Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Kufel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Jabłonowo, Kufel

    Jakoś moja wyszukiwarka nie znalazła tego piwa.
    Opakowanie PET 0,5l , piwo jasne wysokoodfermentowane, zaw. alk. do 4,2% obj. Zakupione w Tesco, cena 1,69 złotego.
    Gazu mało, piana szybko znika, w smaku tragiczne. Piwo nie na tę porę roku, raczej w lecie na ugaszenie pragnienia to może przejdzie przez gardło. Nie polecam!
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Ja odradzam kontakt z tym piwem. Strasznie się z nim męczyłem, a końcówka i tak trafiła do zlewu.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Bardzo ciężko wchodzi ten wynalazek.Zdecydowanie najgorszy wyrób Jabłonowa jaki piłem.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor skiczny, jasno bursztynowy, klarowne [5]
        Piana: kolejne zaskoczenie, żeby z PET-a piana była tak obfita i tak dłigo sie utrzymywała to jest naprawdę osiągnięcie, biała, drobna, zwarta [4.5]
        Zapach: mam zapchany nos więc za duzo nie wywącham, z tego co wyczuwam na pierszy plan wybija sie jakiś słodowy zapach [3]
        Smak: hmm, myslałem, że się do czegoś doczepię na siłę i jakoś cieżko mi to idzie, jak na jabłonowo w plastiku nie jest złe, lekko szczypiące w język, dośc mocno wyczuwalna chmielowa goryczka [3.5]
        Wysycenie: ciut za duzy ale w niczym nie przeszkadza [4]
        Opakowanie: jak na PET-a moze byc, firmowy korek, tłoczony plastik 0.5l - etykieta
        http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=20603 [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.575]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • zgrredek
          Senior
          • 10-2002
          • 315

          #5
          Jechało jakąś chemią. Wylałem do zlewu. Reakcja była odruchowa i tak szybka, że nie zdążyłem ocenić rzeczowo.
          www.collections.pl
          Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny bursztynowy [4]
            Piana: zaraz po nalaniu do kufla... nie wiem jaka bo znikła [2]
            Zapach: starej ścierki, blee... + mocno słodowo-kwaśny, wstrętny [1]
            Smak: gorzki, strasznie mocno chmielowo-sztuczny [2]
            Wysycenie: dobre, widać i fajnie czuć na języku [4]
            Opakowanie: "pet granat", etykieta mało kolorystyczna, prosta, zakrętka firmowa kiepsko nadrukowane logo browaru. Pet= dla mnie opakowanie nie do przyjęcia [2]
            Uwagi: Wcale się nie zdziwiłem smakiem, bo czego się można spodziewać po piwie w "pecie". Bardzo mi nie smakowało i nie polecam.

            Moja ocena: [1.85]
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • Freedom
              Junior
              • 03-2005
              • 10

              #7
              Czyli ten charakterystyczny zapaszek i smaczek w piwach Jabłonowa (piłem Pilsener i Kufel) to chemia? Miałem nadzieję, że to jakiś naturalny aromat lub specyficzny słód.
              Bo naprawdę całkiem sobie piwka: niezła "baza smakowa" - smak lekkiego piwa (sorry za niefachowe wyrażenie podparty ciekawym aromatem.

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Takie ciemne złoto. [3.5]
                Piana: Słaba, nietrwała, zostawał na szkle delikatny rombek. [2]
                Zapach: Słodko-stęchły, ale nie nie przyjemny. [2.5]
                Smak: Podobne jak zapach z dziwnym "zacapem", który pamiętam z dawnych czasów, gdy spotyklano na każdym kroku piwa wątpliwej jakości. Do tego umiarkowana goryczka, nieco cierpkawy posmak. [2.5]
                Wysycenie: Bardzo umiarkowane. [2]
                Opakowanie: PET jak PET, nazwa może nieco infantylna, ale przemawia do klienta. [3]
                Uwagi: Słabe piwo, ale można przeżyć jego wypicie. Nie polecam smakoszom.

                Moja ocena: [2.5]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎