem nastawiony negatywnie ze względu na voltaż i dopisek 'super mocny' na etykiecie.
    Last edited by żąleną; 13-12-2003, 03:34.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #3
      Ja jednak upieram się przy swoim i twierdzę, że piwo było słabe. Może była to wina transportu, przechowywania itp.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Jeśli czułeś kwaśnawy posmak, to całkiem możliwe.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Zakupiony w Muszkieterach i za 2.29-0.33l!
          Barwa-adekwatna do ilości ekstraktu czyli bursztynowa
          Nasycenie-słabiutkie;znaleźć jakieś bąbelki w piwie to cud.
          Piana-szklanka 0.5l nie zmieściła całego piwka(0.33l).Piana wydobyła się na zewnątrz.Jest(była)bardzo dziwna niby drobna,ale po chwili ziarenka robią się duże i piana staje sie dziurawa i znika.
          Zapach-alkoholowy-miodowy.
          opakowanie-butelka zielona 0.33l ,beznadziejna etykieta i kontra,czarny kapsel.
          Smak-troszkę goryczki,troszkę czegoś słodkiego ,ale o dziwo mało intensywny.
          Niezbyt udany produkt.

          Moja ocena: [2.95]


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Butelkę 0.33 nabyłem w sklepiku monopolowym 24h, naprzeciw mojego domu.
            Kolor: w butelce (zielonej!) wyglądał nieciekawie, w kuflu niewiele lepiej - taki pomarańczowawy, trochę jak oranżada. Czyli 2,5.
            Piana: zrobiła się spora, do samego brzegu półlitrowego kufla. Dość spore bańki, szybko opadła, ale nie zniknęła - pozostała cienka warstwa. W sumie 3.
            Nasycenie: niezłe, z dna unosiły się ładne łańcuszki pęcherzyków, w miarę picia nie wyczuwało się nadmiaru gazu - nawet 4.
            Zapach: bardzo intensywny, chmielowy, czyć go nawet długo po opróżnieniu butelki - porządne 4 i pół.
            Smak: no i tu, niestety - żenada. Gorzki, kwaśny, gryzie w język, po przełknięciu można wyczuć ślad doprocentowania. Jak na taką ilość ekstraktu - nie do przyjęcia. Góra 1,5.
            No i opakowanie - mniej więcej takie jak smak. Czyli nieefektowne, nijakie. Zielona butelka - minus. Kapsel całkowicie czarny. Etykieta taka sobie - też czarna, u góry dystynkcje majora i dwie skrzyżowane oficerskie szable. Duża nazwa marki, u dołu informacja o ekstrakcie. Kontra malutka, brak informacji o pasteryzowaniu. Opakowanie nie zachęca raczej do kupowania. 1,5.

            Nie rekomenduję.
            Moja ocena: [2.875]
            Last edited by Wujcio_Shaggy; 22-01-2004, 21:26.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              O rety... Ale siekiera... 8,4 alc, to czuć i w zapachu i w smaku... Kolor niezły, złocisty. Gazu jest w sam raz. Piany nie ma, albo jest, a ja jej nie widzę... Zapach intensywny, słodkawy, alkocholowy. Czuć moc i to nie tylko jasną, ale i ciemną jego stronę. Smak w zasadzie jest kontynuacją doznań zapoachowych. Słodkawy z wyraźnym posmakiem spirytu. Buteleczka niezła, choć w porównaniu do Rotmistrza z tegoż browaru, to mało pomysłowa.

              Moja ocena: [3.075]
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • piwo
                Senior
                • 08-2001
                • 810

                #8
                Hubal powala intensywnością (na plus). Orzeźwiający, wyraźnie chmielowy (choć szkoda, że nie bardziej), lekko ziołowy smak sprawia, że tuż po wzięciu łyka mam ochotę na następny. Piwo mocno osadza się w moich kubkach smakowych, choć swoje już dzisiaj wypiłem.
                Dodam tylko, że pierwszy łyk jest dość ciężki ale potem faktycznie piwo jest ożeźwiające.


                Mi smakowało, dam 4.

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Ładna barwa, bardzo dobrze wysycone gazem, ładna piana, intensywny zapach i smak. fajna goryczka. Tylko etykieta odbiega od całości - nie podoba mi się.

                  Moja ocena: [3.95]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #10
                    Hubal! co byś chciał?

                    No co byś chciał?no co byś chciał? hubal dobry jest a zwłaszcza w duzej ilosci, smak ma bardzo ciekawy, nie zgadzam sie z przedmowcami, widze w nim duzo plusów, no oprócz ceny; zakupiony w sklepie To Tu Piwo przy ul.legnickiej we wroclawiu kosztowalo 2,60, butla bezzwrotna oczywiscie

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      #11
                      Mocno chmielone,dobrze nagazowane piana też całkiem ładna.Jestem pozytywnie zaskoczony.Pijąc inne piwa mocne z Grudziądza spodziewałem się tego samego słodkiego piwa,a tu niespodzianka.

                      Moja ocena: [4.175]
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • Czes
                        PremiumUżytkownik
                        • 06-2001
                        • 752

                        #12
                        Major nie powstydziłby się takiego trunku. Dobre!
                        (partia, którą należy spożyć przed 15.06.04)
                        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          #13
                          zgadzam się z przedmówcą, coraz chętniej sięgam po to piwo ,nie spodziewałem się po browarze Grudziądz tak dobrego wyrobu!tylko pogratulować

                          Comment

                          • Morbital
                            Member
                            • 03-2004
                            • 72

                            #14
                            Kupuje to piwo za 2.60zł i to główna jego wada. Poza tym Hubal jest całkiem niezły, w porównaniu z innymi jasnymi mocnymi krajowymi produktami. Ma przyjemny słodkawy smak z lekką goryczką. Doskonale wprowadza w dobry nastrój i na szczęście nie czuć w nim spirolu!

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              #15
                              Mam tą samą partię, co Czes.
                              Z dużą rezerwą podchodzę to tego typu piw. Bardzo dobre! Takie mocniaki to ja mogę pić. W kategorii polskich "superstrongów" to piwo zasługuje na zdecydowane 5! Deklasuje mojego dotychczasowego faworyta, Gab'a Super Mocnego.
                              Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale smakuje mi trochę jak fajnie przypalony ciemniak.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎