Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Mocne Szkockie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Fortuna, Mocne Szkockie Ciemne

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    To może ja zacznę...
    Sporo miałem problemów z identyfikacją "browaru F", ale konsylium uznało, że to Fortuna, więc niech będzie.
    Kolor prawie czarny, bardzo ciemno brązowy, prawie nieprzejżysty nawet pod światło. Super.
    Piana ciemna, drobnoziarnista, szybko znika zostawiając resztki.
    Nasycenie mogłem ocenić dopiero po podstawieniu szklanicy pod silną żarówkę... Gazu jest niewiele w postaci małych pęcherzyków. Jak dla mnie więcej niepotrzeba.
    Zapach karmelowo - słodowy, delikatny, a przy tym wystarczająco intensywny. Lekka nuta owocowa.
    W smaku zaskakująca słodycz, która jednak nie razi i nie ma się wrażenia, że pije się ulepek. Leciutka nutka przypalonej kawy tli się w tle, chmielu niewiele więcej, goryczka słaba, ale nie nieobecna. Ogólnie ciekawe i bardzo smaczne.
    Etykieta w stylu Irlandzkiego z Krajana, czym mocno myli. Ogólnie szkot z kobzą wygląda przyjemnie i zachęcająco. Minus za brak informacji o browarze i ekstrakcie, oraz kontry.
    Ogólnie, piwo troszkę dziwne, ale bardzo dobre.

    Moja ocena: [4.375]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • Rolek
      Senior
      • 08-2001
      • 1038

      #3
      Poza tematem :-)

      bury_wilk napisał(a)
      (...) Ogólnie szkot z kobzą wygląda przyjemnie i zachęcająco. (...)
      To nie jest kobza, to są dudy .
      Kobza, to instrument strunowy, szarpany. To tak na marginesie .

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Postaram się zapamiętać, zawsze warto.

        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          kolor czarno rubinowy, dobre nasycenie gazem, piana ciemnobezowa, mocna, utrzymuje się dość długo, zapach dość wyraźny, mocny słodkawy i troszkę winny, smak - niestety nie do wypicia, mocno winne, "buzujące" w ustach, kolejny przykład na to że transport i rozlew w rozlewni może zepsuć piwo


          Moja ocena: [2.675]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • amigo
            Junior
            • 11-2002
            • 5

            #6
            słyszałem

            Są to próby z nowym piwem Browaru w Czarnkowie - znanego z najlepszego piwa niepasteryzowanego "Noteckie"
            Browar ten w latach 50-tych produkował również ciemne piwo słodowe w butelkach 0,5 z porcelanką ( kto to jeszcze pamięta).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Odp: słyszałem

              amigo napisał(a)
              Są to próby z nowym piwem Browaru w Czarnkowie - znanego z najlepszego piwa niepasteryzowanego "Noteckie"
              Browar ten w latach 50-tych produkował również ciemne piwo słodowe w butelkach 0,5 z porcelanką ( kto to jeszcze pamięta).
              jakie próby??? Mocne Szkockie jest Czarnym piwem z Miłosławia, a nie z Czarnkowa
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Niestety moje piwo chyba skwaśniało.Wypiłem ale na pierwszy plan wysuwał się kwaśny posmak skutecznie jabijając karmel.Wygląd też trochę mętnawy.
                Za to największym plusem tego piwa była piana.Drobna beżowa trwała do samego końca.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Odp: słyszałem

                  amigo napisał(a)
                  Są to próby z nowym piwem Browaru w Czarnkowie - znanego z najlepszego piwa niepasteryzowanego "Noteckie"
                  Browar ten w latach 50-tych produkował również ciemne piwo słodowe w butelkach 0,5 z porcelanką ( kto to jeszcze pamięta).

                  No to chyba teraz wyjaśniło się o co chodziło koledze amigo:
                  Czarnków, Eire
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Odp: Odp: słyszałem

                    Pinio74 napisał(a)
                    No to chyba teraz wyjaśniło się o co chodziło koledze amigo:
                    Czarnków, Eire
                    w tym wypadku bedę sie dalej upierać przy swoim, oznaczenie BROWAR F to nic innego jak browar Fortuna, zreszta smak czarnego miłosławskiego piwa jest dość charakterystyczny; z dugiej strony nie wyklucza to faktu, że Kopyść może rozlewać również i piwo z Czarnkowa
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Odp: Odp: Odp: słyszałem

                      becik napisał(a)
                      w tym wypadku bedę sie dalej upierać przy swoim, oznaczenie BROWAR F to nic innego jak browar Fortuna, ...
                      Beciku, ja wcale nie twierdzę, że to nie Fortuna, po prostu gdy Slavoy napisał o ciemniaku z Czarnkowa, to połączyłem fakty, mając w domyśle pomyłkę kolegi amigo w umiejscowieniu postów.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #12
                        Oto nowa poszlaka:
                        Dzisiaj w Czrnkowie w sklepo-pijalni przy browarze kupiłem piwo "Eire" oraz "Mocne Szkockie". To ostatnie sygnowane tajemniczym krypotonimem "Browar F". Oba w jednakowych butelkach steini 0,3, oba z identycznym zielonym kapslem, oba w identycznej cenie 0,70 zł/szt.
                        Jestem jeszcze przed testem porównawczym, ale chyba Art może już powoli zmieniać browar w tytule wątku.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          czy to Eire jest pasteryzowane czy niepasteryzowane?
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23793

                            #14
                            z tego co się dowiedziałem to Eire jak i Mocne Szkockie nie pochodzą tak do końca z Czarnkowa...
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • yendras
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 2052

                              #15
                              becik napisał(a)
                              czy to Eire jest pasteryzowane czy niepasteryzowane?
                              Na etykiecie nie ma ani słowa na ten temat. Facet "za pultem" w sklepo-pijalni też nie wiedział.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎