Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alken Maes, Ciney Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Alken Maes, Ciney Blond

    Nabyte w Białymstoku, Alkohole świata. Buteleczka 0,25 l. Firmowane przez Alken-Maes, jeśli się nic nie zmieniło markę te produkował podległy im browar Union. Alkoholu 7%.

    Kolor jasnomiodowy, ciepły, głęboki; piwo klarowne. Piana poczatkowo obfita, jednak okazała się mało trwałą. Nasycenie CO2 niezbyt imponujące. Zapach jak to w piwach belgijskich skomplikowany - zbliżony do zapachu piw pszenicznych, ale bardziej słodki, korzenny. Smak takoż podobny - słodycz, złożoność posmaków, nieco goryczki, cierpkawy koniec. No i przyjemne grzenie w przełyku. Dobre, choć nie powalające na kolana.
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Moje ogólne odczucia są podobne - dobre piwo nie powalające na kolana - choć zastrzegam, że w kategorii - piwa belgijskie bo bardzo chciałbym aby polskie piwa chociaż próbowały dorównać, temu poziomowi.
    Piana dość gęsta ale szybko opada pozostawiając cienką warstwę do końca picia. Kolor w kierunku bursztynu, przyjemny zapach (z nutkami owocowymi) i rześki z winno-owocowymi delikatnymi posmakami - smak.
    Zakupione w Delikatesach przy Feminie, na rogu Al. Jana Pawła z Al. Solidarności bodajże - ciągle się gubię w tych nowych nazwach. (Warszawa)
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Zakupione wczoraj w Bomi w W-wie na Pułaskiego za 4,99zł.
      Smakowało jak delikatne pszeniczne. Spróbować należy.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Pychotka. Po prostu bardzo dobre. Wspaniale orzeźwia. Szkoda że buteleczka taka mała.
        Piana obfita, zanikająca. jak pisze zythum - owocowe posmaki (bardzo przyjemne).
        Polecam każdemu
        Last edited by adam16; 28-02-2004, 19:03.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • peter_1000
          Senior
          • 05-2003
          • 583

          #5
          Wersja Blond jest faktycznie bardzo dobrym piwem, zwłaszacza że w polsce wśród jasnych piw mocnych nie bardzo ma konkurencję, jednak Ciney Brune zrobił na mnie dużo lepsze wrażenie. Smak złożony i bardzo głęboki. Największe zastrzeżenie mam do piany, której prawie nie było oraz do pojemności butelki bo piwa było tyle co piany.
          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualne foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Opakowanie i parametry j.w.
              Ciemnozłote, słabo nagazowane, piana ogromna i trwała.
              Zapach dość intensywny, owocowy, wiśniowo-truskawkowy, słodowy.
              Smak również z przewagą owoców, słodowy, słodkawy, goryczka tylko niewielka, treściwy.
              Ta owocowość trochę na jedno kopyto, trochę brakuje innych smaczków, ale mimo wszystko całkiem wypijalne.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pite z kija we włoskiej restauracji w ostatni wieczór pobytu w Brukseli, bodajże za 2,80e za 0,33l.

                Wyglądało na ciut bardziej klarowne niż u Sibarha.
                Piana wysoka i trwała.
                Zapach mocno owocowy.
                Smak bardzo treściwy, z potężną owocowością i lekkimi pszenicznymi posmaczkami oraz niewielką goryczką.
                Klasyczny przykład tego, co absolutnie uwielbiam w belgijskich blondach - mimo wysokiej mocy nie uderza alkoholowością, dobrze orzeźwia i nie idzie szczególnie do głowy.

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #9
                  Zdecydowanie /za/ słodkie , choć też wyraźnie owocowe w smaku.Tudzież nuta papierowa. Degustowane zaraz po białym Chimay - i ,niestety , Ciney to jak przejażdzka Syrenką w porównaniu z podróżowaniem Toyotą.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zdecydowanie /za/ słodkie , choć też wyraźnie owocowe w smaku.Tudzież nuta papierowa. Degustowane zaraz po białym Chimay - i ,niestety , Ciney to jak przejażdzka Syrenką w porównaniu z podróżowaniem Toyotą.
                    Tak z ciekawości. Jak smakuje nuta ... papierowa
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • purc
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 650

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak z ciekawości. Jak smakuje nuta ... papierowa
                      Weź łyk Tyskiego , to będziesz wiedział.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                        Weź łyk Tyskiego , to będziesz wiedział.
                        Znaczy się do tyskiego dodają..... makulatury
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                          Znaczy się do tyskiego dodają..... makulatury
                          Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, ze to Nasz Dziennik

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Wypiłem dziś po półrocznej przerwie, ale tę samą warkę, czyli do 01.09.2014.

                            Piana: Potężna. Trzyma się długo, pęcherzyki z czasem są coraz grubsze, ale osad na szkle jest bardzo trwały, a mozaiką przypomina niejedno barley wine.
                            Barwa: Ciemne złoto.
                            Zapach: Jaki tam intensywny! (czytałem tu wcześniej co nieco opinii). Trochę jasnych owoców i nawet lekki karton Może to woda z kranu, którą obmyłem szkło sprawiła taki efekt, ale chyba jednak nie.
                            Smak: Słodowy, ciężki. Brakuje tu goryczki, piwo jest mdłe, na finiszu coś mydlanego na wzór kiepskiej jakości wita.

                            Z Alken Maes smakuje mi tylko Ciney Brune, do Blonda może sięgnę za rok, natomiast do wszelkiej maści Grimbergenów najwcześniej za trzy lata, jeśli dożyję.

                            Ach, zapomniałem! Judas jest w miarę dobry.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Belgijskie piwo z "szopy" pana Heńka

                              Piana - średnia i opada do cienkiej, niepełnej warstewki.
                              Lacing - trochę było.
                              Barwa - złoty bursztyn.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - owocowość, mini nutka likierowa oraz mini alko.
                              Smak - jest słodkawe. Alko grzeje troszkę. Lekko łodygowa owocowość. Mini goryczka. Mini likier i susze owocowe.

                              Ogólnie piwo jest znośne jak komuś nie przeszkadza mniej delikatna alko
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎