Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Rektor Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Konstancin, Rektor Specjal

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotawy, jasny, nawet trochę za blady... [3.5]
    Piana: Pieni się obficie, banieczki drobne, trochę dziur; opada dość wolno, warstwa piany obecna prawie do końca [4.5]
    Zapach: Zapach dość łagodny, słodowo-chmielowy, zwyczajny [3.5]
    Smak: Hmmm, no niby goryczka jest, ale jakaś cierpkawa w smaku, posmak słodowy dość odległy, nie kompensuje tej cierpkości [3]
    Wysycenie: Nasycone całkiem przyzwoicie - bąbelki drobne i pracowite [4]
    Opakowanie: Bączek, zamknięty gładkim kapslem. Etykieta trzyma "konstanciński standard" - z jednej strony (grafika): niestety, z drugiej (zestaw informacji): bardzo dobrze [3]
    Uwagi: Nie ukrywam, że bardziej pasuje mi Mocny Rektor, ale i Specjal nie stoi na straconej pozycji - jest do dopracowania. Za czas jakiś znów spróbuję.

    Nabyłem w Kubusiu (b. Michasiu) za 1,20.

    Moja ocena: [3.4]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złociste, klarowne [5]
      Piana: dość grube pcherzyki, ała, dość szybko opada, zostaje jednak ok, centymetrowy kożuszek [3.5]
      Zapach: lekko slodowy z domieszką "mysiego" zapachu (jednak w minimalnym stopniu) [3.5]
      Smak: dość ostre w smaku, sprawia wrażenie wodnistego, wyczuwalna chmielowa, dośc mocna goryczka i dodatkowo lekko kwaskowaty posmak (piwo napewno nie było i nie jest zepsute) [3.5]
      Wysycenie: zbyt duzo, daje to zbyt ostry posmak [4]
      Opakowanie: ładna etykieta nawiązująca do pierwszych etykiet, butelka 0.5l, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.65]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Tu zawsze trudno mi oceniać - nie jest słomkowy i to dla mnie oznacza 4 a czego więcej spodziewać się po piwie jasnym. [4]
        Piana: Tworzy się śnieżnobiała czapa, utrzymując się zwartym okręgiem na ściankach szklanki. Niestety środek tego okręgu jest dziurawy. [4]
        Zapach: Z jednej strony charakterystyczny słodowo-słodkawy ale dla mnie nieprzyjemny. [2.5]
        Smak: Ostra metaliczna goryczka na pewno nie powstała z chmielu, do tego duszący posmak. Z ledwością pije to piwo bo smak który zawsze odrzucał mnie od Konstancina jest ciągle obecny - gorzkie pety i szmaty. Nie daję jedynki bo jakoś zmęczyłem to piwo do końca [1.5]
        Wysycenie: To akurat ok, zostawia szczypanie na języku które na szczęście daje choć trochę wrażenia orzeźwienia. [4]
        Opakowanie: Żenująca etykieta bez pomysłu i bez wykonania. [1]
        Uwagi: Na pewno długo nie wrócę do tego piwa. Piana zapowiadała dobre piwo ale smak absolutnie nieakceptowalny i nie można go usprawiedliwić nawet charakterem. Podobny charakter ma woda zmieszana z petami - komu choż raz zdarzyło się rano po imprezie przypadkiem czegoś takiego napić będzie wiedział o jakim "smaku" piszę.

        Moja ocena: [2.325]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Optycznie powrót do tradycji browaru:krótkiej bo krótkiej ale zawsze.Smakowo nie wiedzieć dlaczego odniosłem wrażenie jakbym pił "Kasztelańskie" z połowy lat 80 tych.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Zgodzę się w jednym z Zythumem - goryczka w jest bardzo metaliczna.
            Poza tym - przeszkadzającym jednak mankamentem - reszta parametrów jest jak najbardziej OK. Dobre nasycenie i obfita, pozotawiająca ślady na szklance piana i miły chmielowy zapach.
            Ogólnie moge dać 3+
            Attached Files
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • Budvar
              Senior
              • 09-2005
              • 265

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: w miarę ciemny, słomkowo-złoty [3.5]
              Piana: solidna - początkowo bardzo obfita, gęsta i nie znika szybko, pozostaje prawie do końca malując szkło w fantazyjne wzory [4]
              Zapach: zdecydowanie słodowy, nie bardzo w moim typie, choć dosyć "piwny" i pozbawiony niepotrzebnych nut [3.5]
              Smak: dość poprawny, choć przyciężki, z dominującą nutą słodową, da się wypić, choć smak nie przekonuje do ponownego sięgnięcia po to piwo [3]
              Wysycenie: w normie [3.5]
              Opakowanie: po prostu brzydkie, bez pomysłu, niedopracowane i z chaotycznie zamieszczonymi informacjami, brak kontry i dedykowanego kapsla [1.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎