Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovarský Dům, Světlé

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    Pivovarský Dům, Světlé

    Szukałem i wygląda że svetlego na forum jeszcze niema. Nadrabiam wiec to niedopatrzenie. Oczywicie zakupione w praskim browarze restauracyjnym Pivovarsky Dum,nalane przez barmana do firmowej butelki z porcelanka i przewiezione do Polski.Svetle-niepasteryzowane i niefiltrowane.
    Ocena:
    kolor- jasny bursztyn,ladny i lekko metny co oczywiscie jest zasługa braku filtracji.Lekki osad na dnie.
    zapach-wpanialy, pelny zapach,zadnej beczki,puszki,rurki i co tam jeszcze,zapach prawdziwego piwa.
    piana-troche słaba,drobna i dosyć szybko opada-chyba najsłabszy element tego piwa.
    smak-delikatny ale zdecydowany,slaba goryczka ale mocny smak drożdzy,bardzo dobre,przypomina delikatnie piwa przeniczne.polecam
    Subiektywnie oceniam na 4

    Niestety nieznam ekstraktu i procentów.
    Most Karola możecie zobaczyć na zdjeciu, ale tego piwa musicie spróbowac na miejscu.
    Staram sie dolaczyc foto ale niewiem czy mi wyjdzie.
  • Piotras
    Senior
    • 08-2003
    • 307

    #2
    foto:
    Attached Files

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pivovarský Dům, Světlé

      Klasyczne, nie wyróżniające się niczym szczeólnym ani in plus, ani in minus, czeskie piwo jasne. Wyraźna goryczka czeskiego chmielu. Słodowości praktycznie brak, ale przecież to piwo ma 10-11 Blg, więc nic dziwnego. Klarowność idealna, zapach chmielowy. Dobre, choć więcej ciężko powiedzieć.

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #4
        Opisalem juz to piwko w osobnym temacie z fotka.Mysle wiec ze Art powinien polaczyc te tematy,Widze Twilight ze tez ci sie piwowarsku dum bardzo podobal, i znakomicie.Pzdr (Sorry za literki, pisze ze szkocji i nie ma polskich czcionek)

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Faktycznie. Wydawało mi się, że starannie szukam tematów ze wszystkim co piłem w Czechach, a tu jakoś przeoczyłem. Puszczę info do Arta.
          A Pivovarsky Dum jest fantastyczny!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ekstrakt 11%.
            To piwo jest chyba bazą dla wszystkich piw smakowych, jak sie pytałem na miejscu, wszystkie jak jeden mąż mają tą samą zawartość ekstrkatu i alkoholu (o alkohol się też pytałem, nie zanotowałem tego albo zgubiłem kartkę ale piwa mają 4% z czymś).
            Jako zwykłe piwo było jednym z lepszych w browarze, co nie znaczy, ze było bardzo dobre, gdyż nie było. Sprawiało wrażenie takiego trochę przeleżałego, dośc pełne, treściwe a jednocześnie wrażenie lekko rozwodnionego. Słabiutka goryczka, mocniejsze nachmielenie. Spokojnie dało sie wypić ale bez rewelacji
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #7
              Piana: przeciętna
              Gaz: mniej niż więcej
              Kolor: ciemnożółty
              Zapach: słodowy, mocny
              Smak: b. słodowy, ale złamany trochę chmielową goryczką, trawa w posmaku
              Dobry leżak.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2835

                #8
                Kolor : jasnożółty, lekko mętny.
                Piana – ładny, gęsty, drobnopęcherzykowy, początkowo kilkucentymetrowy kożuszek; opadł do centymetrowej warstwy pozostającej do końca, ładnie brudząc szkło.
                Zapach – zdecydowanie słodowy, bardzo przyjemny.
                Smak – zdominowany przez słód, wyraźna goryczka, długo pozostająca w posmaku wraz z trawiastymi smaczkami.
                Wysycenie – średnie.
                Piwo smaczne, w porównaniu z pitymi w Pradze innymi svetlymi ( Bulovka, Jihoměstský, Tří růží ) było zdecydowanie najbardziej wyraziste.
                Poniżej fotki wersji butelkowej i lanej :
                Attached Files
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎