Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Beczkowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Ciechanów, Beczkowe Mocne

    Dostałem od Ahumby na giełdzie w Świdnicy butelkę 0,33 l Beczkowego Mocnego - nie widzę opisu, może to jest to samo co Mocne, tylko ze zmienioną nazwa i nową etykietą (bardzo podobną do Beczkowego Leżaka.

    Kolor ładny - bursztynowy, gazu sporo, piana zdecydowanie za szybko opada. W smaku wyczuwalne słodkie nutki - nie lubię takich, ale wypiłem bez problemów. Nie wiem, czy mi smakowało...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Mocne piwo ale dla mnie obecnie numer 1, doskonałe w kazdym calu, kolor mocny bursztynowy, doskonałe nasycenie gazem, zapach bardzo mocny chmielowy, smak taki sam, po prostu sama esencja, doskonała goryczka, piana jak zwykle w Gambrynusie nie jest najmocniejszą stroną ale w tym wyopadku co tam piana. butelka bączek 0.33l, ładny kapsel, etykieta troszke mniej


    Moja ocena: [4.875]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Całkiem mniamuśne, choć można nieco jeszcze poprawić.
      Kolor prezentuje się najlepiej, jest to śliczny, nasycony bursztyn.
      Piana biaa średnioziarnista, raczej niska i szybko opadająca.
      Nasycenie drobnymi pęcherzykami, w dobrej, nie za dużej ilości.
      Zapach mało intensywny, słodkawy, nie przemawia do mnie.
      W smaku, na pierwszym planie przyjemny, nieprzesadzony słód, potem lekka goryczka i nuta chmielowa.
      Opakowanie w klasycznym bączku; etykietka prysta, ale elegancka i czytelna. Sympatyczne i cenne nawiązanie do tradycji.
      Ogólnie są plusy i minusy, ale plusów jest więcej i przemawiają za tym, by podegustować.

      Moja ocena: [3.55]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Bardzo ciekawa propozycja.
        Kolor ładny, ciemniejszy bursztyn.
        Piana średniej wysokości i gęstości, szybko opada, pozostawia ledwo ślady.
        Gaz OK, odpowiednia ilość drobnych bąbelków, utrzymuje się równo.
        Zapach przyjemny, łagodnie słodowy, z lekką nutą chmielu.
        Zdecydowany posmak słodowy, bez nadmiaru słodyczy, dobra, ciut kwaskowa goryczka.
        Bączek, etykieta prosta i estetyczna, duża ilość ciekawych informacji.

        ...a najciekawszą z nich była - w moim egzemplarzu - nacięta data przydatności. Nie wcześniej, nie później, tylko dokładnie 31 września .

        Moja ocena: [3.95]
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Nawet smaczne piwo. Kolor złocisty, mógłby być trochę ciemniejszy, piana średniopęcherzykowata i średniotrwała, nasycenie CO2 odrobinę za małe. Zapach słodowo-chmielowy, przyjemny, w smaku przeważają nutki słodkie, równoważone delikatną goryczką + taki charakterystyczny posmak dla piw z browaru Ciechanów. Opakowanie to bączek, z ładną etykietą i firmowym kapslem. Piwo napewno do powtórzenia.

          Moja ocena: [3.925]
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Następne piwo otrzymane od Żą - dzięki!
            Etykieta ma to samo wzornictwo co w Beczkowym Wybornym. Zielone akcenty zostały jednak zastąpione czerwonymi i choć pasują do specyfiki piwa mocnego, mniej mi się podobają. Poza tym firmowy kapsel.
            Kolor pilsowy, a więc za jasny. Na szczęście, po dwóch mętnych Ciechanowach, jest to pierwsze piwo z tego browaru które jest idealnie klarowne.
            Piana wysoka i gęsta. Ładnie się utrzymuje, nie chce opadać.
            Zapach dośc wyraźny, głównie słodowy. Nic rewelacyjnego.
            Gaz bardzo dobry.
            Od pierwszego łyku czuć, że to piwo mocniejsze, choć nie wyczuwa się chamskiego alkoholu. Bardzo silna nuta słodowa, sympatyczna goryczka. Naprawdę bardzo dobre piwo, browar Ciechanów coraz wyżej plasuje się w mojej hierarchii.

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by Twilight_Alehouse; 07-11-2004, 23:14.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              kupiłem dwa bączki, oba mętne, piana dziurawa, jak to stwierdziła znajoma - sliskie w smaku i cos w tym jest, lekko kwaskowate

              Nie oceniam dalej gdyz dla mnie są to piwa po prostu zepsute, kolejny duzy minus dla Ciechanowa
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Ja pijam ostatnio piwa z Ciechanowa (w tym Beczkowe Mocne), w całkiem sporych ilościach i nie trafiłem na takie kwiatki. Wolałbym, żeby to się nie zmieniło...
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: nieco jasniejszy od Prazdroja, klarownosc bez zarzutu [5]
                  Piana: przyzwoita (aczkolwiek niezbyt trwala) [3.5]
                  Zapach: W zapachu dominuje chmiel, po otwarciu butelki czulem go z odleglosci metra [4.5]
                  Smak: chmielowa goryczka jest na pierwszym planie, alkohol niewyczuwalny, niezbyt slodkie jak na piwo mocne. [4]
                  Wysycenie: optymalne [5]
                  Opakowanie: butelka euro, etykieta bezpretensjonalna, ale nic szczegolnego [3.5]
                  Uwagi: Następne piwo otrzymane od Żą - dzięki!

                  Moj egzemplarz ma przyzwoita piane (aczkolwiek niezbyt trwala), nagazowanie dobre, kolor nieco jasniejszy od Prazdroja, klarownosc bez zarzutu. W zapachu dominuje chmiel, w smaku rowniez chmielowa goryczka jest na pierwszym planie, alkohol niewyczuwalny, niezbyt slodkie jak na piwo mocne. Ogolne wrazenie bardzo pozytywne.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Last edited by Gambrinus; 19-03-2005, 03:20.
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • cielak
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 2890

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: pilsowy, nie klarowny w 100%, za jasny jak na mocne [3]
                    Piana: krótko żywotna, dziurawa, jednak jakieś plamki po sobie pozostawia [3]
                    Zapach: wyraźny, słodowy, miły [4]
                    Smak: słodowy z lekkim, nie natrętnym, lekko wyczówalnym posmakiem alkoholowym plus miła goryczka. Dobre. [4]
                    Wysycenie: Cos czuć lecz za mało widać. [3]
                    Opakowanie: Bączek 0,33lit., etykieta ładnie i starannie wykonana, szkoda że nie ma krawatki, kapsel golas. [3.5]
                    Uwagi: Dobre piwko, zakupione w krakowskim "Gambrinusie". Tylko jak zwykle w tym sklepie cena odstrasza. ( coś koło 3,00zł)
                    Do powtórki.

                    P.S.
                    Alkoholu jest już "tylko" 7,6%.

                    Moja ocena: [3.775]
                    Last edited by cielak; 27-06-2005, 14:08.
                    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                    Comment

                    • Cocobango
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 818

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa złocista, lekko miodowa. [4]
                      Piana: Piana dość intensywna lecz nie zbyt trwała, biała, raczej obleśna. [1.5]
                      Zapach: Zapach dość niecodzienny - lekko żywiczny. [3.5]
                      Smak: Smak: średnio intensywny. Goryczka średnia i nie najtrwalsza, wzmagająca się z każdym łykiem. brak ciekawszych posmaków [2.5]
                      Wysycenie: Gaz średnio intensywny ale dość trwały. [4]
                      Opakowanie: Opakowanie niezbyt ciekawe, puszka lepiej się prezentuje od butelki [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.9]
                      Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                      Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                      HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                        [...] puszka lepiej się prezentuje od butelki [...]
                        To Ciechanów puszkuje piwo???
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • perzan
                          Member
                          • 07-2005
                          • 35

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor złocisty,jak na piwo mocne o dość dużym ekstrakcje barwa mogłaby być głębsza [3.5]
                          Piana: Piana elegancka tworzy się gruby korzuch trzymający się kilka minut ,potem na powierzni pozostaje długo przyjemny cienki korzuch [4]
                          Zapach: Bardzo wyrazny słodowo-owocowy,na szczęście nie czuc alkoholu [4.5]
                          Smak: Głównie słodowy z minimalną nutką chmielową,niestety pod koniec zamiast oczekiwanej goryczki pojawia się wyrazny posmak alkoholu. [3.5]
                          Wysycenie: Prawidłowe choć nie jest zbyt nagazowane,do końca trzyma cieniutkie wspomnienie piany. [4]
                          Opakowanie: Niby takie nijakie-nijakie takie,ale fajne i zwracające uwagę ,niemal jak karteczka z napisem
                          "beczkowe" na białym tle,przyciąga wzrok prostotą. [4]
                          Uwagi: Całkiem zjadliwe piwo,jego główna wadą jest alkoholowy posmak,ale dobrze że jest w sklepiku w okolicy a do tego cała oferta Ciechanowa z Ciechanem Wybornym i Mocnym na czele,małe browary z dobrym piwem za przyzwoitą cenę zagościły pod warszawskie ubogie wielopłytowe strzechy.

                          Moja ocena: [3.95]
                          Last edited by perzan; 17-08-2005, 12:08.

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: słomkowy, zbyt jasny, na dodatek niezbyt klarowny [2]
                            Piana: opada zdecydowanie zbyt szybko, by po chwili zniknąć bez śladu [2]
                            Zapach: dla mnie - najmocniejsza strona tego piwa - bardzo intrygujący, od początku wyraźnie przebijają się owocowe nuty [4]
                            Smak: jak na piwo mocne całkiem łagodny, z wyraźnym posmakiem owocowym (porzeczka ?), zupełnie nie w moim guście, ale plus za niebanalność [3.5]
                            Wysycenie: w przeciwieństwie do "Beczkowego Wybornego", słabiutkie [2]
                            Opakowanie: etykieta nie rzuca na kolana, jest mało zauważalna, brak kontry, brak krawatki, kapsel firmowy, butelka bączek [2.5]
                            Uwagi: zakupione w Ciechanowie

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowne, jak na takie piwo, kolor powinien być głębszy. [3.5]
                              Piana: Biała, średniej wysokości, szybko opada i zanika całkowicie. [2]
                              Zapach: Poza lekkim zapachem słodowym, owocowym i przebijającym się w tle alkoholem czuć niewiele więcej. Zapach przyjemny, lecz mało wyraźny. [3.5]
                              Smak: Smak przyjemny, lecz jakby za słabo zaakcentowana jest moc tego piwa. Gdzieś zupełnie w tle przebijają się smaczki alkoholowe, ale ogólnie piwo sprawia wrazenie dość lekkiego, co jest zaskakujące, ale w tym przypadku niepoządane. Goryczka tylko zaakcentowana, bardziej wyraźne smaczki słodowe. [3.5]
                              Wysycenie: Wystarczające, niestety nie przekłada się na tworzenie piany. [4]
                              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety typowe dla browaru z Ciechanowa, czyli przyjemne dla oka, lecz nic wyszukanego. Brak etykiety z tyłu butelki, kapsel złoty. [3.5]
                              Uwagi: Piwo kupione w monopolu na Puławskiej róg Woronicza w Warszawie za 2,90 zł z butelką.

                              Moja ocena: [3.375]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎