Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    Staropolski, Wielkopolskie

    Zakupione w jarocińskim dino za bodajże 1,79 zł w butelce 0,5 starego typu.
    Liczby: 12,5 %/ 6 %.
    Barwa: ciemnożółta.
    Piana: gęsta i obfita, ale dość szybko dziurawieje i opada, pzostawiając ślad na szkle.
    Gaz: w sam raz (ale się rymło), wystarcza go aż do chwalebnego końca.
    Zapach: wyraźnie słodkawy, ale dość przyjemny.
    Smak: także wyraźnie słodkawy, dość charakterystyczny, goryczka raczej lekka. Jakby trochę kojarzył się z takim jednym koźlakiem, którego już nie ma, a pochodził z ... no właśnie: piwo jest firmowane ("na zlecenie") przez... uwaga, uwaga, Browar Krotoszyn! Wpisuję je tutaj, bo Staropolski jest właściwym i podpisanym na etykiecie wykonawcą. Etykieta utrzymana w tonacji chromowej zieleni i jasnej żółci kojarzy mi się dziwnie z naklejkami od Koźlaka. Ale to może tylko żal miesza w pamięci smakowo-wzrokowej...
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    #2
    Krotoszyn, Wielkopolskie

    Niestety Krotoszyn wystepuje tu tylko jako zleceniodwca, ale może coś z tego będzie...
    Info o piwie: http://www.browar.biz/forum/showthre...threadid=43438

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      ale czemu zakładasz osobny temat i to pod niestniejący browar krotoszyński?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Odp: Staropolski, Wielkopolskie

        Poznaniak napisał(a)
        Etykieta utrzymana w tonacji chromowej zieleni i jasnej żółci kojarzy mi się dziwnie z naklejkami od Koźlaka. Ale to może tylko żal miesza w pamięci smakowo-wzrokowej...
        Przede wszystkim kojarzy się ze starym "Wielkopolskim" z Krotoszyna - jest niemal identyczna.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Dzięki Arcy!
          Bardzo smaczne piwo, bez większych niedociągnięć. Kolor złoty, klarowny, nie za ciemny, ale i nie za jasny. Piana z leciutko beżowym odcieniem, gęsta, wręcz kremowa, dość trwała. Nasycenie niewielkie, ale trwałe. Pęcherzyki drobniutkie. Zapach bardzo mocny, przede wszystkim słodowy, z ciekawą nutą kwaskowatości i chmielem. W smaku też dobre, "pełne", słodowo chmielowe, sprawia wrażenie bardzo ekstraktywnego. Wogóle, pachnie i smakuje w sposób trochę bliższy piwom mocnym, co jednak nie jest tu minusem. Etykieta jest przejrzysta i czytelna, ale trochę mało oryginalna.
          Szkoda, że się skończyło

          Moja ocena: [4.175]
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Znów od E-PREZESA. Dzięki!!
            Miałem problem pod który browar podciągnąć to piwo gdyż na etykiecie jest napisane "Browar Wielkopolski w Krotoszynie", a na kontrze "Wyprodukowano dla Browaru Wielkopolskiego w Krotoszynie przez Browar Staropolski". Ale co tam, najważniejsze jest to co w środku.
            kolor- ładny, jasny bursztyn
            CO2- dużo żywych bąbli, mi odpowiada
            smak- chmielowy, z późniejszą goryczką lekko poszczypującą język. OK.
            piana- drobno ziarnista, gęsta, około 2cm, widoczna do końca picia, pozostawia mnóstwo śladów na ściankach kufla.
            zapach- chmielowy, lekko kwaskowy (-)
            opakowanie- etykieta jakaś taka jak z lat 80, krawatka też, kapsel goły, but.euro, no i ... tyle.
            Ogólnie po raz kolejny przekonałem się że wygląd opakowania nie odzwierciedla tego co jest w środku. Piwko naprawdę dobre, choć w zapachu ta kwaskowość nie pasuje (dobrze że w smaku nie czuć). Reszta bez zastrzeżeń (nie licząc jeszcze opakowania). Tak czy inaczej polecam do spróbowania.

            Moja ocena: [3.825]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #7
              Dostępne ostatnio w sieci marketów Dino we Wrocławiu.
              Wybrałem tą wersję, bo mocnego się bałem.

              Bardzo wysoka i trwała, gęsta piana, kremowa.
              Kolor zdecydowanie ciemniejszy w porównaniu z innymi piwami tego typu - zdecydowanie ciemny złoty.
              Zapach przyjemny, odzwierciedla smak - słodkie, dla mnie za bardzo, naprawdę niewiele goryczki.

              Zachwycony nie jestem, ale z pewnością powróce do niego, jeśli dalej będzie dostępne w w/w marketach.
              Attached Files
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                Ostatnio "Wielkopolskie" nie występuje już w butelkach Euro, lecz w takich jak Fortuna albo amberowa Hanza czy Gryf. Ten typ butelki (swoją drogą niezbyt ładny) ma w ogóle jakąś nazwę ?

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
                  Ostatnio "Wielkopolskie" nie występuje już w butelkach Euro, lecz w takich jak Fortuna albo amberowa Hanza czy Gryf. Ten typ butelki (swoją drogą niezbyt ładny) ma w ogóle jakąś nazwę ?
                  To typ "amberowski" (łudząco podobny do butelek ŻGB - zdarza się wiele pomyłek, i to z obu stron...), używany przez wiele browarów. Butelki oznaczone są sygnaturą "PP" (Polskie Piwo) przy denku.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • szarpik
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 676

                    #10
                    Hmm.. tak czytam te opinie i jestem troche zdziwiony gdyż mnie osobiście to piwo nie zasmakowało. Poczynajac od tego że taką piane jak widać na zdjęciu kolegi to musiałbym sobie chyba dorysować , a kończąc na tym że w smaku było kwaśne jak mało który pils. Powtarzam , jestem zaskoczony waszymi pozytywnymi opiniami więc wnioskuje że może trafiłem poprostu na zły egzemplaż , więc jak zalicze powtórke to zaraz się pochwale
                    WWW.EKSTRAKLASA.NET

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, taki typowo "pilsowy", klarowny [4]
                      Piana: po nalaniu tworzy się imponująca czapa; choć nie jest zbyt drobnej i zwartej konsystencji, to utrzymuje się do samego końca [5]
                      Zapach: początkowo chmielowy, potem uwydatnia się jakiś intensywny, jakby "landrynkowy" aromat, który przygłusza wszystko. I jakoś niezbyt mi pasuje [2]
                      Smak: goryczka subtelna, smak lekko słodkawy, lekko owocowy, w sumie dość ciekawy [4]
                      Wysycenie: dość spore i liczne bąbelki, bardziej widoczne w szkle, niż odczuwalne w smaku; ogólnie w porządku [4]
                      Opakowanie: euro, goły kapsel, etykieta dość prosta i - z wyglądu - nawet, nawet. Podano zawartość ekstraktu [3.5]
                      Uwagi: Degustację piwa umożliwił mi JAckson - dzięki .

                      Przyjemne i warte spróbowania od czasu do czasu - nie jest to piwo do picia w znacznych ilościach - ale do posmakowania w sam raz (oczywiście bez wwąchiwania się).

                      Moja ocena: [3.375]
                      Last edited by Wujcio_Shaggy; 28-03-2005, 22:03. Powód: doprecyzowanie uwagi
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • szarpik
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 676

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Wydaje mi się że troche zbyt jasny jak na ten ekstrakt [3.5]
                        Piana: Dobra , długo się utrzymuje i jest dość gęsta [4]
                        Zapach: niezbyt ciekawy , trudny do okreslenia [3]
                        Smak: z początku łagodny , po chwili pojawia się goryczka [4]
                        Wysycenie: Takie jak powinno być , piwo nie "wychodzi" z butelki , ale też nie rozgazowuje się podczas picia [4]
                        Opakowanie: skromne , ale estetyczne [4]
                        Uwagi: Druga próba(po około miesiącu) wypadła o wiele lepiej , wię pewnie poprzednio trafiłem na kiepską partie , napewno jeszcze kiedys po nie sięgne

                        Moja ocena: [3.625]
                        WWW.EKSTRAKLASA.NET

                        Comment

                        • Pepek
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1499

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złocisty, klarowny, typowy i ładny jak na fulla. [4]
                          Piana: biała i wysoka, zbudowana z drobnych pęcherzyków, całkiem długo utrzymuje się, by w końcu opaść do dość pokaźnego kożuszka. [4]
                          Zapach: przyjemny, zdecydowanie słodowy z lekką nutką chmielu w tle. [4]
                          Smak: nie przekonuje mnie i trochę razi to dziwne połączenie - głębokiej słodowości przełamanej zbyt mocno zaakcentowaną, nawet ulepną słodyczą. [2.5]
                          Wysycenie: generalnie przyjemne, choć drobnych bąbelków z biegiem czasu nieco brakuje. [3.5]
                          Opakowanie: butelka 500 ml "amberowska" (PP), trafiają się "żywieckie", wzór etykiety niewyszukany, ale czytelny, na kontrze wszelkie informacje, kapsel złoty, uniwersalny. [3]
                          Uwagi: Nienajgorsze piwo, choć powtórzę - razi mnie zbytnio ta słodycz w smaku. Ale można spokojnie sięgać po nie co czas jakiś.

                          Moja ocena: [3.325]

                          Comment

                          • Krotoszyniak
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 516

                            #14
                            Tylko gdzie to piwo jest do kupienia ?
                            Admin z Ratebeera
                            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎