Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Zielony Kogut

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    Jabłonowo, Zielony Kogut

    Zauważyłem, że to piwo w spisie pojawia się pod marką Kipera. Nie wiem, czy to to samo piwo, czy nie więc na wszelki wypadek zakładam odrębny temat.
    alk.5%, ekstraktu nie podano.
    Kolor złoty, zupełnie ładny. 4
    Piana bielutka, drobnoziarnista, dość trwała. 4
    Nasycenie małe, pęcherzyki drobne. 3,5
    Zapch średniointensywny z dominującą słodyczą. Wydaje się ciężki. Trochę dziwny, ale nie można powiedzieć, żeby był przykry. 3,5
    W smaku bardzo esencjonalne, przypomina piwa "mocne", albo i "bardzo mocna". Dominuje posmak słodowy, goryczka słaba, średnio nachmielone. Jakoś nie do końca mnie przekonuje, choć z pewnoiścią jest to smak ciekawy. 3,5
    Etykieta zielono biała, z kogutem. Bardzo prosta, ale w tej prostocie jest pomysł i oryginalność. Na kontrze pojawia się określenie "piwo jasne, wysokoodfermentowane"... cokolwiek miałoby to oznaczać. 4

    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Rzeczywiście piwo to wyróżnia się charakterystycznym smakiem, który napotkałem do tej pory tylko w jednym niemieckim piwie niedawno skonsumowanym razem Artem. Ma ono maślany smak przez co ma się wrażenie, iż pije się coś innego niż złocisty napój. Za 2.10 zł które wydałem na ten produkt wolał bym już kupić herbatniki.
    Za smak stawiam 2.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎