Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Ambrosius Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Van Pur, Ambrosius Gold

    Kolejny browar robi Ambrosiusa.
    Zawartośc alk. max. 4,7% obj
    Brak danych o ekstrakcie ale to cienkusz.
    Bez specjanej piany.
    Piwo do obiadu. Nie mniej, nie więcej.
    za 1,09 zł w Kauflandzie
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • lukex
    Senior
    • 12-2005
    • 262

    #2
    ocena piwa ambrosius gold van pur

    ocena wedlug podzialou nie ma sensu . piwo jest zbyt cienkie zeby to robic.jednakze-kosztuje tylko 1.10 w kaufmanie (tak ten sklep nazywamy na osiedlu) a za taka cene mozna sie spodziwac jakiegos totalnego sikacza-TAK NIE JEST.Calkiem dobre piwo jak na ogolne pojecie o polskim piwie, dobre na upał , tylko 4 proc alkoholu ale niestety nazwac to piwem LIGHT nie mozna bo jest zbyt słabe w smaku ,tzn słabo czuc chmiel słod takze, ale ogolnie jak nie masz kasy i chcesz szczelis se piwko to jak najbardziej godne polecenia -> na peno lepsze niz HARNAS , ZYWIEC , czy TYSKIE .

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty. Ciemniejszy niż wersja z Kipera ale nie powala. [3.5]
      Piana: Opada bardzo szybko i brzydko, z dużymi bąblami. Gorzej niż Ambrosius Gold vel Kiper. [2.5]
      Zapach: Chamski zapch chmielonej wody dobrze, że wogóle można po zapachu rozpoznać, że to piwo. Lepszy jest w Kiperowskich opowiedniku. [2.5]
      Smak: Dominuje goryczka (nawet gorycz a nie goryczka). Paskudny słodkawy smak na wykończeniu Ciut gorszy niż Kiper. [2.5]
      Wysycenie: W ustach niewyczuwalne za bardzo, w szklance niemalże niewidoczne. Lepsze jest u Golda z Kipera [2.5]
      Opakowanie: Dziwna jest ta żółć mnie odraża. Kapsel goły, ekstraktu nie podano. Dodatkowy minus za butelkę bezzwrotną. I tutaj Van Pur przegrywa z Kiperem. [3]
      Uwagi: Porównywane w sesji razem z odpowiednikiem z Kipera: http://browar.biz/piwo.php?id=1637&do=ou#ou

      Moja ocena: [2.575]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, ładny. [5]
        Piana: Średnia, gruboziarnista. Trwała, sporo osiada na ściankach. [4]
        Zapach: Słodowo-stęchławy, ale nawet z odrobiną chmielu. [3.5]
        Smak: Piwo dość treściwe, mało stęchłe, ale szybko robi się wodniste. Jest trochę chmielowej goryczki. [3.5]
        Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Prosta, brzydka puszka. [2]
        Uwagi: Pite 6 września 2012 r.
        Jak na możliwości Van Pura i Kauflandu, to nawet jest znośnie...

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Rumcais
          Member
          • 01-2014
          • 91

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Trochę za jasny. [4]
          Piana: Początkowo spora, gruboziarnista, średnio szybko opada na dno, nie oblepia szkła. Zostaje lekka warstewka. [3]
          Zapach: Lekki, słodowy, porównywalny do niektórych koncerniaków, czasem nawet lepszy. [3]
          Smak: Smak zupki słodowej. Słodowość jest nadrabiana przez coś, co miało być goryczką, a jest goryczą, jak zauważył Shlangbaum. Generalnie wypijalne, ale baaaardzo dziwny posmak pozostaje. Chyba wyleję do kibla. [1.5]
          Wysycenie: Dużo za małe. [1.5]
          Opakowanie: Ohydna złota puszka, mówiąca ,,nie pij mnie", grafika wzięli chyba z Kambodży. [1]
          Uwagi: Kupione w Kauflandzie w Gnieźnie... Później wyczułem jeszcze metal.

          Moja ocena: [2.275]

          Comment

          • Rumcais
            Member
            • 01-2014
            • 91

            #6
            Dodam, że wypicie połowy tego cuda skutkowało dziwnymi reakcjami żołądka.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klarowne, jasne złoto. [4]
              Piana: Tylko startowa, potem mamy cienką ale pełną warstewkę. Jest sporo śladów na szkle. [3]
              Zapach: Czesko kukurydziany ale znośny. [3]
              Smak: Słodkawy słód, łuska zbożowa, mała goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [3.5]
              Opakowanie: Stare złoto aż w oczy bije ale ogólnie jest ok. Pewnie gdyby nawalili sloganów i ozdóbek to było by jeszcze gorzej. [3.5]
              Uwagi: Znośne piwo z Kałlanda. Kukurydza zajmuje wszystkie lokaty ale pić się da. Teraz czekam na te efekty gastryczne bo wypiłem całe

              Moja ocena: [3.3]
              Attached Files
              Last edited by Javox; 15-07-2015, 19:28.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎