Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kujawiak, Królewskie Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Kujawiak, Królewskie Pełne

    gotowe do oceny.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    no i przyszło mi pić Królewskie spoza Warszawy...:/
    do rzeczy, barwa, jasnozłocista, klarownośc całkowita, gaz, w sma raz, nic dodać nic ująć, smak, bardzo przyjemny, delikatny, z lekko wyczuwlanym chmielowym posmaczkiem, piana - obfita, opada ale utrzymuje sie dość długo cienkim kożuszkiem, zapach delikatny, prawie niewyczuwalny, opakowanie - podróbka, tandetna, oj bardzo tandetna ale gorsze już widziałem


    Moja ocena: [4.2]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Nabyte w, jak na ironię, Warszawie...
      Etykieta jest ledwie cieniem tej prawdziwej, choć wydaje mi się, że przeciętny piwosz nie zauważy żadnej zmiany. Królowi zginęła kolumna, ładna czcionka zmieniłą się an brzydką i prostszą, kapsel się uprościł. Generalnie degeneracja...
      Kolor bardzo ładny, jasnozłoty.
      Zapach delikatny, chmielowy.
      Piana dość wysoka, ale szybko opada, zostawiajac cieniutką warstewkę.
      Nasycenie bardzo dobre.
      W smaku czuć bardzo wyraźną, choć zupełnie nie przeszkadzajacą goryczkę, poza tym lekka nuta słodowa.
      Pomijając wszelkie uczucia związane z wykończeniem Browarów Królewskich, jest to bardzo dobre piwo. Czas pokaże, czy będzie się stawało coraz gorsze.

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Rany. Czas chyba chwycić się za głowę. Czy to nie pierwszy krok do zlikwidowania marki Królewskiego? Najpierw etykieta. Potem pójdą w smak?
        Last edited by adam16; 03-08-2004, 05:27.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          adam16 napisał(a)
          Rany. Czas chyba chwycić się za głowę. Czy to nie pierwszy krok do zlikwidowania marki Królewskiego? Najpierw etykieta. Potem pójdą w smak?
          No to przecież znany fakt, że przemysłówki zmieniają smak... Może, odpukać, niedługo bydgoskie Królewskie będzie Kujawiakiem z inną etykietą?

          Comment

          • pIvo
            Senior
            • 10-2002
            • 290

            #6
            Pytanie: czy wszystkie Krolewskie Janse Pelne z nowymi, wystepujacymi w 3 wersjach kolorystycznych, kapslami sa z Browaru Kujawiak? Czy widac to na etykiecie? Slyszalem, ze mieli je produkowac w Warce i że nowa warzelnia jest juz ukonczona. Zadwonilem wprawdzie na infolinie, ale automat podal informacje, iz dzialaja od 9-17 w dni robocze i abym zaczekal na operatora (sic!), postanowilem jednak nie czekac tych blisko 20 godzin i zadac pytanie na Forum. Moze bedzie szybciej?!
            http://kapsle.w.interia.pl

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Na idiotlinii prawdopodobnie jakaś umalowania niunia zza komputera sprzeda Ci dawkę oficjalnej bełkotliwej propagandy GŻ , unikając i odgórnie wykręcając się od "niewygodnych" pytań. Jeśli zadasz "bardzo kolekcjonerskie" pytanie (np kapsle) to wątpię ażebyś o3mał satysfakcjonującą Cię odpowiedż ale oczywiście możesz zadzwonić bo to ponoć NIC NIE KOSZTUJE
              Z informacji z kontry można wywnioskować (zakładając że piszą prawdę) że aktualnie robi je wyłącznie browar w Bydgoszczy. Tak więc trójkolorowe kapsle z Legią to oczywiście kapsle bydgoskie - cudu nie ma
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Królewskie beczkowe, pite w klubie 'Park'. W trakcie 'happy hour' to najtańsze piwo w wawie, tylko 2,5 PLN za 0,5 l!
                Kolor jasnożółty, klarowny, typowy dla rodzimych pilsów. Dla mnie jak zwykle za jasny. Nasycenie jest bardzo duże, rzecz rzadko spotykana w przypadku piw beczkowych. Po nalaniu piwa człowiek ma wrażenie że to barwiona mineralka. Rzecz gustu, mi odpowiada. Piana duża tylko przy nalaniu, po kilku minutach układa się w coś na kształt pleśniowych zrostów pływających po powierzchni. Oglądając coś takiego człowiek jest zadowolony że piana znikła dość szybko. Zapach naprawdę trudno wychwycić. Dla mnie to piwo nie ma zapachu. Smak 'Króla' jest zdominowany przez silne nasycenie CO2 i poza tym cięzko wychwycić coś charakterystycznego, może lekki, słodkawy posmak. To dobre piwko na orzeźwienie, szczególnie przy tej cenie. W przeciwieństwie do wersji butelkowej nie odczułem zmiany smaku 'Króla' po przejęciu go przez GŻ. Może to jeszcze stare zapasy? Za tę cenę nie grymaszę i popijam 'Króla' w 'Parku' co tydzień

                Moja ocena: [2.4]
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Piecia
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 3307

                  #9
                  docent napisał(a)
                  Królewskie beczkowe, pite w klubie 'Park'. W trakcie 'happy hour' to najtańsze piwo w wawie, tylko 2,5 PLN za 0,5 l!


                  na Dworcu Zachodnim (podziemia) w tej samej cenie można napić się Łódzkiego (przynajmniej przed wakacjami tak właśnie było)
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Piecia napisał(a)
                    na Dworcu Zachodnim (podziemia) w tej samej cenie można napić się Łódzkiego (przynajmniej przed wakacjami tak właśnie było)
                    A dokładnie jaki gatunek? Pamiętam Goldpilsa sprzed 4-5 lat, był naprawdę dobry. A jak teraz prezentuje się (smakowo oczywiście) łodzkie piwo?
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Był Glob i Glob Mocny - ale w tym temacie juz sza....

                      a sam nowy Król z Bydgoszczy nie zachwyca - wyprany ze smaku, natłoczony CO2, dziwny, sztuczny zapach - piję tylko wtedy jeśli nie ma nic innego a jestem ze znajomymi
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Ostatnio wypiłem kilka "Królewskich" i przy sentymencie do browaru z Grzybowskiej, muszę stwierdzić, że te bardziej mi smakowały.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          A my na ostatnich sesjach pożegnań "Rybitwy" trochę tego piwa wypiliśmy i niestety - smakowo jeszcze ujdzie, ale to już nie to co niegdysiejszy Król u Teresy, ale po zeszłoniedzielnej sesji (a były to tylko 4 piwa) poniedziałek był pod hasłem " o jaki jestem rozpieprzony". I mam podejrzenia, że jakaś chemia buszuje w Królewskim z Bydgoszczy
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            #14
                            To w koncu kto teraz robi Krolewskie ???? W pazdzierzu 2004 warzyla je Bydgoszcz a niebawem i docelowo miala zajmowac sie nim wylacznie Warka ale wynika ze nadal warzy je Kujawiak. Ale wlasciwie i tak jutro sam "wlasnogardlowo" to sprawdze
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 1689

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                              To w koncu kto teraz robi Krolewskie ???? W pazdzierzu 2004 warzyla je Bydgoszcz a niebawem i docelowo miala zajmowac sie nim wylacznie Warka ale wynika ze nadal warzy je Kujawiak. Ale wlasciwie i tak jutro sam "wlasnogardlowo" to sprawdze
                              Na półkach sklepowych jest Królewskie z Bydgoszczy i z Warki - mowa o butelkach. Puszka i butelka jest robiona na 100% w Warce ale czy także w Bydgoszczy? Tego nie wiem.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎