Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duvel Moortgat, Maredsous 8 Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Duvel Moortgat, Maredsous 8 Bruin

    Nabyty w sklepie na Grochowskiej w W-wie ( jak ja lubię te delegacje!!!). W komplecie ze szklanką i drugim piwem, o którym niżej). Produkcja - Duvel Moortgat w Brendonk. Jest do duży, niezależny browar otwarty w 1871 r., prowadzony przez już czwartą generację rodziny Moortgat. Maredsous jest warzone na licencji klasztoru położonego blisko Dinant.

    Samo piwo w butelce 0,33 l, moc 8,0 alk. Ciemne - typowy dubbel. Zapach drożdżowy, owocowy. Piana trwała, acz "grubobańkowa". Smak lekko cierpki, lekko owocowy z palonym posmakiem i przyjemnym efektem grzewczym na końcu. Dla mnie miodzio.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Podobne odczucia, tyle że moja piana była drobna.
    Ostrzeżenie: Nawet dobrze ustane wybucha oblewając wszystko dookoła. W ten sposób straciłem prawie pół butelki 0,33. Dobrze że jest jeszcze druga.
    Cytat z pudełka:
    Maredsous is a natural top fermented beer that matures in the bottle.
    Treat your Maredsous as a good wine.
    Do not shake. Keep bottles in a cool and dark place.
    Pour your Maredsous at a temperature of 8 -14°C.
    (to your own taste) in one time,
    but be careful to keep 1 centimeter beer in the bottle.

    Zastosowałem się, a mimo to wyleciało w powietrze...
    Last edited by slavoy; 18-12-2001, 00:05.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Moje też było wybuchowe. I to chyba jedyna wada tego piwa. Dużo kremowej piany. Owocowe akcenty zapachowe. I ten przypalony smak, ech - pychota
      Piwo pochodziło z zestawu (4 piwa + dwa szkła).

      PS
      Jest jeszcze jedna wada - cena
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        A moje pochodziło z Piwosza.
        Oceny podobne do powyższych - extra klasa. Nie jestem fanem piw ciemnych, ale tego mógłbym być.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Maredsous 8 Bruin, Duvel Moortgat

          Ze wspomnianej przy jasnym (Maredsous 6 Blonde) paczki piwo ciemne o zawarości 8% - tak znakomicie zrobione , że nie czuje się alkoholu. Piękna beżowa piana,drobna, zostawia piękną koronkę. Kolor piwa brązowo - rubinowy. Wspaniały smak. Ponieważ 8 jest za skalą ocen - daję mu tylko 6.

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            Maredsous 8 Briun

            Etykieta z butelki 0,33 l
            Attached Files

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Nie piłem go wcześniej więc kupiłem 4-pak (ok. 5.50 euro) na stacji benzynowej w czasie szybkiego przelotu skodzinką przez Belgię.
              Parametry j.w., kolor ciemnobrązowy, lekko mętne. Nie wybuchło przy otwieraniu. Piana taka potężna że nalewanie 0.33 l do półlitrowego pokala trwało ok. 10 minut. Nagazowanie idealne przy tej mocy, drobniutkie bąbelki z trudem przebijają się do góry przez niesamowicie gęste piwo.
              Zapach owocowo-winno-drożdżowy, pod koniec dochodzi czekoladowość palonego słodu.
              Smak winno-owocowy, lekka goryczka, trochę drożdży, pod koniec lekko wędzony, trochę tej samej czekolady co w zapachu.
              Ale znakomity dubbel, mega-treściwy nawet w tej z natury gęstej kategorii Na pewno do powtórzenia jeszcze nie raz. Zasługuje na pełną 5 nawet w klasztornej skali!
              Dobrze że jutro albo pojutrze znowu jadę przez Belgię
              Last edited by lzkamil; 28-03-2005, 23:04.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Właśnie spróbowałem beczkowego w narożnej knajpce obok mnie.
                Wydaje się lżejsze w smaku od butelkowego i chyba bardziej zrównoważone, bez kwaskowych i drożdżowych smaczków. Jest ciemny słód, gorzka czekolada, trochę owoców, a przede wszystkim dobra goryczka zarówno chmielowa jak i palonosłodowa, trzymająca się do ostatniego posmaku. No i kolor też chyba trochę jaśniejszy od butelkowego.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  Właśnie pije sobie to wspaniałe piwko
                  Ma ono wspaniałą piane utrzymująca się do końca, ładną ciemną barwę, pod światłą rubinowo-czerwoną.
                  Zapach owocowy, bardzo fajny, w smaku dominują przyjemne owocowe nuty, pojawia się także przyjemna chmielowa goryczka a także od słodów, różne fajne posmaki ciężkie do opisania pochodzące pewnie częściowo od palonych słodów.
                  Naprawdę jest to bardzo dobre piwo, tylko niestety ta cena
                  Ocena to 5

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 8,0%, but. 0,33 l
                    kupione w hurtowni Belgium's Best (Września)

                    Ciemny Maredsous Brune, mimo że nie ma tego zapisanego w swojej nazwie, jest typowym klasztornym dublem.
                    kolor – brunatno-rubinowy z pięknymi miedzianymi rozbłyskami pod światło i lekkim opalizowaniem;
                    piana – jak w jasnym blondzie: gruba, kremowa czapa, bardzo trwała, opadając tworzy fantastyczne formy;
                    nasycenie –przeciętne;
                    zapach – głębokosłodowy i owocowy aromat zbliżony do naszych porterów, w tle lekko trąci drożdżami;
                    smak – belgijski dubel to piwo, na którym nie można się zawieść; mimo, że jest tych piw w Belgii cała masa, to trudno wskazać browar, który spaprałby dubla; w dodatku każdy z nich jest nieco inny; testowany Maredsous Brune to piwo o delikatnie cierpkiej, owocowej palecie smakowej i głębokim, aromatycznym smaku palonego słodu przypominającym nasze portery; owocowe nutki szybko stają się tutaj powściągliwie wytrawne, ziemiste, a spod nich wyłania się smakowity indywidualny smaczek tego piwa – ulotny aromat wędzonych śliwek; alkohol w tle też trochę wyczuwalny (no, w końcu ma prawo), ale zupełnie nie przeszkadza, a jedynie zaostrza smak.
                    Attached Files
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • Pawelord2
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 133

                      #11
                      Mmm

                      Dzisiaj na stoliku Maredsous 8 Bruin

                      Po nalaniu widzimy kolor brunatny, cudownie mętny
                      Piana udała się obfita, wysoka, opadła jednak szybko, nie ma po niej już śladu
                      Nagazowanie - spore, drobniuśkie bąbelki, nie tyle je widać co czuć
                      Zapach - słód palony, faktycznie - podobny do porterów rodzimych!
                      Smak - pierwsze wrażenie - spora kwaskowatość, słód mocno wyczuwalny, owoców mniej niż w wersji "6" , zdecydowanie cięższy smak. Alkoholowy posmak obecny, ale lekki.

                      W sumie bardziej mi podeszło wspomniane Maredsous 6 ale to nie znaczy ze to piwo jest gorsze ;] jest po prostu inne, na swój sposób genialne - polecam

                      Comment

                      • karczoch
                        Junior
                        • 07-2008
                        • 17

                        #12
                        Maredsous 8, butelka 0,33, alk. 8%, 3 msc do konca daty ważności:

                        barwa - brunatno - brązowa, mętna
                        piana - u mnie prawie brak! byłem zaskoczony, opadła od razu
                        zapach - wyraźnie owocowy, dopiero później drożdżowy
                        nasycenie - średnie, dla mnie za małe zecydowane
                        smak - jak zapach wyraźnie owocowy, delikatna goryczka do końca, czuć mocno palony słód, i rzeczywiście coś "wędzonego", minimalnie wyczuwalny alkohol
                        (po doświadczeniu Maredsous 10 spodziewałem się czegoś więcej...)

                        ocena: 3,75

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Nowa etykieta i kapsel:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Sven
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 1211

                            #14
                            Wypite wczoraj, wersja butelkowa.

                            Barwa brunatna z duza iloscia drozdzy, w zapachu nieco jak pszenica z akcentami przypalenia lekkiego. Duza piana, gesta i trwala, w smaku pelne, znacznie zlozono-drozdzowe, z przyjemnymi bombelkami. Chlodniejsze znacznie smaczniejsze. Polecam!
                            Celia, cerevisia et conventus.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              #15
                              Po dubblu z Westmalle to zdaje się być łagodne o akcenty alkoholowe, a wyraźniejsze o palone z większą kwasowością. Nie czuje się słodyczy, ale daje o sobie lepkości na ustach po przełknięciu. W zapachu wędzone/suszone śliwki. Nagazowanie poprawne, choć z początku ciut za wysokie. Piana trwała, trzyma się do końca degustacji.
                              Bardzo przyjemne doznanie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎