Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jako Kokanin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grudek10
    Member
    • 08-2003
    • 59

    #31
    Właśnie dowiedziałem się, że "Luzak" zawiera niedużą ilość alkoCHolu ! Gratuluję!

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #32
      Odświeżam temat. W ostatni weekend kupiłem piwo firmowane przez Jako, w okolicach Sokołowa Podlaskiego i choć od Kokanina to kawałek drogi to w tych stronach jest powszechnie dostępne w bączkach i butelkach 0,5l, a w Sokołowie widziałem nawet przed sklepem parasole reklamowe. Na kontrze napisano: wyprodukowane przez Jako Kokanin przy zachowaniu unijnych norm (HACPP, czy coś podobnego). Znów powraca pytanie: rozlewnia czy browar. Etykieta i krawatka 0,5l,mają typowy dla Jako wystrój, natomiast kształt charakterystyczny dla Wojaków z Belgii, choć to oczywiście niczego nie dowodzi.

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #33
        Nowy browar ??

        Kolega zakupił ostatnio piwo "JAKO".Po wpisaniu nazwy znalazłem taką stronę:http://www.jako.com.pl/main.htm .Czyżby nowy browar??
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          nie, rozlewnia, temat Jako też był wcześniej na forum omawiany
          Last edited by becik; 31-08-2005, 09:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Doodeck
            Senior
            • 05-2003
            • 1612

            #35
            Jeżeli ostatnio, to będzie br. Belgia.
            Dalekosiężny
            Obserwator
            Obiektów
            Dynamicznie
            Epatujących
            Ciekawymi
            Koncepcjami

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #36
              Tekst na tej stronie rzeczywiście może wprowadzać w błąd. Piszą o produkcji piwa.
              A dla jakich browarów obecnie rozlewają?
              MM961
              4:-)

              Comment

              • dzidek1960
                Senior
                • 01-2003
                • 1548

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                Piszą o produkcji piwa.
                Niezupełnie. Na pierwszej stronie piszą o filtracji i pasteryzacji. Nic nie wspominają o warzeniu, a to przecież podstawowy proces w produkcji piwa. Bez filtracji i pasteryzacji można się obejść, a nawet z naszego punktu widzenia to korzystnie wpływa na piwo.
                Skoro nie mają warzelni to nie jest to browar.
                Last edited by dzidek1960; 31-08-2005, 15:43.
                "Ma jednak kraj polski napój warzony
                z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                wybornym smakiem"
                Jan Długosz, Historie Piwne
                Moja strona www w początkowym okresie budowy

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  nie wiem jak było z filtrowaniem ale masa rozlewni w latach 80-tych pasteryzowała piwo we własnym zakresie
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #39
                    Trochę jestem rozczarowany, bo byłem pewien, że trafiłem na wyrób nowego browaru... jednak informacje na stronie www.jako.com.pl ("o nas") nie pozostawiają wątpliwości. Tak, czy siak, spróbuję. Wasze zdrowie !

                    Comment

                    • Leonpraga
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 468

                      #40
                      przeczytałem ich stronkę i wysłałem zapytanie czy są browarem ?????, jeżeli piszą że są producetem, czy tylko rozlewnią, może odpowiedzą. Kupiłem ich piwo Jako mocne i jak byk, jest napisane, że są producentem, tylko czego jeżeli nie są browarem "producentem" filtracji czy pasteryzacji, właśnie je piję, nie jest takie złe.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #41
                        Kupiłem wczoraj Jako Mocne i zastanawiam sie czy to nadal piwo z browaru Belgia. Czy ma ktoś jakieś nowiny na temat tej rozlewni?
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • Dreamer
                          Senior
                          • 05-2003
                          • 1576

                          #42
                          Tak sobie siedzę i popijam JAKO Luzaka i Mocne, które ostatnio zostały "wyposażone" w nowe - nie powiem - bardzo atrakcyjne etykiety. Pomimo nowej szaty graficznej etykiet piwo się nie zmieniło, tak samo płytkie i wyjałowione ze smaku i aromatu jak dotychczas. Na kontrze, tradycyjnie już, brak informacji o browarze, a jedynie o Jako Sp. z o.o.
                          I to właśne skłoniło mnie do refleksji: może wzorem belgijskich i holenderskich tzw. "browarników bez browarów" (a jest ich tam sporo, m.in. belgijski John Martin's, Leyerth, holenderski SNAB czy Klein Duimpje) JAKO jest jedynym na polskim rynku przykładem takiego przedsięwzięcia? Fakt, że tamtejsi browarnicy opracowują specjalne receptury swoich piw, które później zlecają browarom do produkcji pod swoim szyldem, ale zdaje się, że mamy tu do czynienia z czymś podobnym (nawet jeśli Jako jest tylko rozlewnią, to firmując "swoje" piwo bierze na siebie całą odpowiedzialność za to co sprzedaje pod własnym szyldem).
                          Może więc zasługuje na jakieś konkretniejsze miejsce w panteonie polskich browarów, niż tylko pośledniej rozlewni?
                          Blog: Piwna Brytania

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                            (...) Może więc zasługuje na jakieś konkretniejsze miejsce w panteonie polskich browarów, niż tylko pośledniej rozlewni?
                            Idąc identycznym śladem jak w sprawie "br." Stary Kraków to JAKO powinno być uznane za kolejny browar.
                            Dla mnie ani jedno ani drugie nie było i nim nie jest.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #44
                              Ja jednak między nimi różnicę widzę.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                                Ja jednak między nimi różnicę widzę.
                                Zarówno tu i tu "produkuje" się piwo jako swoją markę, które dee facto jest warzone w innym browarze mającym podmiot prawny.
                                Stary Kraków ma Smoczą Głowę warzoną w Relakspolu, Jako Luzaka warzonego w Belgii. Są tu tylko dwa browary, a po naciągnięciu cztery.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎