Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Bernsteiner Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Sulimar, Bernsteiner Strong

    Nabyłem je we wrocławskim Albercie w Galerii Dominikańskiej za chyba 1,79 zł (dokładnej ceny nie pamiętam, bo kasjerka błędnie nabiła niższą cenę za wersję pils).
    Bursztynowy, ładny kolor jest najlepszym elementem tego piwa. Piana też dość porządna, mimo że średniopęcherzykowa, to trzyma się całkiem długo i do końca tworzy kilkumilimetrowy kożuszek. Nasycenie nie jest najlepsze, bo zbyt mocno "pracują" dość duże bąbelki. Smak przeciętny słodko-słodowy, z wyraźną początkowo goryczką. Na plus należy zaliczyć, że alkohol tu nie dominuje. Zapach również przeciętny, przeważają raczej słodkie niż słodowe tony. Opakowanie stanowi bezzwrotna już butelka euro z wzorem etykiety bliźniaczym do lekkiej wersji, zmieniono tylko kolorystykę, aczkolwiek jej ciemniejsze barwy sprawiają lepsze wrażenie. Kapsel firmowy Sulimara.
    Sumując, jak na marketowe mocne piwo z niższej półki (a dosłownie z posadzki ), to jest nieźle, lecz za porównywalną lub niewiele wyższą cenę w innych miejscach można nabyć o wiele lepsze piwo z tego rodzaju.
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    No tak... Skleroza Wypadałoby podać jeszcze parametry:
    ekstrakt 14,1%, alkohol - 7%.

    Comment

    • Poznaniak
      Member
      • 10-2002
      • 84

      #3
      Mając na uwadze cechy (bo przecież nie walory), delikatnie mówiąc, lekkiego Bernsteinera pilsa byłem mile zaskoczony wersją strong. Na moim języku goryczka była wyraźniejsza od słodyczy, i to aż do końca. Jak na swoją cenę to piwo jest niezłe i warto do niego wrócić w wakacje, gdy wymagania nie są tak ostre jak zwykle

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        Konkretny opis powyżej, teraz tylko dodaję oceny.

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Jestem zaskoczony na plus.
          Kolor-złoty
          Gaz-raczej słabiutki,bąbelki pojawiły sie i momentalnie zniknęły
          piana-średniopęcherzykowa,przechodzaca w grube pęcherzyki-trwała i obfita.
          zapach-taki jakby słodkawy
          opakowanie-bezzwrotna pólitrowa butelka,przeciętna etykieta kontra i
          krawatka plus


          kapsel z logo browaru
          Cena 1.89 pln.Kupiona w Hypernova.
          Smak-wyraźnie chmielowy przechodzacy w słodkawy,no może minimalnie alkoholowy.

          Moja ocena: [3.5]
          Last edited by Pogoniarz; 28-01-2004, 20:13.


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎