Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Du Bocq, Saison Regal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Du Bocq, Saison Regal

    Zakupione w Piwach Świata na Polnej w Warszawie. Butelka 0,75 l za 25,80 zł (!). Jest to piwo sezonowe z tzw. "żniwnych".
    Kolor ciemnobursztynowy z odcieniem pomarańczy i rubinu - coś pięknego !. Gazowanie drobnymi bąbelkami, piana kremowa drobna - utrzymuje się dość długo. Smak wytrawny - palony słód ( trochę podchodzi pod anagielskie ALE ), piekne nuty korzenne, lekki i przyjemny zapach drożdżowy, kwaskowe. Wspaniałe piwo i tylko cena jest trudna do przełknięcia.
    Butelka zamykana jak szampan.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Ja zainwestowałem coś ok. 5 zł i dostałem buteleczkę 0,25l; 5,5 %alkoholu. Piękny miedziany kolor. Piana imponujaca, wysoka, trwała. Gaz burzliwy, obfity. Zapach lekko owocowy, czuć drożdże. Smak wspaniały, bogaty: owocowy aromat, sporo wytrawności, ale wszystko dokładnie wyważone. Pycha !

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Moje kosztowało 10 zł za 0,25
      Pycha, pycha, pych.
      Niby ma 5,5 v ale jak piłem to wydawało mi się, że jest mocniejsze tak jakby 7,5 v.

      Comment

      • chimayka
        Junior
        • 03-2005
        • 5

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Viktor
        Zakupione w Piwach Świata na Polnej w Warszawie. Butelka 0,75 l za 25,80 zł (!). Jest to piwo sezonowe z tzw. "żniwnych".
        Kolor ciemnobursztynowy z odcieniem pomarańczy i rubinu - coś pięknego !. Gazowanie drobnymi bąbelkami, piana kremowa drobna - utrzymuje się dość długo. Smak wytrawny - palony słód ( trochę podchodzi pod anagielskie ALE ), piekne nuty korzenne, lekki i przyjemny zapach drożdżowy, kwaskowe. Wspaniałe piwo i tylko cena jest trudna do przełknięcia.
        Butelka zamykana jak szampan.
        W Piwiarni Gambrynus przez weekend bylo na promocji 9.95 a normalnie powiedziano mi ze kosztowac bedzie 19,9 )

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          zaw. alk. 5,5%, but. 0,25 l
          kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

          Saison to typ orzeźwiającego belgijskiego piwa sezonowego, spotykanego w Walonii, warzonego jesienią lub zimą, przeznaczonego do spożycia latem w okresie żniwnym (żniwiarze otrzymywali zwyczajowo przydział 5 litrów dziennie piwa saison podczas prac polowych). Oryginalnie piwa tego typu zawierały niewiele alkoholu (do 3%), więc żeby ustrzec je przed zepsuciem, były bardziej nachmielane.
          Marki Saison Regal nie wymyślono w browarze Bocq – została przejęta jako spuścizna po wchłoniętym w 1967 r. Brasserie Marbaix-la-Tour. Jest to oczywiście piwo górnej fermentacji, refermentujące w butelkach.
          kolor – miedziany, wiśniowo-miodowy o wyraźnym zmętnieniu;
          piana – burzliwa i sycząca, dość szybko znika, pozostają tylko plackowate pozostałości;
          nasycenie – wysokie;
          zapach – bardzo ulotny, słodowo-owocowy;
          smak – nietypowy, nawet jak na Belga; dobrze skomponowana, ale z pewnością nie każdemu musząca przypaść do gustu mieszanka winno-kwaskowej, cierpkawej owocowości z nie spotkaną dotąd przeze mnie gorzkawą, lekko podpalaną nutką słodową – starego drewna, albo zleżałego siana, albo zwietrzałych orzechów... w każdym razie dającą raczej negatywne skojarzenia (z pewnością to jakieś przyprawy); goryczka podpalanego słodu ładnie skomponowana jest z goryczką chmielową odczuwalną dość mocno w zakończeniu; bardzo ciekawe smakowo piwo.
          A kogucik na etykiecie chyba ma wskazywać na wiejskie korzenie tego piwa.
          Attached Files
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Zakupione w Markecie Kopyra IGA celem spróbowania jak ten styl wogóle smakuje. Dwie warki stoją juz na cichej i wartałoby zrobić jakies porównanie.

            piana: ogromna, bardzo drobna, kremik, udało postawić się korone, 0,25l nie weszło do kielicha 0,33l, opadła do grubych plam,
            kolor: lekka czerwień,
            zapach: lekko owocowy, lekko chmielowy,
            smak: owocowe posmaki, jakich to nie będe dochodzić, lekko słodkawe słodowością, po ogrzaniu dochodzi do głosu goryczka chmielowe i od słodów palonych,
            wysycenie: w normie, przyjemne.

            Bardzo smaczne piwo. Napewno skuszę się jeszcze na jakiegoś oryginała.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Browarzyciel
              www.browarzyciel.pl
              • 08-2005
              • 357

              #7
              Saison Regal (12’ Blg, 5,5% alk. obj.)

              Kolor: jasny bursztyn, miedziany, odcień pomarańczy.
              Piana: średnio trwała, jasna, nie jest biała ale zabarwiona w kolor piwa
              Nasycenie CO2: wysokie
              Zapach i smak:
              Wyraźnie fenolowe z lekkim dymnym zapachem. W bukiecie przede wszystkim estrowe, owocowe, również owoce suszone z nutą kwiatową, a na końcu lekko chmielowe. Piwo również wyraźnie słodowe i karmelowe. Fenolowy charakter nie powoduje ostrości i cierpkości jak np. w piwach Trapistów. Pozostaje natomiast łagodne co jest również efektem, niskiej kwaśności i goryczki. Piwo dość pełne mimo że nie zbyt słodkie sprawia ogólne wrażenie zrównoważonego smakowo i łatwo pijalnego. Piwo kondycjonowane w butelce, ma opinię w literaturze, że szybko traci swój aromat.

              Goryczka 2/10
              Słodki 2/10
              Kwaśny 1/10
              Pełny 4/10
              Fenolowy 5/10
              Estrowy 4/10
              Słodowy 4/10
              Geraniol 1/10 (kwiatowy, różany)
              Chmielowy 2/10
              Attached Files
              BROWARZYCIEL
              Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
              eventy dla firm

              Comment

              • chitos
                Senior
                • 02-2009
                • 195

                #8
                Parametry: alk.: 5,5%, Eks.: 12 %



                Kolor:
                Jasnobursztynowy, mętny.
                Piana: Słabość tego piwa. Początkowo jest drobnopęcherzykowa ale szybko znika, pozostawiając po sobie skromną warstewkę.
                Zapach: Bukiet bardzo ciekawy. Czuć owocowość, słabiej słód, bardzo delikatnie pojawiają się nuty kwiatowe oraz chmielowe.
                Smak: Ciężko jednoznacznie określić smak tego piwa. Wymieszany jest tutaj smak owocowy, lekko goryczkowy i słodkawy ale nie słodki.
                Wysycenie: Wysokie, ale pasuje do piwa.

                To mój pierszy Saison jaki kiedykolwiek piłem, więc ciężko mi odnieść sie do całego gatunku. Tak czy siak nie żałuję, że miałem okazję spróbować tego piwka.

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Kolor: Bursztynowy, lekko mętny.
                  Piana: Wysoka, lekko beżowa, trwała. Oblepia ścianki i zostaje do końca.
                  Zapach: Początkowo niezbyt przyjemny. Silnie drożdżowy z delikatnym owocowym tłem. Jest też delikatny słód. Po ogrzaniu ładniejszy, nieco ziołowy z cytrusami.
                  Smak: Delikatny słodowy początek przełamuje cierpkość zmieszana z przyprawami. Później dociera ziołowa goryczka, ale w tle cały czas bardzo delikatna słodycz. Całkiem smaczne.
                  Wysycenie: Wysokie, delikatnie szczypie.
                  Opakowanie: Buteleczka 25cl jak na powyższych zdjęciach.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎