Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

7 Stern Brau, India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    7 Stern Brau, India Pale Ale

    India Pale Ale, 7 Stern Brau, Wiedeń, browar restauracyjny.
    Piwo niepasteryzowane. alkohol 5.3%, ekstrakt 13%, butelka o pojemości 1l, z zamknięciem porcelanowym. Rozlew 28.05.2004, trwałość do 28.08.2004
    Piwo - poezja, piana obfita, mocna, kremowa, barwa mocno bursztynowa, bardzo dobre nasycenie gazem, klarowność niezupełna, mocny chmielowy aromat. W smaku równie doskonałe, lekko "wchodzi" pozostawia przyjemną chmielową goryczkę, która jest bardzo dobrze wyczuwalna przy każdym łyku.
    Po prostu - doskonałe Piwo. Pełna 5
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Ciupaga
    Member
    • 10-2008
    • 79

    #2
    Aż dziw bierze, że od ponad 8 lat nikt nie dodał nic w tym wątku.
    Piwo faktycznie wyśmienite, podobnie jak i inne, które miałem możliwość próbować z tego browaru. Podczas pobytu we Wiedniu zdecydowanie należy to miejsce odwiedzić. Zresztą ja trafiłem tam dzięki odpowiedniemu wątkowi na tym portalu (Dzięki Koledzy!).

    Co do piwa to obecnie ma takie parametry:
    Ekstrakt - 12,5%
    Alkohol - 4,8%
    Bywajcie Piwożłopy!

    Comment

    • Noriusz81
      Senior
      • 11-2008
      • 388

      #3
      Wybór jednego z siedmiu specjałów dostępnych w 7 Stern był prosty.
      Moja wersja zawierała 5,0 % alkoholu obj. i 13,2 % ekstraktu.
      Bardzo udany wyrób browaru restauracyjnego. Smakowite!
      Będę prosił znajomych, aby przywozili mi wersje butelkowane.
      Attached Files
      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
      2286 ze 162 krajów
      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Kolejne z piw z tego miłego miejsca, zakupione "nach Hause" w bezdusznej maszynie.
        Piwo jest bursztynowo-herbaciane, mętne. Piana wysoka, kremowa i dośc drobna, średniotrwała.
        Pachnie delikatnie słodem i owocami, ale... za nimi czai się żywica... W smaku jest lekko oleiste, goryczkowe ze śladem owocowym i akcentem karmelowym.
        Mam wrażenie, że i to piwo z 7S jest trochę przegazowane. Moja etykieta miała na środku potężną sylwetę bengalskiego tygrysa i jakieś wzorzyste tło, które pewnie także miało kojarzyć się z Indiami...
        To przykład dość stonowanego IPA, ale cały czas to chyba jednak nie moja bajka...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎