Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Jasne (dla Leader Price)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Łódzkie, Jasne (dla Leader Price)

    Zakładam nowy temat bo nie znalazłem takiego piwa
    Piwo kupione w Geant w Szczecinie w butelce 330ml, za 95 gr. Jest to konkurencja dla Jasnego z Grybowa i chyba wielce udana bo w przypadku Jasnego z Grybowa po pierwszym łyku wylałem resztę (było to 1,5 roku temu). Na półce nie było zbyt wiele egzemplarzy - co ciekawe jest to chyba werja exportowa gdyż napisy na etykietach są w obcych językach. Załączam zdjecia
    A co do piwa to piwo lekkie ale o bardzo przyjemnych zapachu i dobrym (jak na lekkie piwo) smaku. Polecam!
    Attached Files
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Barwa słomkowa [2]
    Piana: Piana średnia, nieco dziurawa, b.szybko opadająca. [2]
    Zapach: Zapach świeży, bez przykrych naleciałości. [3]
    Smak: Smak wdnisty, słaba i b. delikatna goryczka. Brak ciekawszych posmaków. [2]
    Wysycenie: Gaz ok. [4]
    Opakowanie: Typowe dla szajsiaka - tandetna krata. [2]
    Uwagi: Testowane piwo było zapakowane w 1,5 l. PET-a, w cenie 3,19 zł. alk4,7% eks9,0%

    Na tej jednej butelce moja przygoda z nim się kończy.

    Moja ocena: [2.45]
    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasna strasznie wyblakła słomka. Wygląda tak jakby ktoś jeszcze dodatkowo rozcieńczył to piwo z wodą. [2]
      Piana: Z początku aż nadto obfita co mogło by wskazywać że będzie trwała lecz tak naprawde totalne dno. Grube pęcherzyki szybko zaczęły pękać dzięki czemu piana znikła natychmiastowo. [1.5]
      Zapach: Przyznam że to był chyba najlepszy element tego piwa. Po otwarciu buteleczki ku mojemu ździwieniu poczułem zapach typowy dla piw zielono butelkowych mimo że moja butelka była koloru brązowego. Dziwne? [3.5]
      Smak: Sama woda. Jedyne co poniekąd troche ratuje to piwko to lekko wyczuwalna nieprzyjemna goryczka.
      W smaku przypomina Bud'a. Pozostawia po sobie nie miły posmak. [1.5]
      Wysycenie: Dość spore jak na to piwko. Wypiłem może raptem ze 150ml tego piwa a już daje o sobie znać. [2.5]
      Opakowanie: Ocena taka a nie inna tylko ze względu na ładną zgrabną buteleczkę. Etykiety jak na Lider Szajs przystało choć + że nie są z najtańszego papieru. [3]
      Uwagi: Wcześniej to piwo znałem jako zielono butelkowe. Przyznam że wtedy nawet mi smakowało gdyż podchodziło charakterystycznym dla tego typu piwek smakiem. Teraz to totalna porażka. Może jeszcze kiedyś letnią porą skuszę się na jedną flaszkę.

      Moja ocena: [2.35]
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jaśniutki, słomkowy, ale stosowny do niskiego balingu. [3.5]
        Piana: prawie doskonała! po nalaniu utworzyła gęstą drobnopęcherzykową czapę na górze i grubszej struktury przy powierzchni. naprawdę trwała, bo do końca, osadzająca się na ściankach, [5]
        Zapach: chmielowy, nie bardzo intensywny, ale zauważalny. brak skuna! i dobrze [4]
        Smak: żadnych negatywnych posmaków, czego spodziewałem się po tanim piwie; silna goryczka jak ostatnio lubię ze słodowym delikatnym tłem. po przełknięciu pozostawia przyjemne wrażenie. [4]
        Wysycenie: wysokie, być może odrobinę za wysokie, ale dzięki temu piana jest piękna do końca. [4.5]
        Opakowanie: kapsel goły, etykieta lider price'owa, ale zawiera komplet informacji, które potrzebowałem: ekstrakt i producent. butelka ciemna. to o tyle dziwne, że cork-a leją do zielonych. [2.5]
        Uwagi: po tym co przeczytałem u przedmówców, aż się dziwię i zastanawiam czy piłem to samo piwo. na PETa z tym samym piwem (ale dopiskiem "lekkie") nie skusiłem się, ale jeśli w butelce 0.33 był lodwar, a tak smakowało to oby tak dalej było, bo piwo jest naprawdę dobre, lekkie w sam raz na dłuższe biesiadowanie.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Na bank piliśmy inne piwo
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            dziś zakupiłem dwie butelki i jedna była pycha z fajnym chmielowym aromatem, w smaku poprawna, a druga schłodzona "chwilę" już jakaś koncernowa, słabo pijalna.

            Comment

            • O_mus
              Junior
              • 10-2006
              • 9

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złotawy, barwa niezbyt intensywna [3]
              Piana: Praktycznie brak takowej [2]
              Zapach: Zachęcający zapach chmielowy [4]
              Smak: Całkiem przyjemny smak piwny z odczuwalną nutą chmielową [4.5]
              Wysycenie: W sam raz. Przydało by się tylko odrobinkę większe [4]
              Opakowanie: Mimo iż sama etykieta wzroku nie przyciąga, to jednak wygląd butelki jest klimatyczny [3]
              Uwagi: Za tą cene to piwo wypada wręcz niesamowicie. Cieszę się iż je kupiłem, gdyż na dłuższe wieczory przy ograniczonych funduszach nadaje się idealnie.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Scriptus
                Senior
                • 04-2006
                • 189

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo jasny słomkowy [3.5]
                Piana: Gruboziarnista, dość wysoka, szybciutka spadła do cienkiego, porwanego kożuszka [3.5]
                Zapach: Przyjemny piwny, chmielowyzapach, OK [4.5]
                Smak: To piwo nie jest wodniste. Wyraźna goryczka chmielowa. Nie pozostawia nieprzyjemnych posmaków, co jest częste przy tanich piwach. Da się wypić, nie wywołuje wprawdzie jakichś górnolotnych wrażeń, ale negatywnych też nie, do kolacji można wypić spokojnie. [4.5]
                Wysycenie: Wysycenie w smaku w porządku, jednak nie jest w stanie utrzymać piany, co przy lekkich piwach nie powinno stanowic problemu [4]
                Opakowanie: Dość nieciekawe opakowanie, sprawia wrażenie tandety [3.5]
                Uwagi: Przy tej cenie może być. Żadnych szczególnych wrażeń, ale mozna to piwko wypić

                Moja ocena: [4.275]
                Nic lepszego od Brackiego :)

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny, między słomkowym a złotym. Do takiego piwa to może być. [3.5]
                  Piana: Dość duża, niewiele grubych bąbli, biała i dobrze się trzyma. [4]
                  Zapach: Średnio mocny chmielowy zapach. Dobre wrażenie robi, ale może być jeszcze ładniejszy. [4]
                  Smak: Chmielowy, dość mocny, bez dodatkowych posmaków. Na koniec wyraźna, goryczka. Posmak goryczkowy średnio długi. Piwo mimo, że bardzo lekkie nie jest właściwie wodniste, tak na granicy, ociera się o nią. [4]
                  Wysycenie: Dość słabe. Zwłaszcza pod koniec go brakuje. [3]
                  Opakowanie: Wzornictwo etykiet czysto marketowe, praktycznie nie związane z piwem. Podobne etykiety mogły by być na dowolnym produkcie. Żywa kolorystyka. Kapsel goły. Ale parametry są. [3.5]
                  Uwagi: Po raz kolejny stwierdzam, że Łódzkie marketówki są dobrymi piwami. Jak na taki niski ekstrakt (8,1) piwo właściwie nie wodniste to ewenement w Polsce. Do tego dobre. Polecam jako lekkie piwo.

                  Moja ocena: [3.9]
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #10
                    W związku z przejęciem przez Tesco Leader Price, piwo to ostatnio było dostępne w tym pierwszym za 89 groszy.

                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                      W związku z przejęciem przez Tesco Leader Price, piwo to ostatnio było dostępne w tym pierwszym za 89 groszy.
                      W moim markecie po 85 groszy.
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • lukex
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 262

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski Wyświetlenie odpowiedzi
                        W moim markecie po 85 groszy.
                        ...i właśnie za tyle kupiłem to piwo u mnie w Poznaniu.Miałem troch mieszane uczucia kiedy wrzucałem to piwko do kszyka ,bo pamiętam jak ono jest obrzydliwe w smaku(w przeciwieństwie do wersji 10% wag).Jakże byłem miło rozczarowany kiedy spróbowałem to piwko.Masakra.Wreszcie jakaś dobra 8semka w naszym kraju(mimo iz jest to pils).Świetnie nagazowane,bardzo lekki i przyjemny smak z wyrażnie wyczuwalnym chmielem.Zdecydowanie mozna to piwo podpiąć pod pilsy niemieckie.Cena jest rewelacyjna jak na produkt o tak wysokiej jakości.No coż jedyne co razi w tym piwie to etykieta i kapsel.Przede wszystkim etykieta.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎