Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Siemion Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Racibórz, Siemion Light

    Ciężko zdobyć,przynajmniej na rynku bytomsko-piekarskim.

    Butelka euro.Poj.0.5l
    Alk.4.5% Zaw.ekstr.brak danych
    Kolor dosyć jasnys łomkowy.
    Zapach leciutko chmielowy
    Piana słaba ale wianuszek utrzymuje się do końca.
    W miarę nagazowane.
    Dosyć lekkie piwo,chociaż nie tak np.Super Piwosz czy Browarek z Zabrza.
    W smaku czuć lekką goryczkę z takim gorzkawym posmakiem.W drugiej butelce tego gorzkiego posmaku było zdecydowanie mniej.

    Ogólnie nie najgorsze lekkie piwo na upały.
    Po namyśle solidna 4
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    #2
    Racibórz, Siemion Light

    Kolejne piwo z Raciborza. Na etykiecie podana informacja, że zrobione w Siemianowicach, ale jak wiadomo tam jeszcze się nie warzy.
    Alkohol 4,5%, ekstraktu nie podano.
    Kolor ciemnosłomkowy, jak na light to dosyć głęboki. Gęsta i trwałą piana, pozostaje w formie kożuszka do końca. NIeco małe nagazowanie.
    Słabo wyczuwalny zapach, nie potrafię go określić, jest "neutralny", ani bardzo miły, ani bardzo nieprzyjemny. Smak jak na lekkie piwo głęboki, czuć chmiel, jest wyraźna goryczka, nie pozostająca jednak w ustach dłużej niż to konieczne. Smak bardziej kojarzy mi się z piwami pełnymi niż lekkimi, bardzo mi odpowiada.
    Opakowanie to jednak spory minus - butelka euro, etykieta w żółtawej tonacji z postacią faceta (chyba tytułowego Siemiona) jakby wyciętego z kreskówki. Brak podanego ekstraktu i ta ściema o miejscu produkcji dodatkowo przygnębiają.
    Ogólnie piwo bardzo mi podeszło do smaku - będę wracał wielokrotnie. Tym bardziej, że cena też raczej nie zrujnuje - w promocji 0.95 PLN

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #3
      Siemianowice, Siemion Light

      Reaktywowany Browar Siemianowice wypuścił na rynek piwko Siemion Light.
      Zawartość alk. 4,5 % obj.
      Na etykiecie: Browar Siemianowice.
      Na kontrze: Rozlano Browary Górnośląskie.
      Etykieta ładna kolorowa, z przewagą zielonego.
      Kapsel zwykły.
      Cena: 1,15 zł.
      Piwko niech ocenią inni-ja nie najlepszy jestem w tym.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
        Oj choć garść info pliss
        Nie będę powtarzał. Patrz TUTAJ
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowy, ale nie najgorszy - jednoznacznie sugerujący, że mamy do czynienia z lekkim piwem w granicach 9 Blg. [3]
          Piana: nieznacznie lepsza od przeciętności, budujące ją drobne pęcherzyki z początkowo wysokiej warstwy, zbyt szybko opadły do poziomu kożuszka, jednakże który pozostał do końca spożycia. [3.5]
          Zapach: przyjemny, choć winien być bardziej zdecydowany - podczas nalewania do szkła unosi się mocna nuta chmielowa, która następnie słabnie na rzecz elementów słodowych. [3.5]
          Smak: bardzo przyzwoity, nie ma w nim odczucia wodnistości, a przy każdym łyku czuć wyraźną i przyjemną mocną goryczkę. [4]
          Wysycenie: szkoda, że tylko przeciętne - drobnych bąbelków winno być znacznie więcej, by wzmocnić orzeźwiający charakter tego piwa. [3]
          Opakowanie: butelka euro, wzornictwo etykiety prawie identycznie jak w Pilsie, z tym, że dominuje tu kolor żółty, kapsel "goły", złoty. [3]
          Uwagi: Co prawda nie jest to jakiś ideał lekkiego piwa, a tylko zwykły przecietniak, jednak nie ma on też jakiś rażących wad. No może przydałoby się bardziej zdecydowane nasycenie.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎