Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Donner Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Van Pur, Donner Premium

    Jest to piwko o zaw.alk.max.4.7%.ekstraktu oczywiście nie podano.Piana sekundowa,gaz w normie.Barwa piwa złota.
    Delikatnie czuć goryczkę,ale jest minimalna.Butelka bezzwrotna ,etykieta bez wyrazu.
    Myślę,że można wypić w letnie upały.To chyba tylko tyle.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • bahtol
    słomiany zapał
    • 10-2002
    • 331

    #2
    A nie przypomina Ci smakiem Van Pur Premium. Jak dla mnie jest to Van Pur Premium tylko z nową nazwą. W Krakowskim Carrefourze zostało już kilka Van Purów z krótką datą ważności natomiast Donner ma ją całkiem sporą - Wnoszę więc, że marka VanPur zmierza w kierunku likwidacji. Identyczna sytuacja jest z Donnerem Strong.
    =bahtol=

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      Pijąc Donnera Premium pod Championem (z Dkrasnodębskim zresztą) oboje doszlismy do wniosku, iz jest to VanPur Premium pod inną nazwą - wzornictwo etykiety i butla podobne, smak niemalże identyczny
      Czyzby to była flagowa marka browaru z Rakszawy po usamodzielnieniu się?
      Last edited by Piecia; 09-04-2004, 13:42.
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Piecia napisał(a)
        Pijąc Donnera Premium pod Championem
        Jest do dostania w tych marketach, bo jak tak, to zahaczę o ten sklep w Polkowicach?

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          robox napisał(a)
          Jest do dostania w tych marketach, bo jak tak, to zahaczę o ten sklep w Polkowicach?
          W płockim Championie też jest dostępny, więc chyba i w całej sieci.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            W Krakowie w Carrefour Zakopianka to piwo już od ponad miesiąca (i teraz też) kosztuje 1 zł. Natomiast Donner Strong 1,49 zł ! ! !
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Piwo zakupione w markecie, 99 gr za puszkę pół litrową.
              Kolor ciemno słomkowy, piwo trochę mentne, nie za bardzo klarowne. Piana koloru białego, gruboziarnista, znika po ok. 2 minutach. Nasycenie CO2 mogło by być trochę większe, ale nie jest najgorzej. Zapach chmielowy, słabo wyczuwalny. Począkowo smak chmielowy z wyczuwalną goryczką pod koniec jakby zanikał i stawał się bardzo wodnisty. Opakowanie przeciętne, raczej nie zachęcające do zakupu.
              Podsumowując smakowo jest to bardzo słabe piwo jednak jak na swą cenie nie rozczarowywuje.

              Moja ocena: [2.5]
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Z tą klarownością to chyba zależy od partii bo kupione tydzień później jest już lepsze.

                A i podwyższyli cenę o 25?% teraz kosztuje 1,25
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Etykieta całkiem niebrzydka. Owszem, podjeżdża pod zachodnie piwa, ale mi się podoba. (3,5)
                  Kolor ciemny jak na tego typu piwo, złot-bursztynowy. (4)
                  Piana wysoka, trwała. Do końca utrzymała się w dużej ilosci. (4)
                  Zapach wyraźny, chmielowo-słodowy, mile mi się kojarzy z piwami z połowy lat 90. (4)
                  Nagazowanie znośne (3,5)
                  W kategoriach smakowych Donner niestety się nie broni. Jest kwaskowaty, z paskudną nutką słodową i znośną goryczką. Wypiłem z lekkim trudem. (2,5)
                  Dziwne piwo... Wszystko w nim ujdzie poza smakiem...

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • Huq0
                    Junior
                    • 12-2004
                    • 15

                    #10
                    Kupujac w Carrefourze za 1.19 sadzilem, z ekupuje tragicznego sikacza, jednak milo sie zaskoczylem, za 1.19 dostalem piwo o smaku znosnmy, wrecz dobrym .
                    Jakis delikatny posmak jablkowy wyczuli koledzy, ze swojej strony dodam, ze goryczy wielkiej nie wyczulem, wraqzenia smakowe oceniam jako dobre (zwazywszy zwlaszcza na cene).

                    Moja ocena: [3.425]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Piwo o smaku znośnym to trochę za mało jak na ocenę. Nawet dla osoby początkującej. Następnym razem na pewno się przyłożysz lepiej, także do pisowni.
                    Art, Admin

                    ---------------
                    ...Quot homines, tot sententiae...

                    Comment

                    • Kudłaty
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 1972

                      #11
                      Ja ostatnio zaopatruje się w to piwo w pobliskim Championie, market carefoura. Tam puszkowy jest po 1,25zł. Całkiem możliwe piwko lepsze niż wynalazki z Biedronki

                      Comment

                      • Pepek
                        Senior
                        • 04-2003
                        • 1499

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor tego piwa jest ładny, bursztynowy, byłem nim mile zaskoczony, bo spodziewałem się znacznie bledszego odcienia. [4]
                        Piana: Piana przeciętna złożona głównie ze średnich pęcherzyków, zbyt szybko opada, jednak do końca towarzyszy jako symboliczny kożuszek. [3]
                        Zapach: Zapach ponadprzeciętny słodowy z miłą chmielową nutą. [3.5]
                        Smak: Smak niedobry, płaski, wodnisty, przebija się słaba goryczka i gdzieś tam czuć słabiutki element słodowy. [2.5]
                        Wysycenie: Dobre, orzeźwiajace gazowanie drobnymi bąbelkami. [4]
                        Opakowanie: Opakowanie to nowa cienkościenna półlitrowa butelka, wzór etykiety udany, czytelny, niestety stylizowana na niemczyznę nazwa jest głupia. Kapsel złoty, uniwersalny. [2]
                        Uwagi: To piwo byłoby nawet niezłym pilsowym przeciętniakiem, niestety smak spycha je na niski poziom.

                        Moja ocena: [3.025]

                        Comment

                        • szarpik
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 676

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy [3.5]
                          Piana: zaobserwowałem tylko podczas nalewania i kilka sekund po.. , później "ktokolwiek widział ktokolwiek wie" [2.5]
                          Zapach: piwny , bez żadnych dziwnych akcentów [3.5]
                          Smak: Chmielowy , całkiem przyjemny , ale z czasem staje się troche wodnisty [3]
                          Wysycenie: w normie , chociaż pod koniec się rozgazowuje [3]
                          Opakowanie: Po prostu zielona puszka z napisem , beż żadnej finezji , ale też nie można powiedzieć żeby emanowała brzydotą [3]
                          Uwagi: Ja na tą cene jest spokojnie do wypicia
                          ps. moje miało 4% alc. , informacji o ekstrakcie brak

                          Moja ocena: [3.15]
                          WWW.EKSTRAKLASA.NET

                          Comment

                          • Stip
                            Member
                            • 03-2005
                            • 30

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bardzo dziwny kolor...bardziej powiedzial bym ze jak jakas stara herbata [1]
                            Piana: piana hwilowa, krotko sie utrzymuje...bardzo niedobra gorzka [1]
                            Zapach: zapach nieprzyjemny..jakis taki dziwny nieomiem go okreslic [1]
                            Smak: ehh....niewiem czym to smakuje, ale chyba nie jak piwo..wogule niemoglem tego w siebie wlac [1]
                            Wysycenie: prawie brak bombelkow [1]
                            Opakowanie: jak na takie tanie piwo to puszka nienajgorsza [1]
                            Uwagi: dziwny browar...ale czego sie spodziewac za taką cene, nic gorszego jak dla mnie niepilem. Niezachecam do zakupu tego trunku.

                            Moja ocena: [1]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Stip przykładaj się proszę bardziej do tego co piszesz i czyń to konkretniej. Słownik by też się przydał.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Donner Premium

                              Zakupione za 1.15zł w 0,5l butelce. Byłem pozytywnie zaskoczony zarówno smakiem jak i pianą. Smak powiedział bym że troche słodkawy a przy tym dobrze chmielony. Piana też przyzwoita. Utrzymywała sie ok 3 min. Według mnie jedno z lepszych piw w tym przedziale cenowym. Polecam
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎