Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Noteckie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • amigo
    Junior
    • 11-2002
    • 5

    Czarnków, Noteckie Ciemne

    Byłem wczoraj w pijalni przy browarze w Czarnkowie. Kupiłem:
    Piwo Noteckie ciemne niepasteryzowane
    14,1% e.w. i 7,0% alk.obj w butelce o,33 za 1,10 PNZ
    Jak zrobie skan etykiety to prześlę na forum.
    Bardzo ciemne, wyczuwalny posmak słodu i delikatny karmelu.
    Dla mnie bomba!


    cytat:
    --------------------------------------------------------------------------------
    VERBA VOLANT, SCRIPTA MONET
    słowa ulatują pismo pozostaje
    --------------------------------------------------------------------------------

  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    Noteckie Ciemne to to samo piwo co Eire, więc nie wiem czy nie lepiej połączyć obydwa tematy w jeden.
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Eire jest pasteryzowane więc jednak, według mnie, zasadne jest wydzielenie ciemnego niepasteryzowanego w oddzielnym temacie.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Petrax
        Senior
        • 12-2001
        • 662

        #4
        zythum napisał(a)
        Eire jest pasteryzowane więc jednak, według mnie, zasadne jest wydzielenie ciemnego niepasteryzowanego w oddzielnym temacie.
        Hm, tak jest napisane na etykiecie? Nie zwróciłem na to uwagi, a nie mam akuarat Eire w domu. A swoją drogą to dziwne, bo w browarze czarnkowskim nie ma pasteryzatora.
        In cervisia veritas
        http://www.ptxc.de.vu
        Пиво - вот мое экотопливо

        Comment

        • Odoakr
          Senior
          • 07-2003
          • 330

          #5
          Okazuje sie, że pasteryzator jest, bo dostałem etykiety z "Noteckim" pasteryzowanym i niepasteryzowanym

          Wydaje mi się, że Eire nie jest pasteryzowane. Ma ten sam termin ważności co inne niepasteryzowane, a poza tym jest to to samo piwo co "Noteckie Ciemne", na którego etykiecie widnieje napis niepasteryzowane.

          Comment

          • Petrax
            Senior
            • 12-2001
            • 662

            #6
            No to niezłe zamieszanie nam Czarnków wprowadził. Pił ktoś kiedykolwiek pasteryzowane Noteckie Janse Pełne? Ja nigdy takiego nie widziałem.
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • Odoakr
              Senior
              • 07-2003
              • 330

              #7
              Ja też - ale etykieta taka jest

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Moje Eire ma trzymiesięczny termin przydatności. Musi być więc pasteryzowane (chyba, że zastosowano jakieś super nowoczesne metody mikrofiltracji - jednak nie podejrzewam takiego faktu). Natomiast na ciemnym jest wyraźnie napisane - niepasteryzowane i termin przydatności jest około 12 dniowy. Warto tą sprawę wyjaśnić na miejscu.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Petrax
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 662

                  #9
                  Na miejscu dowiedzieliśmy się z Odoakrem od głównej pani technolog browaru, że produkują piwo wyłącznie niepasteryzowane a Eire i Noteckie Ciemne to jedno i to samo
                  In cervisia veritas
                  http://www.ptxc.de.vu
                  Пиво - вот мое экотопливо

                  Comment

                  • Petrax
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 662

                    #10
                    No to teraz trochę konkretniej:

                    Noteckie ciemne niepasteryzowane, bączek 330ml, 1,10zł w sklepie przybrowarnianym w Czarnkowie

                    Kolor: brązowe z odcieniem czerwieni, pod światło - bordowe, klarowne [4.5]
                    Piana: niestety najsłabsza strona piw z Czarnkowa, niska i dziurawa po nalaniu, znika błyskawicznie [2.5]
                    Gaz: OK [5]
                    Zapach: niezbyt intensywny - karmelowo-słodowy, lekko przypalany [4]
                    Smak: w pierwszym łyku uderza dość mocna słodycz, lekko kwaskowe, ale po przełknięciu czuć goryczkę i pełen słodowy aromoat oraz karmel i nutę kawową, nie czuć sporej ilości alkoholu, na pewno najciekawsze obecnie ciemne piwo na polskim rynku [4.5]
                    Opakowanie: etykieta nienajgorsza, kapsel czarny [4]

                    Moja ocena: [4.125]
                    In cervisia veritas
                    http://www.ptxc.de.vu
                    Пиво - вот мое экотопливо

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      Petrax napisał(a)
                      Na miejscu dowiedzieliśmy się z Odoakrem od głównej pani technolog browaru, że produkują piwo wyłącznie niepasteryzowane a Eire i Noteckie Ciemne to jedno i to samo
                      no to radosna twórczość panuje w browarze. Eire ma wg etykiety 12,1%ekstraktu a Noteckie Ciemne 14.1% zatem jeśli to te same piwa z różnymi etykietami, to ktoś tu kogoś robi w konia.

                      ponadto coś mi się też wydaje (za Biermannem) że tak w przypadku Eire jak i Ciemnego Mocnego użyto jedynie barwnika do zaczernienia standardowego piwa noteckiego - mają w końcu identyczne parametry co analaogicznie Noteckie i Noteckie Mocne
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Petrax
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 662

                        #12
                        ART napisał(a)
                        no to radosna twórczość panuje w browarze. Eire ma wg etykiety 12,1%ekstraktu a Noteckie Ciemne 14.1% zatem jeśli to te same piwa z różnymi etykietami, to ktoś tu kogoś robi w konia.
                        Ja tylko przytaczam słowa kompetentnej osoby z czarnkowskiego browaru. Parametrów na etykiecie nie sprawdziłem, bo w sklepie firmowym Eire nie ma w sprzedaży.

                        ART napisał(a)
                        ponadto coś mi się też wydaje (za Biermannem) że tak w przypadku Eire jak i Ciemnego Mocnego użyto jedynie barwnika do zaczernienia standardowego piwa noteckiego - mają w końcu identyczne parametry co analaogicznie Noteckie i Noteckie Mocne
                        I to pewnie jest prawda, podczas naszej wizyty w browarze fermentowało jedynie piwo jasne. Czarnków pewnie przejął od Miłosławia technikę produkcji piwa jasnego-ciemnego
                        In cervisia veritas
                        http://www.ptxc.de.vu
                        Пиво - вот мое экотопливо

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23792

                          #13
                          Petrax napisał(a)
                          Ja tylko przytaczam słowa kompetentnej osoby z czarnkowskiego browaru. Parametrów na etykiecie nie sprawdziłem, bo w sklepie firmowym Eire nie ma w sprzedaży.
                          z tym robieniem w konia, to nie miałem oczywiście Ciebie na myśli Rozmawialiśmy chyba z tą samą osobą, tyle że ja przez tielefun.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • sloniatko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1014

                            #14
                            Eire jest pasteryzowane więc jednak, według mnie, zasadne jest wydzielenie ciemnego niepasteryzowanego w oddzielnym temacie.
                            A ja w zeszły weekend kupiłem Eire niepastryzoawane - tak stało na etykiecie.
                            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                            Comment

                            • Petrax
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 662

                              #15
                              ART napisał(a)
                              z tym robieniem w konia, to nie miałem oczywiście Ciebie na myśli Rozmawialiśmy chyba z tą samą osobą, tyle że ja przez tielefun.
                              Ja miałem na myśli nas wszystkich No ale w sumie nie dziwota, że panuje takie zamieszanie - w końcu to browar państwowy
                              In cervisia veritas
                              http://www.ptxc.de.vu
                              Пиво - вот мое экотопливо

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎