Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gambrynus, Ciechan Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Gambrynus, Ciechan Mocne

    Jeszcze ze starą nazwą browaru w temacie (kiedyś się poprawi ). gotowe do oceny.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Przywiezione z Ciechanowa przez koleżankę z pracy. Butelka 0,5 l.

    Kolor złoty, dość jasny typowy raczej dla pilsów. Piana niestety niziutka, za to to co zostało trwało dość długo. Nasycenie CO2 dobre, mniej go było widać, bardzej czuć. Zapach typowy dla piw mocnych - sporo aromatu chmielowego, słodowe smaki, lekkie "grzanie" alkoholu. Smak to słód przytłoczony chmielem, zakończony znaczną, ale do wytrzymania goryczką. Ładne etykiety. W sumie dobre jasne piwo mocne.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • Petrax
      Senior
      • 12-2001
      • 662

      #3
      Zakupione w sklepie sieci ABC w Słupsku

      Opakowanie: butelka 0,5l "PP", firmowy kapsel (Gambrynus), ładna etykieta i krawatka, brak kontry
      Kolor: ciemnozłoty, klarowne
      Piana: niewysoka, małe pęcherzyki, szybko opada, ale ślady pozostają do końca
      Gaz: w sam raz, nie ulatuje zbyt szybko
      Zapach: dość mocny aromat chmielu, nutka owocowa
      Smak: również dość intensywny, czuć aromatyczny chmiel, mało kwaskowe, słodkie, lekka goryczka po przełknięciu, dość treściwe i minimalnie wyczuwalny alkohol

      Niezłe, ale szkoda, że to wersja mocna.

      Moja ocena: [3.6]
      In cervisia veritas
      http://www.ptxc.de.vu
      Пиво - вот мое экотопливо

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Zupłnie smaczne piwko!
        Kolor ciemno złoty.
        Piana niestety nie najwyższa, gęsta, drobnoziarnista, dość szybko ogranicza się do większych placków i obrączki. Te na szczęście zostają do końca.
        Nasycenie nie za duże, mało widoczne, ale czuć je w trakcie picia.
        Zapach słodkawy i chmielowy, ma nutę kwiatową. Ładny, całkiem dobrze wyczówalny.
        Smak dobry, intensywny, ma mocno zaznaczoną nutę słodową, ale nie jest zasłodki, nieźle nachmielony.
        Etykietka moim zdaniem bardzo ładna, zrobiona na starą, klimatyczna i dopracowana.
        W sumie można śmiało polecić.

        Moja ocena: [3.95]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • Jarek191
          Member
          • 02-2006
          • 85

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółte lekko nieklarowne [4]
          Piana: Na początku trochę a później nic. [3.5]
          Zapach: Przyjemny słodki, lekko chmielowy [3.5]
          Smak: Dobry słodki, mimo że mocne. [4]
          Wysycenie: Prawie niezauważalne [3.5]
          Opakowanie: Ładny wzór, z zamkiem w tle. [4.5]
          Uwagi: Piwo które piłem było tydzień po terminie, ale było ostatnie, a u mnie w okolicy nie do dostania. Być może oceny byłyby wyższe gdyby było świeże.

          Moja ocena: [3.775]

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nieco za jasne jak na 7,2%. UWAGA: oceniam Mocne z nowej serii 7,2% alk. i 14,1% wag. Klarowne, ciemniejsza słomka. [3.5]
            Piana: Bardzo okazała, bialutka, opada w średnim tempie i pozostawia kożuszek. [4]
            Zapach: Bardzo świeży, chmielowy, wydaje się, że to bardziej Pilsner niż mocny lager. [4]
            Smak: Czuć rzeczywiście jego świeżość, drożdże, dużo chmielu. Jest zaskakująco lekkie i orzeźwiające jak na mocne piwo. Odrobinę słodu więcej by nie zaszkodziło, ale bardzo udane piwo. [4.5]
            Wysycenie: Nie ma go za dużo, ale moim zdaniem źle ine jest i spokojnie wystarcza. [4]
            Opakowanie: Prosty, ładny bączek Steine 2 i wszystkie parametry. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.225]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. TU: ocena dotyczy innego piwa.
            Art, Admin

            ---------------
            Last edited by ART; 06-02-2009, 22:01.

            Comment

            • Tomek111-1
              Junior
              • 09-2009
              • 8

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno słomkowy, prawie idealny - jak na piwo o 14,1% ekstrakcie [4.5]
              Piana: Drobnoziarnista, trochę za szybko znika [4]
              Zapach: Świeżego piwa z wyraźną nutą słodową [4.5]
              Smak: Nie jestem koneserem piwa mocnego a tu proszę taka niespodzianka, piwo wcale nie jest mocno słodowe, tylko zrównoważone, czuć goryczkę i słodowość [4.5]
              Wysycenie: Idealne, szczypie w język do końca degustacji [5]
              Opakowanie: Klasyka gatunku [5]
              Uwagi: Super jak na piwo mocne to wogóle nieczuć że jest mocne..... no może po jakimś czasie głaszcze czuprynę

              Moja ocena: [4.5]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.. TU: ocena dotyczy innego piwa.
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 14-11-2009, 21:20.

              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                #8
                pomyłka?

                Mam jakieś nieodparte wrażenie, że Tomek111-1 oceniał Ciechana Mocnego Niepasteryzowanego. To piwo, pod którym jest ta ocena przecież już, o ile się nie mylę, nie istnieje od ładnych paru lat.
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • Tomek111-1
                  Junior
                  • 09-2009
                  • 8

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam jakieś nieodparte wrażenie, że Tomek111-1 oceniał Ciechana Mocnego Niepasteryzowanego. To piwo, pod którym jest ta ocena przecież już, o ile się nie mylę, nie istnieje od ładnych paru lat.
                  Sorki masz rację, tak się skupiałem na smakowaniu Ciechana, że nie tu gdzie trzeba go opisałem, Brawo za spostrzegawczość twoje zdrowie

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎