Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Górskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Strzelec, Górskie

    Nabyte w Bytomiu za 0,99 zł, cena ta jest zresztą wydrukowana olbrzymimi literami.
    Piwo jasne, pełne pasteryzowane.
    Zawartość alkoholu 5,5% obj.
    Ekstrakt 11% wag.
    Jedynym adresem jaki podano jest: Browary polskie Brok - Strzelec SA, Kraków, Pachońskiego 5
    Piwo niezłe, łagodne w smaku i zapachu ale nic wybitnego. Słabo gazowane. Barwy i piany nie rozpoznałem - piłem po ciemku i z butelki. Dałbym nawet 3+ gdyby nie etykieta - chamska podróba Tyskiego. Tego typu numery to normalna wiocha.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    No i cena poszła do góry. Teraz już jest to piwo za 1.09 zł
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Dostępne też w Rybniku, delikatesy przy Urzędzie Miasta. Cena 1,09 zł. Po degustacji stwierdzam, że to cienkisz niewart kolejnego spotkania. Lekko zalatuje stęchlizną i na dodatek ma jakiś nieokreślony kwaśnawy posmak, nieprzyjemny i niepokojący...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • Maremali
        Senior
        • 05-2002
        • 1953

        #4
        Nabyte w sklepie osiedlowym na Fordonie w Bydgoszczy za 1,69. Butelka EURO oczywiście bezzwrotna. Na kontrze informacja, że piwo warzone w browarze Brok - Strzelec w Koszalinie to skąd ta nazwa. Pianka bardzo szybko opada, gazu troszkę za mało,kolor trochę ciemniejszy niż słomkowy, zapach przyzwoity, smak nic szczególnego. Ogólnie piwo przeciętne wypijalne.
        http://maremali.web-album.org/

        Comment

        • Aldach
          Senior
          • 07-2003
          • 1269

          #5
          To Górskie to jakieś UFO, u nas ciągle jest po 1.09 z kaucją i na krawatce jest wydrukowana ogromna cena, nie wiem czemu w Bydgoszczy jest takie drogie i dlaczego z Koszalina

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Zakupiłem je "U Kurzypa". Tu kosztuje 1,39 PLN plus flaszka. Po pierwsze - trzeba przebić się przez zapach - stęchło-skwaśniały. Po drugie - o pianie można pomarzyć. Po trzecie - kolor jaśniutki, słomkowy. Po czwarte... Hmmm... Smak nie jest taki zły, jak mogły sugerować poprzednie walory. Nie ma w nim co prawda nuty orginalności, ale goryczka jest przyjemna. Niech będzie mocne 3, nawet z niewielkim plusem.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Najpierw na krawatce widniało 0,99zł, potem 1,09zł. Teraz już cena nie jest drukowana. A piwo kosztuje w Chorzowie 1,30zł.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Dla mnie po prostu bez wyrazu chociaż nie można powiedzieć,że jest złe.

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Na początek muszę napisać, że moje Górskie uważono w Koszlinie, co mnie nieco zmyliło i wziąłem to piwo, za coś nowego.
                  Kolor słomkowy, ładnie klarowny, ale ogólnie za jasny.
                  Piana biała, drobnoziarnista, szybko dziurawieje, zostawia cienką kołderkę.
                  Nasycenie średnio duże, bąbelki dość szybkie i spore.
                  Zapach wyraźny, mocno chmielowy, rześki, bezkompromisowy, na długo zapada w pamięć.
                  Smak równie odważny, dość ostry, bardzo zdecydowany, mocno chmielowy, podszczypuje w język, goryczka średnio intensywna, dobrze wpasowuje się w resztę, miękki posmak słodu pozostaje na podniebieniu.
                  Opakowanie to klasyczna butelka 0,5 z prostę i estetyczną etykietą, bez znamion szczególnej pomysłowości. Grafika zbliżona do Tyskiego, za co należy się minus.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #10
                    Mam pewien problem z tym piwem. Na kontrze mojej butelki tego piwa wyraźnie mam zaznaczone, że produkt ten został wyprodukowany przez browar w Koszalinie. Znowu na etykiecie jako rok rozpoczęcia pracy w browarze widnieje rok 1825 - co skłania mnie ostatecznie do uznania za producenta browar w Połczynie. Komu tu wierzyć?

                    Alk. 5,5% obj.; ekstr. 11% wag.; but. Euro jako bezzwrotna;kapsel no name.
                    Goryczka wyraźna, kolor lekko słomkowy, piana niezbyt gęsta utrzymuje się ok. 4 min. i pozostawia po sobie biały obważanek na ściankach szklanki. W smaku raczej przeciętne i na dłużej nie wpisałbym go do mojego piwnego menu. Należy nadmienić, że schłodzone "wchodzi" dużo lepiej.

                    Comment

                    • Pepek
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1499

                      #11
                      Kilka dni temu będąc w Brzegu próbowałem to piwo. Miałem w zapasie wersję ze starym wzorem etykiety (zakup jeszcze po 99 gr) oraz dokupiłem w nowej szacie graficznej (już po 1,30 PLN).
                      Barwa słomkowa, przeciętna, raczej za jasna do opisanego stopnia ekstraktu. Piana biała, średniopęcherzykowa dość szybko opada do symbolicznego kożuszka, który jednak towarzyszy do końca spożycia. Nagazowanie również przeciętne, zbyt szybko ulatuje, pod koniec picia ledwie wyczuwalne. Smak niezbyt wyszukany, nieco wodnisty, przeciętna goryczka, to jednak towarzyszy jej zdecydowana chmielowa nuta. Ma to przełożenie w dość wyraźnym, chmielowym zapachu. No i na koniec kwestia opakowania... Butelka euro, pierwszy wzór etykiety to wręcz żywa podróba Gronia. Nowsza wersja etykiety, zmieniona (czyżby po interwencji kogoś z KP?) też niezbyt udana, pretensjonalna. W obu butelkach zamknięcie stanowił "goły", złoty kapsel.
                      Przeciętny to pils, akurat do zaspokojenia pragnienia latem - nic wiecej. No i ten zgrzyt ze starym, pierwszym wzorem etykiety.
                      Na koniec podzielę wątpliwości przedmówców - czy to piwo aby na pewno powinno być przypisane do bowaru w Jędrzejowie?

                      Moja ocena: [3.325]

                      Comment

                      • Piotras
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 307

                        #12
                        "Rzeczpospolita" 19 styczen 2005, czesc "Prawo co dnia" zamiesciło takie o to ogloszenie na stronie 3:
                        Browary Polskie Brok- Strzelec S.A z siedzibą w Krakowie oświadczaja ze oznaczajac piwo etykietka "Górskie Pils" w okresie od lutego do grudnia 2004 roku naruszyla prawa Kompani Piwowarskiej S.A.z siedziba w Poznaniu do znaku towarowego "Tyskie".
                        Zarzad Browarów Polskich Brok- Strzelec S.A. pragnie przeprosic Kompanie Piwowarska S.A. oraz wszystkich konumentów, którzy zostali lub mogli zostac wprowadzeni w błąd co do pochodzenia piwa "Górskie Pils" i wyraza ubolewanie z powodu zaitnialego zdarzenia.

                        Post jest w prasówce, ale myśle ze tutaj też powinien sie

                        "Dałbym nawet 3+ gdyby nie etykieta - chamska podróba Tyskiego."Sąd sie zgodzil z Aldachem : ) i prawa zamknęta.

                        Comment

                        • adam363
                          Member
                          • 02-2005
                          • 30

                          #13
                          tak do wiadomosci to rozlewane jest w koszalinie

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #14
                            Pojawiło się to w konserwie. Cena 1,50zł. Żadnych kolorystycznych i innych podobieństw do Tyskiego. Narazie lekko się mrozi, za kilka chwil zdegustuje i zamieszczę zdjęcie.
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • cielak
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 2890

                              #15
                              A oto zdjęcie.
                              Zmieniła sie też zawartość alk. na 4,1%. Co do rozlewania (w którym browarze) to jest napisane tylko "Wyprodukowano w Polsce Royal Unibrew Polska, i tu adres w Poznaniu.
                              Attached Files
                              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎