Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Konstancin, Mocny

    Ekstr. 15,1%, alk. maks. 7,8% obj.

    Skład: woda, słód, chmiel, cukier, E300.

    Złociste piwo z pokaźną białą czapą piany, o wyraźnym chmielowym zapachu. Niezła goryczka, ale niestety ma jakiś metaliczno-sztuczny absmak, co specjalnie nie zachęca. Cukier chyba dodany przed fermentacją, bo jakoś w smaku go nie czuć.

    Prezencik od Burego Wilka; dzięki!
    Last edited by Wujcio_Shaggy; 10-03-2005, 15:03. Powód: poprawienie literówki
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #2
    KonstanciN Mocny

    Witam!!!Piwko nabyłem dziś za 2,45 razem z kaucją w jednym ze sklepów osiedlowych.Co do smaku to jest on początkowo słodkawy a potem słodowy.Coś jakby pomiędzy Bardzo Mocnym a Mocnym Warszawiakiem!!!Zapach całkiem przyjemny również słodki a zarazem lekko słodowy.Bardzo dobry dla wielbicieli Mocnego Warszawiaka jak i Bardzo Mocnego.Polecam
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Z jednej strony to co mi się podoba czyli w kierunku bursztynu, z drugiej brak przejrzystości a nie jest to przecież piwo niefiltrowane. [3]
      Piana: Tworzy się dość zwartą czapą i utrzymuje podczas picia ale jest brudna. [4]
      Zapach: Delikatny słodowy ale przeszkadzają nutki alkoholowe. [3.5]
      Smak: No cóż dawno już nie wylałem piwa a to poleciało do zlewu. Pierwsze wrażenie nawet w miarę - nuty słodowe ale za chwilę absolutny absmak, ochydny posmak petów. Piwo wróciło i o mało co nie zwymiotowałem. [1]
      Wysycenie: Delikatne bąbelki się unosiły ale piwo podczas picia nie dawało wrażenia obecności CO2. [3]
      Opakowanie: Mocna strona tego piwa. Bączek z dobrze dobraną kolorystycznie etykietą z motywem drzewa. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.575]
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Konstancin mocny można nabyć we wspomnianym już przeze mnie (przy okazji Kurkowego z Suwałk) sklepie spożywczym na ul. Armii Krajowej (dawny Sesam). Jak dla mnie dość ciekawe piwo mocne, w smaku przeważa słodycz, ale goryczka także obecna. Niestety za bardzo przebija nutka spirytusowa. Moim zdaniem słabszy od Mocnego Warszawiaka, ale można spróbować.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno złoty przechodzący w bursztynowy. [5]
          Piana: Gruba gęsta piana, a potem gruby gesty kożuszek. Pod koniec jednak rzednie. [4]
          Zapach: Przyjemny słodowy ale nie słodki. [4]
          Smak: Bardzo słodowy z alkoholowym posmakiem jak na piwo mocne przystało. Trochę za mało nachmielone. [3.5]
          Wysycenie: Widać troche babelków w szklance nawet. Na stalym poziomie cały czas mniej więcej. Ale niewyczuwalne są one w ustach. [3]
          Opakowanie: Podane wszytskie informacje jak należy. Etykieta zgrabnie skomponowana. Ładnie dobrane kolory. Brak firmowego kapsla. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.825]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ledwo co złoty,przy tej ilości ekstraktu za jasny. [3]
            Piana: Piękna czapa,bialutka,bardzo długo się utrzymuje.Pozostawia wianuszek na szkle. [5]
            Zapach: Ja prawie nic nie czuję,a kataru nie mam.Coś słodkawo-alkoholowego się przebija,ale trzeba włożyć nos do szklanki. [3]
            Smak: Strasznie ciężko ocenić.Ja czuję posmak słodkawy i on jest przewodni w tym piwie,mozna też wyłapać troszke goryczki,ale to w tle.O dziwo nie czuję ,że ma to piwo ,aż 7,8% alkoholu.Pije się dość lekko,choć uderza do głowy.Po zakończeniu degustacji na podniebieniu pozostaje goryczka. [4]
            Wysycenie: Drobniutkie bąbelki pracują praktycznie do samego końca picia piwa,ale wysycenie jest troszeczkę za małe. [4]
            Opakowanie: No cóż jak ja to mówię lekkopółśrednie.Z daleka widoczne dzięki żółtemu dodatkowi.Jnformacje są wszystkie,ale szata nie powala na kolana. [3.5]
            Uwagi: Kurcze,mnie jakoś piwa z Konstancina podchodzą.To piwko też mi smakowało Tylko ta barwa...

            Moja ocena: [3.675]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Kropka_Tutek
              Junior
              • 02-2006
              • 20

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jaśniutki, słomkowo- pomarańczowy. Za jasny jak na mocne z taką ilością ekstraktu (jakby ktoś rozcieńczył piwo czymś przezroczystym - brrr!) [3.5]
              Piana: Ładna, utrzymuje się długo, zostawia ślad na szkle. [4]
              Zapach: Jakiś taki trochę drożdżowy(?). Na szczęście niezbyt intensywny. [3.5]
              Smak: Dosyć intensywny, nie czuć alkoholu, czuje się większą ilość ekstraktu. Pozostawia przyjemną, chmielową goryczkę - ale też jakiś niefajny posmak, jakby trochę metaliczny. [3.5]
              Wysycenie: Niezłe, ale jednak trochę więcej bąbelków by nie zaszkodziło - nie byłoby wtedy takie zupowate. [3.5]
              Opakowanie: Fajna mała buteleczka 0,33 - taki bączek, jak 30 lat temu. Fajnie się mieści w dłoni- idealny dla miłośników szybkiego piwka pod budką :-). Ładna, stylowa etykietka. Szkoda, że zwykły srebrny kapsel, ale na bączku to tak bardzo nie razi. [4.5]
              Uwagi: Przyjemnie spróbować nowego piwa - ale jakichś nadzwyczajnych pozytywnych wrażeń nie pozostawia (na szczęście negatywnych też nie...)

              Moja ocena: [3.6]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Dość jasny, jak na te parametry zbyt jasny. [3.5]
                Piana: Ładna. Duża, trzyma się trwale. W miarę jednorodna. [4]
                Zapach: Miły słodowo chmielowy. Mógłby być ciut intensywniejszy. [4]
                Smak: Słodowo leciutko chmielowy z wyczuwalną nutką alkoholową. Niestety zamiast goryczki gorzki smak. Po przełknięciu gorzki słodowo alkoholowy posmak. Przy tych parametrach alkohol raczej nie powinien być tak mocno wyczuwalny. Trzeba by również dopracować tę goryczkę. [3.5]
                Wysycenie: Początkowo w miarę odpowiednie. Później wyraźnie słabnie, ale jest obecne do końca. [3.5]
                Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, jedna z najładniejszych polskich. Parametry podane. Tylko ten goły kapsel. [4.5]
                Uwagi: Byłoby to bardzo dobre piwo gdyby poprawić goryczkę i "ukryć" ten alkoholowy posmak. Słodowo chmielowe nutki bardzo dobre. W sumie dość dobre mocne piwo z piękną etykietą.

                Moja ocena: [3.775]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • hasintus
                  Senior
                  • 07-2006
                  • 850

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Byłoby to bardzo dobre piwo gdyby poprawić goryczkę i "ukryć" ten alkoholowy posmak.
                  Wygląda na to, jakby browar posłuchał się tej opinii, teraz smak alkoholu nie narzuca się jest tylko lekko wyczuwalny, goryczka przytłumiona ale za to na pierwsze miejsce wychodzi słodki posmak, zdecydowanie za słodki. W tle słabe nutki słodowo-chmielowe, brak obcych posmaków.
                  Piana jak dotąd bardzo obfita, początkowo drobnoziarnista, następnie przechodzi w postrzępioną aby na koniec pozostać w postaci dywanika na powierzchni.
                  Barwa złocista, pilsowa, bardzo ładna, z tym że, utarło się aby piwa mocne miały barwę nieco ciemniejszą.
                  Wysycenie drobnopęcherzykowe, ale nie zbyt intensywne.
                  Opakowanie butelka brązowa 0,5l bardzo ładna, elegancka etykieta. Podano zaw. alk. 7,8 i ekstrakt 15,1%. Skład: woda, słód, chmiel, cukier.
                  Może tak nie jest ale odnoszę wrażenie że, te 15,1% ekstraktu zastało nadgonione dodatkiem tego cukru.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                    Podano zaw. alk. 7,8 i ekstrakt 15,1%. Skład: woda, słód, chmiel, cukier.
                    Może tak nie jest ale odnoszę wrażenie że, te 15,1% ekstraktu zastało nadgonione dodatkiem tego cukru.
                    No to oczywiste, że w tych 15,1% zawiera się cukier. Zresztą była już na ten temat dyskusja. Normalnie nie wydusisz 7,8% alkoholu z 15,1% ekstraktu.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Piana - obfita, po chwili opada, ale do dość grubej warstwy.
                      Kolor - złocisty, za jasny jak na ten ekstrakt.
                      Zapach - kwaśno-mleczny, częsty w piwach z małych browarów lub przeterminowanych.
                      Smak - Zaskakująco lekki, gdybym był złośliwy napisałbym, że wodnisty. Czuć wyraźną goryczkę i trochę tego posmaku mlecznego. Co najbardziej zadziwiające, biorąc pod uwagę cukier w składzie i dodatkowo lekki charakter tego piwa, to fakt, ze w ogóle nie czuć alkoholu w smaku. No może lekko rozgrzewająca nuta pojawia sie w miarę ogrzewania się piwa.
                      Opakowanie - Nawet nienajgorsze. Drzewo o złotych liściach, jakby ciut nawiązujące do Dębowego, podobnie jak barwy czarno-bordowe na etykiecie. IMO zdecydowanie najładniejsza etykieta z Konstancina. Kapsel czarny Polskie Piwo.

                      Reasumując najlżejsze mocne piwo jakie piłem. Można spróbować bez obaw.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnobursztynowy, lekko "przybrudzony" - w zasadzie klasyka konstancińska. [3.5]
                        Piana: Drobna, dość krótkotrwała. [3]
                        Zapach: Słód, chmiel i leciutki powiew mocy. [3.5]
                        Smak: Delikatnie moc daje znać o sobie, poza tym słód z chmielem nieśmiałym nieco . [3.5]
                        Wysycenie: Hm, całkiem niezłe. [4]
                        Opakowanie: Bączek z gołym czarnym kapslem. Oldskulowa etykieta z tradycyjnym "drzewem" browaru. Info jest. [3.5]
                        Uwagi: Tradycyjne klimaty Konstancina - i o to chodzi!

                        Moja ocena: [3.475]

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, a właściwie ciemna słomka, całkiem ładny, ale troszkę ciemniejszy mógłby być. [4]
                          Piana: Drobna, rośnie szybko, ale również szybko u mnie opadła. [3]
                          Zapach: Wyraźny, raczej słodowy, przyjemny, nie odstrasz . [4]
                          Smak: Przyjemne piwo, czuć słód w sporej ilości, chmielu jednak trochę za mało, ale da się wyczuć. Goryczka nie za mocna, ale w miarę wystarcza, alkohol nie wybija się przesadnie. Pije się go przyjemnie i przy jakiejś okazji mógłbym powtórzyć. [4]
                          Wysycenie: Jak na mocne, to bliskie ideału. [4.5]
                          Opakowanie: Bączek 330 ml, jest pełne info i ładne kolory na etykiecie. Wzór etykiety jest taki dość "starodawny". Lubię taki klimat. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎