Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Victoria, Jasne że Mocne (Eks. 12%)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Victoria, Jasne że Mocne (Eks. 12%)

    Na początku usprawiedliwię się, dlaczego założyłem nowy temat. W temacie Victoria, Jasne, że Mocne piwo to ma parametry: ekstrakt 14 %.
    Pite przeze mnie o tej samej nazwie, z tego samego browaru miało zawartość ekstraktu 12 %, czyli według mnie są to tak naprawdę zdecydowanie dwa różne piwa, z tym, że pozostała nazwa mocne - pewnie myślą, że tak się lepiej sprzedaje

    Zakupione w Marc Polu, przy ul.Kinowej (Warszawa - Praga Południe). Butelka bezzwrotna 0,5 l, eskstrakt 12 %, alk. do 5,7. Bardzo zachęcające parametry. Znakomita, gęsta, śnieżnobiała piana, trzyma się przez cały czas picia. Barwa - w kierunku bursztynowej. Zapach - całkiem przyjemny acz bez jakiś wyczuwalnych cech. Smak - całkiem niezły, łagodny z wyczuwalną delikatną kwaskowatością, łatwo się je pije i po każdym łyku jest ochota na następny, a po jednej butelce chęć na drugą. NIe jest to piwo wielkie czy specjalnie charakterystyczne ale porządne, zasługujące na zakup gdy w sklepie poza nim jest sama masówka. Na pewno wypijecie je bez przykrości, wyczuwając różne smaki. Postawił bym 3+. Etykieta może być - sam pomysł jest dobry (kłos jęczmienia i brązowa barwa) ale wykonanie jest trochę tandetne. Jak wspomniałem ogólnie - bez zachwytów, ochów i achów ale porządne piwo raczej w kierunku helles niż zwykłego masowego pilsa.
    Last edited by zythum; 13-02-2004, 09:44.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Rety, kasza, kto to nazwał "mocne"? 12% ekstraktu, 5,7% alc... Ale nic to. Kolor jak na mocne, zdecydowanie za jasny. Taki lekko złoty. Piana wybuchowa, trochę dziurawa, ale trzyma się dość długo. Gazu sporo, ale nie razi. Gazuje przez cały czas. Zapach zaskakujący. Dodałem 0,5 za oryginalność, bo jest dziwny jakiś... Czuć w nim słodycz, chmielu prawie nie ma, za to jakiś aromat owocowo, warzywno, kwiatowy. Po dłuższej dyskusji doszliśmy kolektywnie do wniosku, że to połączenie kalafiora i jaśminu. Przy smaku również dodałem 0,5, za nietypowość. Nie wiem, zcy to dobre, ale ciekawe i łyknąć warto. Mocy nie czuć (pewnie dlatego, że jej nie ma...), czuć słód i to na pierwszym planie, gdzieś w tle pojawia się nuta chmielowa, ale też neitypowa. Opakowanie przeciętnie przyzwoite. Kłosy sugerują naturalne produkty, ekologię i takie tam. W sumie pomysłowe, ale czegoś tej koncepcji brakuje.

    Moja ocena: [3.35]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • prima
      Senior
      • 06-2001
      • 148

      #3
      Mocne to było jak miało 14% ekstraktu. Teraz ktoś wpadł na pomysł by zachować starą nazwę dla słabszego piwa. Jest nawet na forum założony nowy temat.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        O dziwo wypijalne.Nie jest tak słodkie jak Mistrz,choć posmak słodki jest wyraźny.Barwa prawie bursztynowa,piana z początku gęsta,ale niestety szybko na szklance pozostaje tylko obrączka,gaz słaby.
        Zapach słodkawo-owocowy intensywny.Zdecydowanie 3 z dużym plusem.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          I ja nabyłem to jasne, pełne, że mocne piwo
          Jego kolor wydaje się jak dla mnie jakiś dziwny - taki brudnożółty, nieładny. Piana okropna, zauważyłem tylko, że zbudowana ze średnich pęcherzyków, które po kilku chwilach tworzyły już tylko symboliczną obraczkę przy ściance kufla. Nasycenie CO2 drobnymi bąbelkami całkiem porządne i przyjemne. Smak dość przeciętny, taki słodko-słodowy, jak dla mnie nieco za słodki. Podobnie ponad przeciętność nie wychodzi zapach, trochę słodowy, trochę chmielowy. Opakowanie, czyli butelka i "goły", złoty kapsel identyczne jak w wersji pełnej z tegoż browaru. Podobnie wzór etykiety, który różni się tylko kolorystyką (przeważają odcienie brązu).
          Dziwne to piwo... Na pewno nie odrzuca, ale też i nie zachęca do częstych powrotów. No i ta dość dyskusyjna jego nazwa

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • cororo
            • 04-2003
            • 766

            #6
            wiecie piszcie męckiej jakieś pozytywne oceny gdyż już jej więcej nie dostaniecie gdyż browar jest już zamknięty ,przed giełdą w Tychach była tam brać kolekcjonerska i niestety:był browar nie ma browaru!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              zgadza się, podobno od 2 miesięcy jest już zamknięty
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • naczelnik
                Senior
                • 08-2003
                • 1884

                #8
                cororo napisał(a)
                wiecie piszcie męckiej jakieś pozytywne oceny gdyż już jej więcej nie dostaniecie gdyż browar jest już zamknięty ,przed giełdą w Tychach była tam brać kolekcjonerska i niestety:był browar nie ma browaru!
                Cororo!
                Piszcie dbalej, po co sobie życie utrudniać.
                Poza tym chyba na próżno szukam wytłumaczenia dlaczego należalo by pisać wiecej pozytywnych ocen nt bardzo średniego piwa.Tylko dlatego, że browaru nie ma
                Popieram domowe browary!

                Polakom gratulujemy naczelnika

                Zamykam browar.
                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                Comment

                • cororo
                  • 04-2003
                  • 766

                  #9
                  ok naczelnik postaram się!pozdrawiam

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    W sumie nie znalazłem zbyt wiele róznic z piwem "Jasne że pełne". Podobna więc ocena - piwo rozwodnione, któremu brakuje charakteru.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      kupione jakiś czas temu.
                      kolro sliczny, ciemnobursztynowy, do zupełnej klarowności brakuje co nieco, dośc dobre nagazowanie, piana biała, mocna dość długo się utrzymuje, zapach bardzo miły, miodowo(???)-słodowy, bezzwrotna butelka 0.5l, gładki kapsel. Żal oceniać trupa tym bardziej że naprawdę cholernie mi smakuje jak na mocne piwo

                      Moja ocena: [4.45]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #12
                        Po wypiciu ostatnich produktów browaru nie dziwi mnie,że upadł-dziwi mnie,że działał tak długo.Tym bardziej przykre,że pamiętam pierwsze zupełnie dobre piwa.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎