Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Browarek Ekstra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Zabrze, Browarek Ekstra

    Nowe zabrzańskie piwo o wdzięcznej nazwie Browarek Extra:
    alkohol - 4,4 %
    ekstraktu nie podano.
    Pasteryzowane.
    Słód, woda, chmiel, przeciwutleniacz E-300.
    Stara butelka, ciekawa etykieta utrzymana w czarno żółtych kolorach, goły, złoty kapsel.
    Zakupione w Bytomiu w małym sklepiku za 1,20 pln plus kaucja.
    Teraz o odczuciach. Kolorek herbaciany, nawet dosyć ciemny jal na leciutkie piwo. Nagazowanie bardzo przyzwoite, piana natomiast na początku bardzo obfita, drobnoziarnista ale szybko zredukowała się do rozmiarów ledwo widocznej warstewki. Zapach lekko chmielowy ale jest w nim coś nieprzyjemnie gorzkiego, w smaku natomiast goryczka raczej niewielka, lekkie chmielowe akcenty domuinuje zaś niestety niezbyt miły słodkawo kwaśny posmak. Raczej nie będzie to moje ulubione piwo z Browarów Górnośląskich.
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    U mnie zaś po 1.10 zl.
    Jak dla mnie przyjemne lekke piwo.
    Pilem mocno schlodzone i powiem, ze dobre jest-jak na ta cene.
    Na pewno nie ma w smaku nic z Glubczyc lub Imielina. Polecam !!!
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Z jednej strony nie zachwyca, z drugiej zaś nie odrzuca. Wypijalne, ale najmniej smaczne ze wszyskich produktów z Zabrza.
      Moje było kwaskowate, pod koniec czuć alkohol.
      Last edited by adam16; 04-11-2004, 16:00.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Jasne, lekkie, z ciekawym obcym posmaczkiem.
        Wypijalne, jak trafię to jeszcze zakupię.
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Lekko metaliczny, ale mimo wszystko przyjemny pilsik. W smaku w sumie nie nic zbyt złego, ale tez nic zachwycającego. Dla mnie byłoby to idealne piwo do posiłku, lub jako orzeźwiacz podczas jazdy na rowerze. Lekkie, rześkie i nie zobowiązujace.
          Piana na początku dość obfita, pozostaje do końca w formie dość dużego pierścienia. Nagazowanie w niższych strefach normy.
          Za tą cenę jest to idealny napitek na gorące pory.
          Polecam (od maja )
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: przeciętny, słomkowy jednoznacznie sugeruję, że mamy do czynienia z piwem poniżej 10 Blg. [3]
            Piana: średnie pęcherzyki z początku tworzą nawet ładną, zwartą warstwę, która jednak w bardzo szybkim tempie opada do symbolicznego kożuszka. [3]
            Zapach: przeciętny, bez rewelacji chmielowo-słodowy. [3]
            Smak: nie "podchodzi" mi. Taki płaski i nieco wodnisty, lekko słodowy z niewyraźną chmielowa nutą, prawie bez goryczki, za to z nieznośmym słodko-chemicznym posmakiem. [2.5]
            Wysycenie: początkowo mocne, orzeźwiające, jednakże szybko umyka i pod koniec picia prawie się go nie czuje. [3]
            Opakowanie: butelka euro, dość ubogi i oszczędny wzór etykiety w tonacji czarno-żółtej, nazwa nieudana, kapsel złoty, "goły". [2]
            Uwagi: Nie jestem przekonany do tego piwa. Zapewne pomyślano je jako lekkie piwo "młodzieżowe" (nazwa, niby "grafficiarska" etykieta). Niestety może to być jednak spory niewypał, bo wiekszość młodzieży i tak wybierze szeroko reklamowaną koncernową masówkę.

            Moja ocena: [2.75]

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemna słomka, ale słomka [3]
              Piana: dość ładna i gęsta, utrzymywała się niezbyt długo [3.5]
              Zapach: stęchło-kwaśny [1]
              Smak: "Browarek" ma goryczkę, posmak chmielowy i nic poza tym [2.5]
              Wysycenie: duże bąble, obecne bardzo krótko [2.5]
              Opakowanie: przyciągające wzrok, utrzymane w styslistyce grafficiarskiej [4]
              Uwagi: Zakupiłem, z żoną spożyłem i nie wrócę wiecej. Zdecydowanie nieudana próba BG trafienia w dolny target cenowy.

              Moja ocena: [2.175]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Mizerna piana,zapaszek kwaśno-mdły.W smaku skisły kwaśno-słodkawy cienkusz.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnosłomowy z leciutką mgiełką [3.5]
                  Piana: bielutka, dośc gęsta, szybko opada, utrzymuje sie półcentymetrowa warstewka [4]
                  Zapach: zalatuje slodowo-scierkowym zapachem ale da sie wytrzymać [2.5]
                  Smak: lekko szczypiące zapewne przez zbytnie nagazowanie, w pierwszych łykach dośc zmazna słodowość zdaje się przechodzić w lekką kwaskowość, pozarym żadnych specjalnych smaków nie wyczuwam [3]
                  Wysycenie: minimalnie za duzo [5]
                  Opakowanie: euro, gładki kapsel, etykieta w zółtej tonacji [4]
                  Uwagi: leciutkie piwo, jdnak ogólne wrażenia psuje zapach tego piwa, da się wypić ale spokojnie można też jeszcze szybciej zapomnieć, potwierdza tylko moją niechęć i uprzedzenie do zabrzańskiego browaru

                  Moja ocena: [3.1]

                  zakupione w Żywcu
                  Last edited by becik; 30-06-2005, 20:08.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎