Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Donner Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Van Pur, Donner Strong

    baklazanek napisał(a)
    Tak na marginesie to ciekawe czy nowi właściciele postawią na nowe piwa czy po prostu zmienią nazwy(piwo opisywane przez Pogoniarza to chyba stara 15).
    Kilka dni temu w markecie zauważyłem obok dawnych Van Purów nowe piwo z Rakszawy, które nazywa się "DONNER" (nie wiem dokładnie czy podwójne "N", czy też "R"). Szata graficzna etykiety bardzo podobna, a z bardzo szybkiego porównania parametrów wynika, że Donner premium i strong są odrobinę lżejsze od Van Pur'ów.
    Last edited by Pinio74; 11-03-2004, 13:29.
    BIRRARE HUMANUM EST
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    #2
    Ja to piwo (DONNER Strong) nawet piłem. Ale nie to jest najważniejsze. Proszę zwrócić uwagę na nazwę i adres browaru. Czyżby nowa polityka gigantów?
    Attached Files

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23791

      #3
      sopista napisał(a)
      Ja to piwo (DONNER Strong) nawet piłem. Ale nie to jest najważniejsze. Proszę zwrócić uwagę na nazwę i adres browaru. Czyżby nowa polityka gigantów?
      Van Pur nie wchodzi już od bodajże września ub. roku w skład żadnego z "gigantów".
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #4
        Pisząc o polityce "gigantów" miałem na myśli to, że można jednak wyjść spod ich skrzydeł. Zaglądałem na stronę Van Pura ale tam dalej Brau Union, stąd moje zdziwienie. I do tego ten adres na kontrze...
        No, ale widać coś przespałem.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          sopista napisał(a)
          Ja to piwo (DONNER Strong) nawet piłem. Ale nie to jest najważniejsze. Proszę zwrócić uwagę na nazwę i adres browaru. Czyżby nowa polityka gigantów?
          Kapsel z nadrukiem, jakiś nowy wzór?
          Wracając do adresu, to na puszkach piwa Barry's kupionych w Kauflandzie także taki sam, warszawski.

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #6
            Kapsel czysty.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              No właśnie i co z tym robimy Arcie?Zakładamy nowy temat?


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                czyżby piwo do tureckich knajp?
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • sopista
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1747

                  #9
                  Do tureckich czy nie mi smakowało. A do tego przy cenie 1,59 bez problemów co zrobić z butelą (bezzwrotna). Chwilowo, póki jest w moim sklepie, prawie codzienne piwo.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    U mnie jak na razie nie zaobserwowałem tego Donnera
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      Ja kupiłem dzisiaj w Kalafiorku .Koszt 1.45.Naprawdę dobre piwo.Smak słodkawy,delikatnie się pije,nie czuć alkoholu,piana obfita drobna,przechodząca w średnią.Gaz przeciętny.Oby w Polsce wszystkie strongi miały zawartość alkoholu maksymalnie do 6.2%


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #12
                        Wypite na szybko z butelki (byłem bardzo zziajany ), więc z konkretną oceną wstrzymam się jeszcze czas jakiś. Smakowo bez większych uwag, wyczuwalna goryczka, ale posmaczek słodki także bardzo wyraźny. Pierwsze wrażenie pozytywne. Może kogoś to zainteresuje: w Płocku do nabycia w Championie, na ul. Przemysłowej.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • radeckib
                          Member
                          • 02-2002
                          • 87

                          #13
                          Właśnie to piwko spożywam. Miły smak bez obcych naleciałości jak w innych piwach z tej półki cenowej. Nabyte w Globi, 1,65 zł w butelce. Polecam...
                          ludzie mówią że jestem źle narysowany

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Etykieta to podczerniona wersja tej znanej z Donnera Premium.
                            Kolor dość ciemny, bursztynowy.
                            Piana wysoka, trwała, do końca utrzymuje się gruby kożuszek.
                            Zapach na początku chmielowo-słodowy z przewagą tego pierwszego. Niezbyt silny ale przyjemny. Niestety im dalej w głąb kufla tym mniej przyjemny się wydaje, zostaje sam aromat słodu.
                            Gazu średnia ilość.
                            Smak ciężki, słodki, ale po nieprzyjemnych doświadczeniach z Donnerem Premium zaskakująco dobry. Wyraźna nuta słodowa, lekka goryczka - ot, nie wyrózniające się ani na plus ani na minus mocniejsze piwo. Niestety im dalej w głąb kufla, tym gorzej się robi, pojawia się jakiś taki nieprzyjemny słodowy posmaczek.

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny, miedziany, jak mocne piwo dobry, klarowne [4.5]
                              Piana: z początku obfita, gruba, utrzymuję się dłuższy czas, zostawia pręgi na szkle, później jednak opada zostawiając cieńką warstwę [3.5]
                              Zapach: mocny, słodowy [3]
                              Smak: ogólnie pełny w smaku, lekko szczypiący w język ale wyczuwam jakieś gorzkie niepiwne refleksy w smaku, pozostawie dziwne wrażenie [2.5]
                              Wysycenie: ogólnie dobre, ale mogłoby byc ciut więcej [4]
                              Opakowanie: bezzwrotna butelka, goły kapsel, zgrabna trójczłonowa etykieta [4]
                              Uwagi: Jak dla mnie piwo na jeden raz, lepiej wygląda niż smakuje, może za jakiś czas spróbuję ponownie, a nóż coś się zmieni

                              Moja ocena: [3.025]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎