Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Grünengold Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Belgia, Grünengold Export

    Myślałem, że to to samo piwo, co Grünengold Full Light, bo parametry takie same (11% i 5,5%), ale nazwa jednak inna i etykieta też inna. Zapłaciłem za to 2,80 i ti chyba trochę za dużo...
    Kolor słomkowy, klarowny, ale za jasny - 2
    Piana puszysta, białą, nierówna, szybko znika zostawiając resztki - 3
    Nasycenie nie za duże, pęcherzyki średnie - 3,5
    Zapach oryginalny, chmielowo kwaskowy, a przy tym dość "miękki", delikatny. Dosyć intensywny - 4
    Smak trochę w stylu Sambora, choć nieco subtelniejszy. Wyczuwa się ciekawą kwaskowatość, wcześnie pojawiający się słodkawy akcent, goryczka delikatna, średnio nachmielone - 4
    Opakowanie, to zielona butelka z zupełnie przyjemną, choć nie wyjątkową etykietą przedstawiającą starą miejską uliczkę. Całość oryginalna, estetyczna, nieprzekombinowana i zawierające wszelkie podstawowe informacje - 4
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • radeckib
    Member
    • 02-2002
    • 87

    #2
    Butelka, 0,5 l. 2,30 zł, butelka bezzwrotna. Piana wysoka i puszysta, ale błyskawicznie znikająca zostawiająca po sobie na pocieszenie jakies resztki. Kolor ładny, słoneczny, złoty. Zapach nieciekawy, gorzkawy, odrzucający. Skojarzenie: zatęchły korek. (nie pytajcie czemu...). Lekka goryczka w smaku, przebijana przez metaliczny posmak. Słód ledwo wyczuwalny. Piwo kupione w butelce smakuje jak puszkowe!.
    Ogólnie porównanie z brokiem uważam za przesadzone. Wolę kupic broka. Niestety, tym razem nie udało się browarowi Belgia. A już myślałem że wyrośnie nam konkurencja dla trzech potentatów...
    ludzie mówią że jestem źle narysowany

    Comment

    • Mistrzu
      Senior
      • 08-2003
      • 750

      #3
      Grünengolda Exportowego znalazłem w moim sklepie osiedlowym. Wyglądał jak sierotka na tle masówek ze swoimi firmowymi lodówkami.
      Kolor: jasny, słomkowy, ładny.
      Piana: niezbyt gęsta, ale trwała podtrzymywana mocno przez CO2.
      Zapach: podejrzany, trochę chmielowy i z ciekawą nutką zapachu chleba razowego.
      Smak: oryginalny na tle pozostałych piw z browaru Belgia, ale nieporywający. Gładki z fajnie zharmonizowaną goryczką ze słodem. Na pochwałę zasługują smaczki odczuwane po przełknięciu tego piwa, takie lekko orzechowe.

      Opakowanie: zwykła zielona butelka z etykietą "zaśmieconą" zbyt wielką koroną i szwabskim widoczkiem. Ciekawy krój krawatki.

      Moja ocena: [3.475]
      Last edited by Mistrzu; 13-09-2004, 14:42.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Etykieta niezbyt odkrywcza, a niemieckie elementy są ciut tandetne, ale nie rażą. Do tego interesujacy kształt krawatki i nienajgorszy kapselek.
        Kolor to klasyczne pilsowe złotko.
        Piana średnia, opada szybciutko, zostaje delikatny kożuszek.
        Zapach chmielowo-słodowy, bardzo przyjemny.
        Gaz bardzo dobry.
        Smak jest świetnie zrównoważony, bardzo ładnie przenikają się nutki słodowe z chmielowymi. Szkoda że praktycznie nie ma goryczki, wtedy dałbym 5.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Oceniałem to piwo powyżej, teraz tylko dla porządku powtórzę, żeby podliczyło ocenę:
          Kolor słomkowy, klarowny, ale za jasny - 2
          Piana puszysta, białą, nierówna, szybko znika zostawiając resztki - 3
          Nasycenie nie za duże, pęcherzyki średnie - 3,5
          Zapach oryginalny, chmielowo kwaskowy, a przy tym dość "miękki", delikatny. Dosyć intensywny - 4
          Smak trochę w stylu Sambora, choć nieco subtelniejszy. Wyczuwa się ciekawą kwaskowatość, wcześnie pojawiający się słodkawy akcent, goryczka delikatna, średnio nachmielone - 4
          Opakowanie, to zielona butelka z zupełnie przyjemną, choć nie wyjątkową etykietą przedstawiającą starą miejską uliczkę. Całość oryginalna, estetyczna, nieprzekombinowana i zawierające wszelkie podstawowe informacje - 4

          Moja ocena: [3.775]
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółty, klarowny [4]
            Piana: biała, gęsta, drobna, dość długo się utrzymuje, [4]
            Zapach: leciutki, chmielowy, miły dla nosa [4]
            Smak: oprócz lekiiego chmielwogo smaku dało się wyczuć lekkie sczypanie co spowodowane było zapewne zbyt dużym nagazowniem, zbyt "ostre" w piciu brak tej pewnej gładkości [3]
            Wysycenie: jak dla mnie zbyt dużo [2.5]
            Opakowanie: zielona butelka za co minus, ładna etykieta, ładny firmowy kapsel [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.475]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Barwa złocista. [4]
              Piana: Piana ekspresowo opada. [2]
              Zapach: Zapach świeżo-chmielowy. [3.5]
              Smak: Smak: lekko wodnisty, bez goryczki i subtelnym chmielowym posmakiem. [3]
              Wysycenie: Gazu tyle ile powinno być – wesołe bąbelki z radością unoszą się ku powierzchni złocistego napoju. [4]
              Opakowanie: Jak dla mnie dość naiwne. Marna próba wzorowania się na niemieckich piwkach (tylko, po co). [1.5]
              Uwagi: Według informacji na etykiecie piwo zdobyło złoty medal na XIII Festiwalu Piw Polskich, Łódź 2000.
              Bez rewelacji piwo jak piwo, tyle tylko, że poniżej przeciętnej.

              Moja ocena: [3.1]
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • uranium
                Member
                • 05-2003
                • 77

                #8
                butelka bezzwrotna, 1,65 zł, kolor- 4, piana - 2 (błyskawicznie znika, gruba), smak kwaskowaty, bez wyrazu - 3, zapach - 3 (czuć metaliczny posmak i kwaskowatość), nasycenie - 2 (słabo buzuje). na naklejce z tyłu zaw. alk. 5,2%!!!

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasny [3.5]
                  Piana: na poczatku obfita, potem (tradycyjnie) znika [3.5]
                  Zapach: nie wiedzieć czemu piwko pachnie gumą spod kapsla lub czymś podobnym [3]
                  Smak: na początku wszystko jest ok, intensywna goryczka. In dalej w las, tym gorzej - smak staje się nijaki, lekko nawet zwietrzały [3.5]
                  Wysycenie: dobre [4]
                  Opakowanie: ciekawa etykieta z jakimś widoczkiem - mnie się podoba [4.5]
                  Uwagi: Piwko zakupione w sosnowieckim Ąszą - rozczarowało. Spodziewałem się czegoś mniej nijakiego.

                  Moja ocena: [3.4]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • kraftkraut
                    Junior
                    • 12-2005
                    • 5

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny kolor, przypomina piwa niemieckie - warsteiner, bitburger [4]
                    Piana: Piana jest cieniutka, nie jest to ani czeska poducha, ani tym bardziej irlandzka śmietana. do takiego lekkiego piwka pasuje, ale opada jednak ciut za szybko [3.5]
                    Zapach: aromat świeży, chmielowy, wybaczcie wzruszenie - przypominał pierwsze spożywane przez mnie piwa [4.5]
                    Smak: smak lekki, przyjemnie orzeźwiający, choć nie zostawiający wspomnień, ani złych ani dobrych. takie zimne piwko w sam raz odświeży cie w upał, pod warunkiem, że będziesz pił szybko, bo wraz z ulatnianiem się gazu ulatuje też minimalna goryczka [4]
                    Wysycenie: gaz - to według mnie największa zaleta tego piwa. ostatnio trudno znaleźć w sklepach coś, co nie przypomina nasyceniem CO2 szampana... [5]
                    Opakowanie: szata przeciętna - ale nie odrzucająca. miła zielona butelka [3]
                    Uwagi: Dwie flaszki G-golda nabyłem w leclercu. cena nie sugerowała rewelacji, ale byłem miło zaskoczony. spokojnie można zrobić kilka "zielonych złotek"

                    Moja ocena: [4.125]

                    Comment

                    • piotrsh
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 435

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowy [4]
                      Piana: gruboziarnista, niestety bardzo szybko znika, pozostaje cieńki kożuszek [2.5]
                      Zapach: świeży, lekko chmielowy, ale nic specjalnego [3]
                      Smak: wodnity nic specjalnego, po dłuzdzym czasie zostawia jakiś nieokreślony, mało przyjemny posmak: szybko wypić i zapomnieć [2.5]
                      Wysycenie: w normie [3]
                      Opakowanie: z pewnościa wyróżnia się na półce [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.85]
                      Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, klarowne. [2]
                        Piana: Nawet, nawet. Średniopęcherzykowa, pada szybko, pozostawia wcale trwałą kołderkę. [3.5]
                        Zapach: Chmielowo-myszowaty (zielona butla). [2]
                        Smak: Goryczkowe, ze słabym posmakiem słodowym, do tego dochodzi trochę mdławy smaczek. [3]
                        Wysycenie: W normie. Chociaż bąbelki duże. [3.5]
                        Opakowanie: W sumie wyględne - wysoka ("belgijska"), zielona butelka; etykieta, krawatka i kontra wyglądają niezgorzej; ocenę obniżam za teksty o "europejskich smakoszach"... [3.5]
                        Uwagi: Pojawiło się ostatnio w Oszą. Średnie aż do bólu...

                        Moja ocena: [2.7]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • rotmistrz
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 469

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasno zółty, klarowny, ładny, [3.5]
                          Piana: początkowo gęsta i obfita, szybko siadła pozostawiając porozrywany kożuszek, nie zostawia śladów [2.5]
                          Zapach: niezbyt ciekawy trochę chmielu i trudny do okreslenia aromat [2.5]
                          Smak: bez gorycki z wyczuwalnym posmakiem chmielu [3]
                          Wysycenie: bardzo szybko przestalo "buzować" [2]
                          Opakowanie: ładna etykieta, poprawne wiadomosci o piwie [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.75]

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasno żółty, ładny, zachęcający [4.5]
                            Piana: na początku dośc obfita, ale pęcherze duże- piana brzydka, szybko opada pozostawiając niewielką obręcz na powierzchni [2]
                            Zapach: przyjemny słodowy delikatny [4]
                            Smak: słodowy, delikatny, szkoda, że tak szczypie w język (chyba przez nadmiar gazu), w ustach pozostaje bardzo przyjemna goryczka. [4]
                            Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [2]
                            Opakowanie: ładne i posiada wszystko co trzeba, niestety należę do tych, któtym zielona butelka mocno przeszkadza [3.5]
                            Uwagi: przyjemne w smaku piwo, jednak zdecydowanie zbyt duża ilośc gazu psuje wrażenie przyjemności.

                            Moja ocena: [3.7]
                            Poszukuję

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, a wręcz słomkowy, trochę za jasny. Klarowne. [3]
                              Piana: Biała, średniego wzrostu W miare upływu czasu redukuje się do cieniutkiego dywanika, który jest z nami praktycznie do końca konsumpcji. [4]
                              Zapach: Chmielowo - koperkowy(? przynajmniej przy pierwszych łykach, potem jakby ten aromat uleciał), całkiem przyjemny, lecz dość mało intensywny. [4]
                              Smak: Wyraźna goryczka na długo pozostaje po przełknięciu. Piwo wydaje się być gęste na języku. Zdecydowanie smak chmielowy przeważa nad innymi. Całkiem smaczne . [4]
                              Wysycenie: Niby duże, ale nie widać tego zbytnio w kuflu. [3.5]
                              Opakowanie: Zielona bezzwrotna butelka 0,5l, etykiety przyjemne dla oka, kapsel firmowy. Szkoda, że piwo nie nazywa się po naszemu, ale taka widać teraz moda. [3.5]
                              Uwagi: Za taką cenę (1,79 zł) to naprawdę porządne piwo. Zakupione w E.Leclercu na Ursynowie w Warszawie.

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎