Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Jestem BrowarBizowiczem od ponad 7 lat i przez ten czas tylko czerpałem z tej studni wiedzy piwnej. Wreszcie postanowiłem coś dać od siebie i zdecydowałem się wspomóc nasz portal przez premiumużytkownictwo . Zachęcam wszystkich niezdecydowanych na choć takie wsparcie tej jakże słusznej idei.
Jarek72
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 14-03-2005, 13:11
Fotka Użytkownika: piokl13
piokl13 piokl13 is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy Szymbark, blisko Kościoła, Pod Wieżą

Restauracja, która przetrwała upadek PRL. Piłem tam piwo jeszcze 15 lat temu. Trochę się zmieniła, ale czuć tę atmosferę.
Leją specjala jak to na Kaszubach.
Mieści się w środku wsi, blisko kościoła.
Zimą, gdy jest śnieg, pod knajpą stoi sporo miejscowych z saniami i koniami, którzy zabierają na kulig, 10zł od łba, w trakcie przerwa na ognisko. Polecam.
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2005, 13:17
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Ostrzegam przed siadaniem przy stolikach na podwyższeniu. Pewien znajomy po spożyciu paru piw zanotował bardzo bolesny upadek (wraz z krzesłem)
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2005, 13:24
Fotka Użytkownika: Rolek
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
Restauracja, która przetrwała upadek PRL. Piłem tam piwo jeszcze 15 lat temu. Trochę się zmieniła, ale czuć tę atmosferę.
Leją specjala jak to na Kaszubach.
Mieści się w środku wsi, blisko kościoła.
Zimą, gdy jest śnieg, pod knajpą stoi sporo miejscowych z saniami i koniami, którzy zabierają na kulig, 10zł od łba, w trakcie przerwa na ognisko. Polecam.
20 lat temu piwo lała ta sama "barmanka" co dziś. Wtedy jeszcze ze zwykłego kranu obudowanego aluminiową obudową. No i lała "Gdańskie".
Z dawnej atmosfery pozostało niewiele, nawet nazwę zmieniono - kiedyś była to "Wiejska", dziś bardziej komercyjnie "Pod Wieżą". Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że w pobliżu znajduje się góra Wieżyca (312 mnp), stąd nazwa knajpy.
Tak jak pisze Piotr - dziś leją Specjala, trochę jednak drogo jak na wiejską knajpę. Jak pamiętam, chyba 4 zł/0,5l.

Z klimatów "Wiejskiej" nie zapomnę do dziś gustownego parawaniku, obwieszonego sponiewieranymi kwiatkami, dzielącego symbolicznie sporą dosyć salę na połowę. Po jednej stronie parawaniku wisiała tabliczka "Dla palących", po drugiej "Dla niepalących"...

Ech, to se ne wrati
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2005, 13:29
arcy arcy is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
dziś bardziej komercyjnie "Pod Wieżą". Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że w pobliżu znajduje się góra Wieżyca (312 mnp), stąd nazwa knajpy.
Pamięć mam zawodną, ale wydawało mi się, że nad wejściem był element architektoniczny, od którego pochodzi nazwa.
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2005, 13:52
Fotka Użytkownika: Rolek
Rolek Rolek is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
Pamięć mam zawodną, ale wydawało mi się, że nad wejściem był element architektoniczny, od którego pochodzi nazwa.
Tego nie pamiętam. Bardziej tu jednak pasowałby jakiś krzyż - do drugiej wojny światowej w miejscu restauracji znajdowała się katolicka kaplica.

Wiem jednak, że właścicielem knajpy jest firma będąca najemcą wieży widokowej na Wieżycy. Marketingowo pasuje więc moja wersja.
Jak jednak jest naprawdę - nie wiem.

Rolek edytował/a post 14-03-2005 o godz. 13:53.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie