Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, Bartek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bartek, Bartek

    wreszcie gotowe do oceny. jeśli ktoś zna parametry tego piwka proszę o informacje.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Będę pierwszy ...
    Piwo pite niejeden raz z beczki we Wrocławiu. Charakteryzuje się miłym dla oka kolorem jasnożółtym. Nie jest zbyt mocno nagazowane, co mi odpowiada. Piana w kuflu tworzy się zazwyczaj niewielka, raczej szybko znika, choć niewielkie jej ślady pozostają na ściankach naczynia. Ma bardzo orzeźwiający słodowy zapach, w którym przebijają się delikatne nutki owocowe. Takie same nutki można wyczuć również na podniebieniu podczas picia. Wówczas dochodzi do naszych doznań jeszcze miła goryczka i aromat chmielowy, gdyż Bartek jest dobrze nachmielonym piwkiem. Jest to piwo bardzo łagodne, ale i przyjemne w spożywaniu - nie ma chyba zbyt dużo procent alkoholu, więc nie zawraca szybko w głowach. Nie wyobrażam sobie Bartka butelkowego ... To piwko musi po wsze czasy pozostać beczkowym - w tym tkwi jego dusza.
    Niestety, czasami bywa zbyt mocno schładzany. Ale to można wybaczyć ...

    Moja ocena: [4.9]
    Last edited by breslauer; 28-05-2004, 15:54.

    Comment

    • Andrewbrw
      Senior
      • 03-2004
      • 932

      #3
      Zaraz mnie szlag trafi!!! pisałem,pisałem,pisałem ocenę Bartusia...a jak dałem oceń to się okazało,że już jestem wylogowany i moje wypociny piorun strzelił(ładnie mówiąc)

      Comment

      • Andrewbrw
        Senior
        • 03-2004
        • 932

        #4
        Emocje opadły...oceniam po raz drugi.
        Bartuś to mój nr 1 w DP. Wielokrotnie pijany w moim ulubionym INSTYTUT BARZE, oczywiście z beczki. Opakowanie mogę ocenić po nalewaku i podstawkach, ładna kompozycja biało-żółto-zielona, w środku loga kufel z przelewającą się pianką, do której dobiera się pszczółka Zapach delikatnie słodowy, pobudzający. Piana to oczywiście kwestia nalania, ale mi zawsze się podoba, w kuflu litrowym (bo w takim najczęściej popijam Bartłomieja),solidna, trzyma "fason", długo towarzyszy pijącemu Smak BARDZO CHMIELOWY, świetnie skomponowany z lekką goryczką. Nasycenie idealne, bąbelków nie brakuje ,ale też nie przeszkadzają. Barwa żółto-złota...tylko patrzeć
        Jak już wcześniej wspomniałem pijam Bartusia z kufla litrowego ( 6zl ), ale w ocenie piwa wpisałem cenę 3,50 ponieważ tyle właśnie kosztuje ten browar w szklance 0,5l.

        "Nie wyobrażam sobie Bartka butelkowego ... To piwko musi po wsze czasy pozostać beczkowym - w tym tkwi jego dusza." --ja też mam taką nadzieję
        zdrówko!!!
        Ps. oby teraz mnie nie wylogowało!!!

        Moja ocena: [4.95]

        Comment

        • Kijek
          Member
          • 05-2004
          • 78

          #5
          A według mnie powinno być także i w butelkach, bo nie każdy ma okazje trafić do knajpy w której akurat Bartka leją, a chętnie bym spróbowała




          http://republika.pl/bartowels_basia

          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            #6
            Kijek napisał(a)
            A według mnie powinno być także i w butelkach, bo nie każdy ma okazje trafić do knajpy w której akurat Bartka leją, a chętnie bym spróbowała
            Taki urok, Kijku, piw mniej znanych. Nie kupisz go w żadnym sklepie, bo te małe browary nie posiadają lini rozlewowych przystosowanych do napełniania butelek.Poza tym jeśli myślisz, że takie piwa stałyby w każdym sklepie obok piw GŻ, CO, KP to jesteś w błedzie.
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • babalumek
              Senior
              • 02-2004
              • 1207

              #7
              Wszystko super,tylko jedna mała rzecz-jak dla mnie troche za lekkie i łagodne.Dlatego 4,5 zamiast 5.
              MRKS Kuźnia Jawor

              WTS Sparta Wrocław

              Comment

              • Morbital
                Member
                • 03-2004
                • 72

                #8
                piwo pijane w Instytucie w litrowych kuflach. Kolor ładny, złoty. Nasycenie dobre, bąbelki wyczuwalne do końca konsumpcji sporej przecież objętości. Smak przewspaniały, świeży, chmielowy z lekko słodkawym posmakiem. Piana więcej niż przyzwoita. Zapach jak smak, rewelacja! Opakowanie nieznane ale wafle prezentują się całkiem nieźle.

                Moja ocena: [4.85]

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Dotarło do mnie dzięki ofiarności Slavoya, za co dzięki!
                  Piwo pyszne, wypada tylko żałować, że w Warszawie pozostaje fantastyką. Mimo przelewania nie straciło piwnych walor.
                  Kolor złoty, klarowny, zachęcający do wypicia,Piana może nie była powalająca ogromem, ale za to bardzo trwała. Nasycenie idealne. Pęcherzyków sporo, ale delikatnych, nie natarczywych i pracujących bez przerwy w tym samym rytmie. Zapach delikatny, słodkawo chmielowy, z nutką kwiatową. Smak również subtelny, chmielowy, słód ładnie się zaznacza przy każdym łyku, Goryczka nie najmocniejsza, ale jej nie brakuje. Pyszne.

                  Moja ocena: [4.9]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #10
                    Dziś w godzinach południowych piłem Bartka (nic nowego) i co mnie zadziwiło - kolor jakby stał się ciemniejszy-bardziej bursztynowy. -Być może to efekt czerwonych lampek w Instytucie-jednak te prawie od zawsze tam były!a może dlatego ,że po prostu było szarawo?lub po prostu akurat tak się zmieniła barwa piwa Muszę to sprawdzić dziś wieczorem ponownie Aha na kegu wyczytałem info :ekstr:12, alkohol 6% (podaję ponieważ w informacji o browarze na forum nic na ten temat nie ma)

                    Comment

                    • mwa
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 5071

                      #11
                      Dzwoniłem do browaru, gdzie dostałem informacje, że Bartek dostępny jest tylko w kegach.
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
                        Dzwoniłem do browaru, gdzie dostałem informacje, że Bartek dostępny jest tylko w kegach.

                        A po co aż do browaru dzwonić, wystarczy forumowiczów zapytać
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          kiedyś był Bartek dostępny w butelkach
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • piokl13
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 946

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            A po co aż do browaru dzwonić, wystarczy forumowiczów zapytać
                            A w jakich kegach? Własnych? Napełnią mi lub wymienią np. kega z innego browaru (np. z grupy żywca)?

                            Comment

                            • dkrasnodebski
                              cymbał
                              • 05-2003
                              • 2316

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
                              Napełnią mi lub wymienią np. kega z innego browaru (np. z grupy żywca)?
                              Z tym zapytaniem lepiej jednak zwrócić się bezpośrednio do browaru.
                              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                              www.radoslawstolar.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎