Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smiles, Best

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Smiles, Best

    Drugie piwo z mojego lokalnego bristolskiego browaru, wczesniej opisalem Heritage . Tym razem best bitter.
    Alk. 4.1%, w butelkach 0.5 l, rowniez czesto pije z kija w okolicznych pubach.
    Jasnobrazowe, klarowne, sredniobabelkowa i srednio trwala piana, nagazowanie znikome. Zapach slodowo-chmielowo-owocowy, podobnie jak smak. Zostawia przyjemny kawowy posmaczek palonego slodu.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • naczelnik
    Senior
    • 08-2003
    • 1884

    #2
    Brązowawa barwa, jaśniutka piana - u mnie wcale nie taka średniotrwała - złożony zapach - w skrócie możnaby o tym piwie napisać.
    Jakby lekko owocowo-miodowe, z mocno wyczuwalnymi akcentami ciemnych słodów - bardzo przyjemny zapach. Po zapachu możnaby się spodziewać podobnego smaku. Piwo wbrew pozorom nie jest słodkie. Jakaś słodycz próbuje się wybić, ale charakter temu piwu nadaje jednak specyficzna goryczka.

    Piwo zapakowane w butelke z białego szkła, zakapslowane zielonym kapslem. Wielkość butelki sugeruje mi, że ma większą pojemność niż 0.5l.

    Kamilu, dziękuję bardzo za "wymianę". Pamiętaj, że w lipcu zobowiązałem się do rewanżu.
    Attached Files
    Popieram domowe browary!

    Polakom gratulujemy naczelnika

    Zamykam browar.
    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      no smile for Smiles...

      Smutna wiadomosc o moim lokalnym browarze Smiles. Po wykupieniu w zeszlym roku przez nowego wlasciciela pare tygodni temu zaprzestal warzenia piwa. Wg strony bristolskiego oddzialu CAMRA klopoty finansowe browaru zaczely sie jeszcze w latach 90-tych, co w konsekwencji doprowadzilo do biezacego stanu rzeczy. Blizszych informacji nie posiadam. Na wspomnianej stronie wiecej o calej sprawie (po angielsku).
      W skrocie napisze tylko ze 2 puby nalezace do browaru (Brewery Tap i Cornubia) beda dalej dzialac pod nowym wlascicielem, a w budynku browaru byc moze w blizej nieokreslonej przyszlosci bedzie znow warzone piwo (pod innym szyldem). Marki piwa ze Smiles sa obecnie warzone w browarze Highgate w Walsall (kolo Birmingham).
      W Brewery Tap nie wiedzac o tym pilem Smiles Best'a z jednej z ostatnich beczek, jak nie ostatniej. Tydzien pozniej w tym pubie, jak rowniez w paru innych zawsze lejacych Smiles'a, juz go zabraklo
      Last edited by lzkamil; 06-03-2005, 01:31.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎