Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Rejs

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Jurand, Rejs

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Piłem już to piwo. Ale warunki nie pozwoliły na ocenę. A teraz już go nie ma w sklepiku. Ale raczej przeciętniak to był. na kolana mnie w każdym razie nie powalił, bo bym chyba zapamiętał.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      #3
      kupione w Krakowie - Wola Justowska , cena 1,30 zł
      Kapsel goły bez oznaczeń , etykieta przeciętna , bez kontry.
      Ekstrakt 10,1% , zawartość alkoholu do 5,5 %
      Bardzo przeciętne piwo .
      Piana w normie dość gęsta na początku potem zanika ( ale muszę przyznać że po długim okresie czasu ).
      Kolor jasno-słomkowy. Nagazowane należycie.
      Zapach obojętny z przewagą , że właściwie to go nie ma.
      Smak jest dla mnie zaskoczeniem bo owszem wyczuwalna przyjemna goryczka , nuta chmielu , ale jakby to wszystko rozwodnione.
      Jak na cenę to OK. Raczej jest to piwo na lato ( lekkie gaszące pragnienie ) niz na zimowe wieczory ale to właśnie sugeruje producent nazywając to piwo.

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Kupione w Bytomiu w Stokrotce. Sympatyczny lekki p[ils ale nie powala na kolana. Brzydkie opakowanie, za to cena zachęcająca 1,09 + kaucja

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          U mnie trafiło się za 1.60zł. Najbardziej podobała mi się piana tworząca grzybek. Co do reszty potwierdzam - przeciętniak, ale można do niego wracać
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Jurand, rejs

            Zakupione za 1,29 zł / 0,5 l
            Kolor jasnozłoty, piana biała, drobna, długo sięutrzymuje (> 3 min ), pozostawia ładną koronkę brabancką, słbo gazowane, wydaje się wodniste - e.v. - 10,1 st.Zapach chmielowo - owocowy nikły, lekko kwaskowe z posmakiem drożdży. Kapsel pusty.
            Leciutki pilsik na 3+

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #7
              Piwo dostarczone przez Arta za co jeszcze raz dziękuję.
              Mój Rejs trwał bardzo krótko i nie obfitował w żadne atrakcje poza radością z nowej etykiety. Piwo miało posmak spirytusowy(nie tylko moim zdaniem) co szybko mnie do niego zniechęciło, na szczęście statek był jeszcze blisko portu więc z ewakuacją na ląd nie było problemu.

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                Dostałem to piwo w prezencie od sąsiada, który nabył je na delegacji, ale nie na Mazurach, lecz w Wieliczce .
                Kolor nieładny, jasnosłomkowy. Piana biała, średnio i grubopęcherzykowa dośc szybko redukuje się do niskiego kożuszka. Dobre, wyraźne i przyjemne nasycenie drobnymi bąbelkami gazu. Smak nieco rozczarowuje, goryczka z nutami chmielowymi jest zbyt rozwodniona. Zapach znacznie lepszy, wyraźny, chmielowy. Opakowanie to butelka euro, ładna etykieta z żaglówką, szkoda, że bez kontry i kapsel "goły", złoty.
                Rzeczony jurandowy Rejs debiutował na moim stole i podniebieniu. Spodziewałem się trochę lepszych wrażeń, choć poza zbyt jasną barwą poważniejszych minusów nie odnotowałem.

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                • Petrax
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 662

                  #9
                  Miejsce zakupu: Bojanowo

                  Opakowanie: butelka euro 0,5l, brzydka etykieta, goły kapsel
                  Kolor: ładny, złocisty, 100% klarowne
                  Piana: grubopęcherzykowa, nietrwała, dość lepka
                  Gaz: w sam raz
                  Zapach: mizerny, chmielowo-słodowo-drożdżowy
                  Smak: bardzo lekkie piwo, ale na pewno nie bezsmakowe, przyjemny aromat chmielowy i wyraźny - słodowy, goryczki mało, lekko słodkie, niezłe

                  Moja ocena: [3.5]
                  In cervisia veritas
                  http://www.ptxc.de.vu
                  Пиво - вот мое экотопливо

                  Comment

                  • JAckson
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 6122

                    #10
                    Piwo zakupione w Bojanowie na rynku

                    Po przelaniu do kufla:

                    Kolor tego piwa jest tak jasny, że aż ciekawy.
                    Piana aż nazbyt obfita, śnieżnobiała z większymi pecherzami początkowo bardzo wysoka potem utrzymująca się ~3-milimetrową warstwą do końca.

                    Nasycenie chyba trochę za duże ale nie przeszkadzało mi w piciu
                    Zapach bez specjalnego wyrazu.
                    Smak lekko goryczkowy, lekki - przypomina mi czasy studenckich wakacji gdy wypijało się dużo lekkiego piwa w największym słońcu. Ogólnie miłe wrażenie

                    Opakowanie oczywiście marne, ale cóż

                    Podejżewałem gorszą zawartość w tej butelce

                    Moja ocena: [3.8]
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #11
                      Zakupiłem w sklepie koło mojego domu za 1,20zł. Muszę przyznać że cena nie odzwierciedla zawartości. Przyzwoite piwko za grosze. Kolor troszkę za jasny, gaz w sam raz jak dla mnie, lekko szczypie w język. W smaku czuć chmielowo-słodowe nuty lecz jak dla mnie ciut mało goryczki. Piana obkawiła się cieńką warstwą i jej "placki" pozostają do końca. Zapach słodowy, co do opakowania to jest to but. euro, a etykieta... szkoda opisywać tandeta!. Są tacy ludzie co kupują oczami i mogą wyglądem tej że etykiety nie zdecydować sie na zakup, a piwko to jest całkiem, całkiem. Polecam.

                      Moja ocena: [3.125]
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #12
                        Piłem niedawno i jest to totalna nędza.Piwo ma taki smak jakby fermentowało w otwartych kadziach w zatęchłej piwnicy nasiąkając aromatem brudnych onuc i zgniłych kartofli.

                        Comment

                        • naczelnik
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 1884

                          #13
                          " Cumy rzuć ! Żagle staw ! " - wzywa napis z etykiety

                          No to postawiłem...Rejsa przed sobą, którego sprezentował mi nikita_banita w Boszkowie.
                          Jest trochę po terminie, ale to norma. U mnie wszystkie piwa są otwierane po terminie przydatności...

                          Bardzo jasne piwo. Przyzwoicie się pieni, początkowo nawet bardzo. Niewielka piana utrzymuje się do końca.
                          Nasycenie: duże, średniej wielkości bąblami.
                          Zapach: nieciekawy, nieodrzucający, lekko "ziemski".
                          Smak: nieprzekonujący. Nie ma jakiegoś zdecydowanego elementu, który dałby się od razu zapamiętać, i który kojarzyłby mi się z tym piwem następnym razem. To nie załatwia sprawy, ale ono jest...nijakie. Goryczka łagodna.

                          Generalnie: podobno takie wyczekane piwo smakuje lepiej. Moje czekało ponad pół roku. Kolejne poczeka dłużej. Ale po nie pojade sobie sam. Jak się zbiorę. A kiedy się zbiorę, to nie wiem
                          Last edited by naczelnik; 10-04-2005, 19:10.
                          Popieram domowe browary!

                          Polakom gratulujemy naczelnika

                          Zamykam browar.
                          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                          Comment

                          • perłyfan
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 1244

                            #14
                            Nabyłem swoje za 1,2 złoty. Butelka euro. Kolor nie był jasny jak piszą poprzednicy, albo mam coś z oczami. Piany i gazu prawie nie zauważyłem. Piwo to "próbuje" być dobre - na przodzie języka czuć gdzieś w dali chmielową goryczkę, która znika po przełknięciu. Dalej czuć kwaskowato-wodnisty posmak. Jest orzeźwiające, ale na pewno nie smaczne. Możę gdzieś w Rucianym w gorący lipcowy dzień wypiłbym 5 sztuk, ale tu na warszawskim osiedlu jedno i basta...na długo!
                            Attached Files
                            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno złoty. W sam raz na ten ekstrakt. [4.5]
                              Piana: Szybkoznikająca. Pozostawia lichy kożuszek zamieniający się w małe plamki. [3]
                              Zapach: Zapach nachmielonej wody. [3]
                              Smak: Bardzo neutralny, lekka goryczka i tyle. Bardzo słabo wyczuwalny słód a alkohol wcale. Jak na piwo lekkie to ujdzie ale tak wogóle to nadaje się chyba tylko do surówki pomidorowej. [3.5]
                              Wysycenie: Nie może zbudowac solidnego kożuszka. Słabo wyczuwalne w ustach. W szklane wygląda jakby chciało buzować a nie mogło. [3]
                              Opakowanie: Kompozycja graficzna etykiety nawet nie najgorsza, ale: niedbale przyklejona(dwie jedna na drugiej i do tego krzywo), odrapana(wszystkie butelki w skrzynce), brak informacji o ekstrakcie. Brak też firmowego kapsla. Za to żeglarskie zawołania: "Cumy rzuć!", "Żagle staw!" [3.5]
                              Uwagi: Jedno z gorszych piw z Juranda (na pewno gorsze od tego jest Harteker z tego browaru ) Ocena generalna wyszła jakoś dziwnie za dobra na to piwo (chyba kolor je uratował).

                              Moja ocena: [3.3]
                              Last edited by Shlangbaum; 08-07-2005, 13:58.

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎