Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów (d. Gambrynus), Farskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Ciechanów (d. Gambrynus), Farskie

    Ciemniak z Ciechanowa. Kupiony za 2 zł w Michasiu.

    Alk. 6,8% vol.
    Ekstr. 14% wag.

    Skład: słód, chmiel, woda, karmel, witamina C.

    W zasadzie skład wystarczy za opis. Farbowany ciemniak. Posmak paloności śladowy. Pije się całkiem przyjemnie, ale 2 zeta to na pewno nie jest warte.

    Patrz też: Huger Ciemny.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Qrde , Żąleną. Przepisaleś tylko namiary z etykiety. Zapiąłbyś fotę tegoż produktu (jak np robi to Andi). Chetnie oblukałbym etykietę itp. a inni pewnie więcej dowiedzieli by się o właściwościach organoleptycznych owego wywaru.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Mistrzu
      Senior
      • 08-2003
      • 750

      #3
      Cooper napisał:
      Qrde , Żąleną. Przepisaleś tylko namiary z etykiety. Zapiąłbyś fotę ...
      Zdjęcie znajdziesz tutaj.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Zapiąłbym, gdybym miał możliwość, to chyba jasne.

        O właściwościach organoleptycznych miałem tyle do powiedzenia, ile ich wyczułem. A że niewiele, to już chyba nie moja wina...

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Piana beżowa,nietrwała.Kolor ciemnorubinowy.
          Zapach winny-słodkawy.
          Mało treściwe,jakby rozcieńczone.
          Lekko przypalone.Trochę winno-cocacolowe z alkoholową nutą-jakby dla wzmocnienia zaprawiono je lekko spirytusem.

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Ciechanów wprowadził coś nowego i chwała mu za to. Farskie - piwo ciemne.
            Po nalaniu do kufla pojawiło się piwo o ładnym, ciemno-rubinowym kolorze, Piana to niestety zdecydowanie najsłabszy element, zniknęła zbyt szybko, nasycenie gazem wystarczające. W zapachu przeważają elementy słodkie, jakby kwiatowe. W smaku na pierwszy plan wysuwa się słodycz, trochę goryczki i posmaku karmelowego. Opakowanie nawet ładne, zielona butelka 0,33 etykieta utrzymana w odpowiednich do piwa kolorach, czarny kapsel. Nie jest to arcydzieło sztuki piwowarskiej, ale nie jest też złe. Mi smakowało i polecam chociażby do spróbowania.

            Moja ocena: [3.925]
            Last edited by Pinio74; 28-09-2004, 07:56.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              kolor - ciemnowiśniowy, widoczna klarowność pod światło
              gaz - ciut za dużo
              piana - najgorszy element w piwie, bezowa, grubopęcherzykowata, migusiem zostaje po niej wspomnienie
              zapach - słaby, słodowo-karmelowy
              smak - dla mnie prawie, że piwo bezsmakowe, lekkie szczypiące (przez gaz), zbyt rzadkie, jakby rozwodnione, co mozna wyczuć to jedynie karmelową nutkę wymeszaną z gorzkim posmakiem
              opakowanie - zielona buteleczka, czarny kapsel

              ogólnie, najgorszy obecnie polski ciemniak, najładniejsza w tym wszystkim jest tylko etykieta


              Moja ocena: [2.95]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 08-2001
                • 3562

                #8
                Miałem przyjemność pić to piwo wczoraj. Spodziewałem się, że będzie bardziej treściwe ale nawet bez tego elementu mi smakowało. W porównaniu do innych polskich ciemniaków w tej klasie na pewno ma inny smak. Nie czuć tak wyraźnie tych prawie 7 % alkoholu.
                Było to drugie piwo pite przeze mnie z tego browaru. Na razie jestem pod dużym wrażeniem, a przede mną kolejne produkty z Ciechanowa.

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Dziwny ciemniak.
                  Kolor wiśniowo brązowy, pod światło rubinowy, ale nie tak klarowny jak się spodziewałem. Piana beżowa, nie za wysoka i nie za trwała. Ot, taka sobie. Nasycenie też niewyróżniające. Zapach całkiem intensywny. Trochę w nim karmelu, trochę chmielu, trochę jakiejś słodkawo-kwaskowej woni, która mnie nieodparcie kojarzyła się z mandarynkami. Nie pachnie to źle, ale jakoś dziwnie. Smak już zwyklejszy i chyba lepszy. Słód nabiera więcej na znaczeniu, ale nie jest przesadzony. Opakowanie bardzo ładne, dopracowane i w ogóle i w szczególe i pod każdym innym względem, ale odjąłem 0,5, za brak konsekwencji. Myślę, że fajnie by było, jakby całą paletę piw z browaru łączyła jakaś myśl przewodnia na przykłąd widoczna w etykietach. Porter wpisał się w konwencję beczkowych, a Farskie nie.
                  Generalnie wypić warto, zwłaszcza, ze tak mało mamy ciemniaków.

                  Moja ocena: [3.75]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • Mistrzu
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 750

                    #10
                    Kolor FARSKIEGO CIEMNEGO PIWA jest naprawdę piękny, mocno rubinowy-brązowy, przejrzysty i klarowny.
                    Piana: buduje się ładnie, ale od razu znika. Kolor jasno-kakaowy bardziej podobna w konsystencji i trwałości do piany z coli niż z piwa.
                    Zapach: słaby ale miły, słodki, landrynkowy, w bardzo niewielkim stopniu karmelowy i słodowy.
                    Smak: od razu uderza mocny smak goryczki i to nie łagodnie. Potem identyczne wrażenia jak przy standardowym piwie jasnym pełnym a na końcu niewielkie słodkawe posmaki, oraz nieco aromatów kawy zbożowej.
                    Nasycenie: niewielkie, jedynie wyczuwalne w ustach a dokładnie to poprzez szczypanie na języku.
                    Opakowanie: brązowa krawatka i etykieta. Obrazek na niej przedstawia dzwonnicę znajdującą się przy kościele farnym w Ciechanowie, gałązki chmielu i jeszcze popiersie mnicha. Trochę za wiele tych symboli na raz. Brak kontry a kapsel czarny, goły.
                    Sięgnąłem po nie chyba ostatni raz. Ponownie to zrobię chyba tylko gdy zniknie możliwość smakowania Mocnego Irlandzkiego, Irish Beer czy Belfasta.

                    Moja ocena: [2.95]

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Opakowanie: butelka 0,33 taka sama jak w przypadku porterka. Ładna etykietka obiecująca miłe doznania smakowe. Kolor ciemno czerwony, klarowny. Zapach bardzo intensywny, karmelowo-słodowy z wyczuwalnymi akcentami owocowymi, bardzo przyjemna rzecz. Piana początkowo obfita, srednioziarnista, później obecna symbolicznie. Nasycenie CO2 dość słabe, według mnie za małe. Smak zdecydowanie goryczkowy, wodnisty, troszke pustawy. Pozostawia wrażenie niedosytu. Osobiście wolę bardziej pełne, konkretne i 'cięższe' piwa ciemne aczkolwiek 'Farskie' jest bardzo przyzwoitym produktem.

                      Moja ocena: [3.8]
                      Last edited by docent; 02-10-2004, 00:01.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Chmielowy zapach po otwarciu.
                        Ładna ciemna barwa, pod światło rubinowa
                        Piana na początku w porządku, duże oczka, lekko karmelowa w barwie, do końca nie zostaje.
                        Smakowo różni się od innych ciemniaków, nie czuć palonych słodów(w składzie karmel), jakies słoanawe posmaki, nie czuć alkoholu.
                        Czy to piwo jest wodniste.
                        Zasdniczo nie jest złe choć tego czegośmu brakuję.
                        Mam nadzieję że Ciechanów się poprawi i zastosuje palony słód.
                        Ocena taka sama jak Black Huger, więc rewelacji nie ma,Ciechanów się nie popisał.

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #13
                          Skosztowane i oceniane dzięki Żą i jego Wielkiemu Plecakowi - dzięki!
                          Kolorek bardzo ładny, ciemnobrązowy, klarowne (4,5)
                          Piana niewielka i nietrwała - do poprawy! (2,5)
                          Nasycenie, jak na ciemne piwo, moim zdaniem mogło być mniejsze (3,5)
                          Zapach słaby, lekko chmielowy i lekkie buty karmelowe (3,5)
                          Smak słodowo-karmelowy (raczej czuje się, że to karmel a nie słód karmelowy). Całość dobrze dopełniona goryczką z chmielu. W kategoriach bezwzględnych to piwo nie dostałoby u mnie wysokich not, ale jak na wyrób polski jest niezłe. Ode mnie wielki plus za to, że nie jest słodkie. Dam więc (4)
                          Opakowanie niezbyt mi się podoba - buteleczka 0,33. Etykieta bez polotu i pomysłu (2,5)
                          Ogółem piwo średnie, ale ciemne i nie przesłodzone. Dlatego z pewnością do niego wrócę.

                          Moja ocena: [3.6]
                          Last edited by Borysko; 31-10-2004, 18:33.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Kolor - głęboki mahoń, z czerwonymi refleksami. Piana dość wysoka, gęsta, drobnoziarnista; opada raczej szybko, pozostawiając cieniutki kożuszek. Bąbelki drobniutkie, ledwo widoczne, leciutko podszczypują w język. Zapach zmieszany - chmiel, słód, karmel, lekko owocowy. W smaku subtelna goryczka, towarzyszący jej posmak słodowy, poza tym karmel i posmaczek owocowy. W dali wyczuwalny lekki cień słodyczy. Zielona butelka 0,33, w tonacji "jesiennej"; wygląda nawet ładnie.
                            Ogólnie - dobre ciemne piwo.

                            PS. Borysko, może Żą miał w swym plecaku również jakieś obuwie, bo ja żadnego zapachu lekkich butów nie wyczułem

                            Moja ocena: [3.95]
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              No wiesz, ale to takie specjalne buty karmelowe, pachną karmelem a nie używanym obuwiem

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎