Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole, Szpitalna 3, Highlander

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ziem
    Senior
    • 11-2001
    • 134

    Opole, Szpitalna 3, Highlander

    jest jeszcze "highlander",z piwem o nazwie highlander...tylko wtajemniczeni wiedza ,ze jest to normalny namyslow.kuchnia reprezentowana przez roznej jakosci(zalezy od barmana)tosty.Sam browar byl kiedys niezly,zwlaszcza,ze lali beczkowego bBudwara,ale teraz jest roznie...bywa ze trafi sie stara beczka albo slabo umyty kufelek.Generealnie niezle sie do tego miejsca przyzwyczailem.Poza tym to ubocze.Dotychczasowe opisy dotyczyly glownego,nieciekawego,trotuaru.Jest jeszcze dragon pub.Moze ktos chcialby sie wypowiedziec na temat tej knajpy?Byla tam kiedys"bardzo mocna" mordownia zwana"Pod semaforem",moze ją tez ktos pamieta.Zeby zakonczyc zaduszki,czy ktos pamieta Bar Ludwik na zaodrzu?Tam to dopiero byly imprezy.
    Niech sobie przypomnę...
    tradytor
  • Cube666
    Member
    • 12-2005
    • 70

    #2
    W Piątek byłem i piłem Murphy's Irish Stout z kija 0.5 za 7 PLN .
    Co do jakości piwa to się w pełni nie wypowiadam bo piłem pierwszy raz w życiu. Dla mnie było generalnie ok. Piana trwała, smak jak dla mnie minimalnie za wodnisty.
    Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

    Comment

    • Cube666
      Member
      • 12-2005
      • 70

      #3
      Jest jeszcze Paulaner z kija 0.5 za 8 PLN
      Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

      Comment

      • cyborg_marcel
        Senior
        • 03-2003
        • 3467

        #4
        Ceny w zeszły weekend: Murphy's 9 zeta, Paulaner (pyszniutki i świeżutki) 8 zeta.
        Wystrój fajny, ale z uwagi na dym, muzykę dla trendy nastolatków i panie wątpliwych obyczajów w środku, zdecydowanie polecam taras nad wodą - powietrze, przestrzeń, widok i można spokojnie pogadać.
        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          ta woda to Kanał Ulgi. trafiają tam Ci którzy nie piszą że będą wizytować gród Bolka
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            ta woda to Kanał Ulgi. trafiają tam Ci którzy nie piszą że będą wizytować gród Bolka
            O właśnie, nazwa z głowy mi wyleciała - dzienks (jak mawia Doda ). A trafiają tam ci, co wysiedli na Dworcu Główny o 19:45, a o 21:00 mają transport do Festung Breslau.
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              oczywiście z nieznanych mi powodów skłamałem co się tyczy nazwy kanału - jest to Kanał Młynówka. Kanał Ulgi jest dalej w kierunku "Zaodrza".
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • cyborg_marcel
                Senior
                • 03-2003
                • 3467

                #8
                Aha.
                W każdym razie ulica Szpitalna, a do "ogródka" po kamiennych stopniach się schodzi.
                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                Comment

                • pix
                  Member
                  • 12-2005
                  • 37

                  #9
                  Jakby się ktoś wybrał obecnie na "High'owy" ogródek, to będzie miał piękny widok na sporej wielkości rurę, zamontowaną nad wodą, wzdłuż brzegu. Robotnicy zapewniają, że to tymczasowe

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pix Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakby się ktoś wybrał obecnie na "High'owy" ogródek, to będzie miał piękny widok na sporej wielkości rurę, zamontowaną nad wodą, wzdłuż brzegu. Robotnicy zapewniają, że to tymczasowe
                    E tam, jak się siedzi wieczorem, to światełka i te sprawy - fajnie jest i rury prawie nie widać.
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • bublik
                      Junior
                      • 02-2006
                      • 14

                      #11
                      Na święta widziałem, żę rozbierają rurę Całe szczęście! A co do piwa — kiedyś jak pytałem o Murphys’a to usłyszałem: „Zamówiliśmy w zeszły weekend, więc pewnie będzie za tydzień”
                      Moje stałe miejsce pobytu podczas powrotów do domu (czyli większość weekendów)
                      Aha, mają też Portera 0,33 w butli za, jak dobrze pamiętam, 6,50 PLN(!). Trochę przesadzili, zważywszy że Żywca 0,5 z kija mają za ‚piątkę’.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        W Highlanderze można od wczoraj wpaść na Gronie z wora, znaczy się z tanka: http://www.browar.biz/news.php?id=619
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #13
                          Piwo "dla czołgistów" w cenie 5 zł ( o,5 l )
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Komornik licytuje pub Highlander w Opolu

                            Pub Highlander przy ulicy Szpitalnej będzie w przyszłym tygodniu licytowany przez komornika - informuje serwis "Nowej Trybuny Opolskiej".

                            Cena wywoławcza to 700 tysięcy złotych za lokal przy ulicy Szpitalnej o
                            powierzchni 105 metrów kwadratowych.

                            Licytacja oznacza, że właściciel pubu ma spore długi, których nie jest w stanie spłacać.

                            - Jest prawomocny wyrok sądu, ja go tylko wykonuję - mówi komornik Bolesław Nowak.

                            Wielu bywalców Highlandera - pubu o angielskim wystroju - jest zaniepokojonych. Pub, który powstał w końcówce lat 90., dorobił się sporego grona fanów, a licytacja oznacza, że może zmienić właściciela.

                            - Ten będzie mógł z nim zrobić wszystko. Na przykład zamienić na kolejny oddział banku - mówi jeden z klientów Highlandera.

                            Komornik Bolesław Nowak uważa, że jeszcze nic nie jest przesądzone, bo nowy właściciel może chcieć nadal prowadzić pub.

                            Na razie potencjalni chętni jeszcze się do komornika nie zgłosili.

                            Kierujący pubem nie znaleźli w środę czasu na rozmowę z nto.

                            Pub Highlander przy ulicy Szpitalnej będzie w przyszłym tygodniu licytowany przez komornika - informuje serwis "Nowej Trybuny Opolskiej".

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Tyskie z tanka ich załatwiło?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎