Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Złoto Pirata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Staropolski, Złoto Pirata

    Nowe piwo jasne ze Zduńskiej Woli.
    Wyprodukowane dla Romes F.H.
    Pasteryzowane
    Jedyny podany parametr to 4% alkoholu.
    Puszka w cenie 1,29 PLN
    Teraz wrażenia:
    Jasny, ale nie zbyt jasny, słomkowy kolor (3,5)
    Nagazowanie dosyć mocne, ale tu też bez przegięć (4)
    Piana obfita, drobnoziarnista, długo obecna w charakterze niewielkiego korzuszka (4)
    Słodowy, niezbyt intensywny ale przyjemny zapach zapach (4) i słodowo owocowy bardzo lekki smak ze zbyt mało intensywną a właściwie ledwie obecną goryczką (3,5)
    Puszka biało żółta z obfitymi złoceniami, przypominająca nieco puszki Kuntersztyna, ale dosyć kiczowata, bez pomysłu i z "ogromną" ilością informacji (2)
    Ogólnie dosyć smaczny, lekki pilsik raczej na lato niż na obecną porę.
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    Kolor: Ładny złocisty kolor.
    Smak: Wyczuwalna chmielowo-słodowa goryczka, jest jednak trochę wodnisty.
    Zapach: Zdecydowanie słodowy.
    Piana: Na poczatku ładna obfita, raczej grubo bąbelkowa. Z czasem jednak opada i przybiera wyglądu podobnego do chemicznej piany z oczyszczalni ścieków.
    Wysycenie: Poprawne. Jest sporo bąbelków.
    Uwagi: Ogólnie przyzwoite piwo. Nie mam do niego większych zastrzeżeń. Za piwo zapłaciłem 1,70. Opakowanie to niestety konserwa.
    Moja ocena 3.
    Attached Files
    Last edited by zAjkA; 11-04-2005, 12:24.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: słomkowy ze złocisymi refleksami, mam pewne wątpliwości co do klarowności [2.5]
      Piana: biała, drobna, osadza się na szkle w minimalnej ilości, utrzymuje się przez kilka minut 2 cm warstwa [4]
      Zapach: leciutki, wyczuwam chmielowy zapach z domieszką sztucznych dodatków [3]
      Smak: dośc wodniste, lekko szczypie w podniebienie, dobrze wyczuwalna goryczka i nic więcej...bardzo leciutkie, "idzie" jak woda [3]
      Wysycenie: za duże, w szklance zero bąbelków, czuje się nagazwanie podczas picia [3]
      Opakowanie: puszka jak powyżej,wczęsniej myślałem, że jest to po prostu Kuntersztyn [3.5]
      Uwagi: całkiem przyzwoite stołowe piwo,napewno dobre na szybkie ugaszenie pragnienia w gorące dni, do dłuższego smakowania raczej się nie nadaje, zakupione w Piotrkowie za 1,65

      Moja ocena: [3.1]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Szczerze powiedziawszy zgadzam się z przedmówcą. Spodziewałem się niepijalnego syfacza, a w smaku... no poza wodnistością (to chyba 9tka) nie czuć jakichś niemiłych posmaków i pije się dość przyjemnie. Ot przyjemne, poprawne piwo stołowe.
        THX, zAjkA!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎