Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Piast Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Okocim, Piast Mocne

    To piwo kupiła mi żona, i muszę przyznać, że nieźle udało się jej trafić.
    Kolor - taki jasny bursztyn, zbyt jasny jak na mocne piwo.
    Piana - drobna i gęsta, ale długo to się nie utrzymała.
    Gaz przyzwoity, bąbelki średniej wielkości, cały czas obecne.
    Zapach łagodny, chmielowy, czuć trochę słodem.
    Smak jest trochę niezrównoważony - zbyt mocna goryczka dominuje nad słodyczą.
    Opakowanie to butelka, wzornictwo etykiety na dobrym poziomie, ale nie podano ekstraktu, czyli minus.
    W sumie niezłe mocne, jasne piwo.

    Moja ocena: [3.35]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Niezłe piwko, ale szczerze mówiąc znam lepsze. Kolor ciemno złoty, ładny, przemawia do mnie. Piana najpierw niezła, wysoka i nabita, niestety okazała się niezbyt trwała. Nasycenie przeciętne, średnia ilość bąbelków pracuje cały czas w podobnym natężeniu, ale bez rewelacji. Zapach intensywny, wyraźnie chmielowy. Smak również konkretny i wyrazisty, z dominującą, mocną goryczką. Chyba troszkę za dużo tej goryczki, ale nie jest to przesadzone w takim stopniu, żeby psuło ogólny obraz piwa. Opakowanie przyzwoite i charakterystyczne. Może brak mu "tego czegoś", ale nie można powiedzieć, żeby nie było pomysłowe i ładne.

    Moja ocena: [3.925]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • piecyk_gazowy
      Senior
      • 05-2004
      • 124

      #3
      pierwszy raz sie skusilem i bardzo zaluje nie dosc ze cena wysoka to voltaz jak na mocne slabiutki to piwo smakuje jak by bylo chlorowane bardzo bardzo mocnie
      !!!! Fuck you prototypy!!!!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Dominującym kolorem na pusace jest czerń, jak na piwo mocne przystało. Całośc nie powala, ale też jakoś szczególnie nie razi (nie licząc kłamliwego napisu "Browary Dolnośląskie Piast"...).
        Kolor ładny, takie ciemnawe złotko.
        Piana wysoka, ale bardzo gruboziarnista i szybko opada do mizernego kożuszka.
        Zapach wyraźny, słodowy, z leciutką nutką chmielową.
        Gaz słabiutki.
        Smak bardzo mocno słodowy. Piwo słodkie i odczuwa się jego moc. Goryczka lekka, przyjemna. Ogólnie da się bez problemu wypić, choć pijałem o wiele lepsze mocne piwa.

        Moja ocena: [3.425]

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Butelkowy Piast Mocne ma teraz zawartość alk. 6,7% obj.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, Za jasny jak na mocne piwo. [3]
            Piana: Piana drobno pęcherzykowa jednak mało gęsta ale o dziwo utrzymuje się stosunkowo długo jak i również przez długi czas pozostaje na powierzchni kilku milimetrowy dywanik. [4]
            Zapach: Średnio intensywny, chmielowo – słodowy. [3]
            Smak: Dużo bardziej mniej słodowy a zarazem bardziej nachmielony niż powszechnie znane mocne piwa a to akurat mi bardzo odpowiada. [4]
            Wysycenie: Jak dla mnie za słabe. [3]
            Opakowanie: Dobrze dobrane kolory skontrastowane z logo z nazwą piwa. Niestety brak podanego ekstraktu i kłamstwa na na etykiecie obniżają ocenę. [3]
            Uwagi: Bardzo dobre mocne piwo, jedno z lepszych jakie piłem.

            Moja ocena: [3.5]
            Last edited by YouPeter; 28-08-2005, 00:04.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: adekwatny do mocnego, bursztynowa barwa, klarowne [5]
              Piana: grube pęcherzyki, biała, opada powoli, utrzymuje sie dłuższy czas [4]
              Zapach: bardzo leciutki, prrawie niewyczuwalny, minimalny aromat slodu, nic więcej [3]
              Smak: dośc intensywna goryczka i...nic więcej nie czuję, dośc płytkie, wodniste, a to za sprawą słabego nagazowania [3.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za mało [2.5]
              Opakowanie: bez zarzutu, brązowa butelka, ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
              Uwagi: złe nie jest, mozna smało wypić, mam trochę zastrzeżeń, najpowazniejsze to słabe nagazowanie, jednak mozna do niego za jakiś czas powrócić

              Moja ocena: [3.475]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jak dla mnie za jasne przy mocnym piwie i takim ekstrakcie, złoto- bursztynowe [3.5]
                Piana: piana niezbyt obfita i dośc rzadka, duże bąble, niezbyt ładna, ale za to dośc długo się utrzymuje co bardzo lubię [4]
                Zapach: delikatny słodowy, niezbyt ciekawy [3]
                Smak: delikatny jak zapach, ale przyjemny, jak na mocne piwo słabo wyczuwalny alkohol, ale to dobrze [4]
                Wysycenie: mierne z plusem [2.5]
                Opakowanie: nawet ładne, minus za brak ekstraktu [4.5]
                Uwagi: chyba ocena wyjdzie dośc słaba, ale całokształt piwa jest ok. Piwo nawet smaczne. Dopiero gdy rozbijam wszystko na części składowe to wypada poniżej oceny ogólnej.
                Ach te oceny! lub brak mojej umiejętności oceniania ;-)

                Moja ocena: [3.575]
                Poszukuję

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #9
                  Nowa szata Piasta wygląda tak:

                  Comment

                  • antoś
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 213

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowwe,klarowne [4]
                    Piana: bardzo ładna,długo się utrzymująca,drobnoziarnista z czapeczką [5]
                    Zapach: wybitnie sło9dowy [4]
                    Smak: najpierw miłe słodowe,potem ścierkowo-gorzkie. [3]
                    Wysycenie: dobre,nieznikające do końca. [3.5]
                    Opakowanie: okocimska butla,nowy wzór etykiety-do kolekcji [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.7]

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy klarowne [3.5]
                      Piana: biała, drobnoziarnista, szybko siadła pozostawiając dziurawy kożuszek, są ślady na szkle [3]
                      Zapach: delikatnie słodowy z niewielką ilością chmielu [3.5]
                      Smak: goryczka poprawna, lekko słodkawy [3.5]
                      Wysycenie: początkowo dobre lecz w miarę ubywania trunku ze szkała słabło [2.5]
                      Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, etykiety ciemnawe, brak producenta jest tylko informacje o siedzibie koncernu w W-wie [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.375]

                      Comment

                      • wedge7
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 217

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty, ale jak dla mnie za jasny [3.5]
                        Piana: gęsta i biała ale niestety dość szybko zniknęła [3.5]
                        Zapach: bardzo słaby; słodowy [4]
                        Smak: wyraźna i mocna goryczka + delikatne akcenty chmielowe i słodowe; wyczuwalny alkohol [3.5]
                        Wysycenie: bardzo słabe; gazu wybitnie mało [2.5]
                        Opakowanie: czarna dostojna puszka z wrocławskim ratuszem; bardzo ładnie wykonana [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.7]

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dość jasny, złoty. Nic nie wskazuje na piwo mocne. Typowy niczym nie wyróżniający się kolor zwykłego Pilsa. Piwo klarowne. [3.5]
                          Piana: Średnio duża, nie całkiem jednorodna. Niewątpliwą zaletą jest jej trwałość. Trzyma się wyraźnie dłużej niż przeważnie na tego typu piwach. [4]
                          Zapach: Delikatny zapach słodowo chmielowy. Typowy koncernowy, płaski, bez żadnych nutek. Całość delikatna i raczej nie wyczuwa się mocnego piwa. [3.5]
                          Smak: Tak jak zapach. Koncernowy słodowo chmielowy smak z leciutką goryczką na koniec. Smak delikatny i bez nutek alkoholowych. Średnio słodkie. Posmak słodowo gorzki. Całość delikatna i nijaka. [3.5]
                          Wysycenie: Dobre jak na mocne piwo. Mocniejsze niż zazwyczaj. Całkiem dobrze trzyma się do końca. [4]
                          Opakowanie: Etykieta naprawdę ładna, dopasowana kolorystycznie do charakteru piwa. Kapsel dedykowany, również jest dopasowany (chociaż brzydki). Mimo to nie można przejść obojętnie nad tak bezczelnym wprowadzaniem ludzi w błąd. Nigdzie nie pisze gdzie piwo jest warzone. Dla niezorientowanego wszystko wskazuje, że we Wrocławiu. Do tego brak ekstraktu. [3]
                          Uwagi: Przeciętne płaskie koncernowe piwo. Jedno można wypić, ale na więcej raczej nie ma się ochoty. Niczym się nie wyróżnia. Plusem jest brak posmaków alkoholowych. W ogóle to piwo takie między Pilsem a Mocnym.

                          Moja ocena: [3.55]
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztyn, nawet rzekłbym że jasny bursztyn. [3.5]
                            Piana: Dosyć miłe zaskoczenie, spodziewałem się jej tylko przez kilka sekund, a tutaj nie dość, że utrzymała się z dobre 2 minuty, to jeszcze później opadając, ładnie oblepiła szkło. Oczywiście to jeszcze nie to co powinno być... [3.5]
                            Zapach: Niestety wyczuwam tylko wyraźnie zapach słodu, plusem natomiast jest to, że nigdzie, nawet w oddali nie czuć zapachów alkoholowych (spirytusowych). [3]
                            Smak: Płytkie w smaku, goryczka wydaje mi się sztuczna, w tle posmaki słodowe. [3.5]
                            Wysycenie: Całkiem dobre, bąbelki nie drapią języka, co jest akurat plusem jeśli chodzi o mocne piwa. [4]
                            Opakowanie: Niestety dorwałem je tylko w wersji puszkowej, ale prezentuje się całkiem ładnie, kolorystyka troszkę jak w Tatrze mocnej, ale bardzo mi się podoba, niestety minus za brak ekstraktu. [4]
                            Uwagi: Zakupione w krakowskim kerfurze, jak na mocne to generalnie jest dobre, a na pewno jedno z ciekawszych, jakie do tej pory piłem.

                            Moja ocena: [3.375]
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, klarowny, ładny. Mógłby byc ciemniejszy, jak na stronga przystało, ale nie jest źle [4]
                              Piana: Z początku bujna, drobnoziarnista (celowo nalewałem z góry), wydawało się, że będzie się długo utrzymywała, niestety szybko zanikneła i osiadła na tafli półcentymetrową warstwą zostawiając po drodze ładne zacieki na szkle. [3.5]
                              Zapach: Przyjemny, ciekawy, słodkawy i nietypowy. Wyczuwam taki mleczny karmel (?) naprawdę nie wiem co mi to przypomina, ale coś napewno i jest to coś smacznego [4]
                              Smak: Tu troche wszystkie poprzedzające walory zanikają, na pierwszy rzut poszła słodycz podszyta wyraźnym alkoholem, trochę słodu i to wszystko. po przełknięciu piwo fajnie grzeje w przełyku i żołądku, ale smak pozostawia sporo do życzenia. [2.5]
                              Wysycenie: Niespodziewanie niskie, zaskoczyło mnie to, ale pasuje do tego piwa. Bardzo dobrze się z nik komponuje. [4]
                              Opakowanie: Nisko, za puszkę, choć pewnie jest też wersja butelkowa. Poza tym ładnie. jest stałe logo Piasta, jest ładny fragment architektury wrocławskiej (nie wiem jaki bo nie byłem). Brak ekstraktu - minus, Alk. 6,7%. [3]
                              Uwagi: Pierwszy raz spotykam się z piwem, które niemal wszystkie parametry ma bardzo dobre, poza...smakiem, czyli de facto najważniejszym, dlatego do ogólnej oceny tego piwa proponuję dodać -0,5, wtedy powstanie mój rzeczywisty obraz całokształtu. Mimo wszystko ciekawa pozycja - głównie za zapach i fajne nagazowanie.

                              Moja ocena: [3.3]
                              Last edited by wrednyhawran; 14-01-2011, 21:15.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎