Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Ambrosius Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Van Pur, Ambrosius Strong

    Kolejne piwo Van Pura dla Kaufalnd.
    - butelka bezzwrotna 500 ml,
    - cena - 1,49,
    - bark info o zawartości ekstraktu (to niestety prawie standard dla Van Pura)
    - zaw alk 6,6 Vol
    Smak, gaz i kolor ok.ale bardziej smakował mi Ambrosius Gold z tego browaru.
    Podsumowując - mam koleją etykietę, a piwo to jest pewnie takie same jak Barley Strong czy Zlaty Hrad Strong.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłoty, w sam raz jak na ten gatunek [4.5]
    Piana: piękna, drobna, nie tak trwała jak w kilku ostatnio testowanych przeze mnie piwach, ale utrzymująca się do końca w postaci przyzwoitego dywanika [4.5]
    Zapach: słodowy, bez obcych naleciałości [4]
    Smak: jak zwykle przy piwach marketowych moc nie jest tak wydatna i wyczuwalna, goryczka nie nachalna, pełny słodowy smak [4]
    Wysycenie: naprawdę przyzwoicie dobre, na dłużej [4]
    Opakowanie: cóż etykietki tej serii piw marketowych mają raczej nieciekawe wzór, kapsel czasem goły czasem typowy Van Pura, butelka już nowa, bezzwrotna, ładnych kształtów (jak jurand heban) [2]
    Uwagi: jedno z moich ulubionych piw z Kauflanda! piłem, co prawda w różnym okresie mocne piwa z Van Pura, ale to jest najlepsze i przypomina mi dawną 15 Van Pura.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty. Właściwy piwu mocnemu. [5]
      Piana: Pieni się z początku ostro i zbyt bąbliście. Pozostawia dywanik i dość szybko plamy. [3]
      Zapach: Nieznośny zapach pochmielonej wody [2]
      Smak: Słaba goryczka i pełna słodowość, ale taka słodka, że aż podniebienie się kurczy. Nie najgorsze po kilku łykach, ale trzeba się przyzwyczaić. Plusem jest to, że brak posmaku alkoholu mimo takiego woltażu. [3]
      Wysycenie: Bardzo średnie, bywa gorzej ale też o niebo lepiej. W ustach jakoś jeszcze wyczuwalne ale w szklance prezentuje się raczej nieładnie. Duże pęcherzyki, ale gęsto przynajmniej... [3]
      Opakowanie: Brzydka niewyszukana etykieta. Bez podanego ekstraktu. Kapsel golas. Butelka bezzwrotna. [3]
      Uwagi: Przez 2 dni wypiłem cztery różne Ambrosiusy! BOŻE KOCHANY !!! Muszę teraz usta piwem przepłukać...

      Moja ocena: [2.75]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: słomkowy, klarowny [3]
        Piana: wysoka, szybko siadła pozostawiła pełny kożuszek, biała, drobnoziarnista [3.5]
        Zapach: trudny do określenia, lekko wyczuwalna nuta chmielu [2.5]
        Smak: lekko słodkawe, brak wyrazistości, goryczka nie wyczuwalna [2]
        Wysycenie: ustało przed końcem konsumpcji, na początku dość intensywne [2]
        Opakowanie: nie ciekawa etykieta, kapsel czarny, na kontretykiecie informacje o piwie niepełne [2]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.375]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Faktycznie to strong... w dodatku bardzo słodki.

          Alko większe w aromacie niż w płynie.
          Piana drobna na dość długo.

          Ta słodycz nie pomaga aby to jakoś wypić.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎