Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Old Keg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Jabłonowo, Old Keg

    Zakładam nowy temat bo nie znalazłem takiego piwa
    Piwo kupione w PLUS (dla etykiety) w PET 500ml, za 1,45gr, piwo mocne (tak mówi etykieta). Poza tym że zdobyłem nową etykietę nie mogę napisać nic pozytywnego - piwo miało jakiś dziwny nieprzyjemny smak (moze to wina PET'a) nie pozwalający na smkowanie się tym trunkiem.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    trochę nie na temat...

    pijałem piwo o tej nazwie z browaru Kiper też było niesmaczne, ale za to było mocne
    piwa jabłonowskie same z siebie mają dziwny posmak i nie wiązałbym tego z PETem.

    Comment

    • madziar
      Member
      • 09-2004
      • 37

      #3
      Stosowane w Polsce PET-y piwne są niskiej jakości - piwo szybko się utlenia.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        A jakie ma parametry jeśli można wiedzieć?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • grzes_ch
          Senior
          • 10-2003
          • 612

          #5
          U mnie w Bytomiu-Miechowicach bardzo popularne piwo pół lasu do którego chodze z pieskiem ( FRED labrador retriver - a propos nie wiem jak umieścić jego zdjęcie w wątku zwierzaki ) jest zasypane butelkami ? ( no nie wiem jak nazwać opakowania plasitikowe )
          a parametry alk. 7,3 i tyle nie podano ekst.

          Comment

          • maki
            Senior
            • 07-2003
            • 186

            #6
            A to dziwne bo "moje" jabłonowskie ma 7,2 % akl. - ekstraktu nie podano

            Comment

            • szeba2
              Junior
              • 05-2006
              • 1

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: kolor złoty przechodzący w zółtawy, niezbyt zachecający [3]
              Piana: piana pozostaje wberw pozorom długo, zostawia na ściankach pojedyncze plamki piany [4]
              Zapach: początkowo w zapachu wyczuwa się 'nachalną' goryczkę, która zdaje się przeszkadzać, jednak po czasie zapach może wydać sie całkiem przyjemny i zachęcający do konsumpcji [4]
              Smak: piwo smakuje dobrze, wyczuwalna goryczka z początku może zniechęcać, jednak ten charakterystyczny smak OLD KEG-a zaczyna przemawiać i łatwo można dojść do wniosku, że jeszcze piwa o takim smaku nei kosztowaliśmy, może ze względu na plastykowe opakowanie, są gusta i guściki jednak dla mnie smak OLD KEGa jest na swój sposób wyjątkowy, stąd ta ocena - 4 [4]
              Wysycenie: piwo jest gazowane w stopniu umiarkowanym, jednak gaz znika bardzo szybko w porownaniu z innym piwami [4]
              Opakowanie: opakowania są dwie wersje - butelka PET i tradycyjna już puszka, różnica w cenie 10 gr, opakowanie jest utrzymane w barwach czarno-żółto-czerownych, w centrum etykiety znajduje się wieniec laurowy wewnątrz którego umieszona jest nazwa OLD KEG MOCNE, nad wieńcem widnieje coś w rodzaju herbu, opawkoanie nie rzucające się w oczy, ale w porządku [4]
              Uwagi: piwo wyśmienite pod względem stosunku ceny do jakości, polecam gdy środków jest mało a podelektować sie trzeba ;-), nabyte w PLUSie w innych sklepach nie widziałem ;>

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • Manieklbl
                Senior
                • 10-2007
                • 100

                #8
                Kolor: podczas spożycia nie zwracam na to uwagi [Brak oceny]
                Piana: piana na poziomie, chyba najlepsze co jest w tym piwie, potem już będzie tylko gorzej[4]
                Zapach: w zapachu wyczuwalna bardzo ostra goryczka, bez porównania większa niż w słynących z tego piwach niemieckich, dla mnie zapach niezbyt zachęcający[2/10]
                Smak: niezwykle silna gorzyczka, początkowo całkiem dobre, jednak co chwila smakuje coraz gorzej, aż po wypiciu połowy naprawde już nie chce się tego pić, podczas przelykania goryczka potem już wręcz obrzydza picie tego [3]
                Wysycenie: Raczej słabo zagazowane [3]
                Opakowanie: opisane już powyżej, butelka pet to bardzo niska i szeroka "baryłka" ,podobne piwa w takiej butelce tyle że szkalnej były często spotykane w PRL-u.Wygląda naprawde ciekawie [7]
                Uwagi: piwo wyprodukowane specjalnie dla sieci sklepów plus, kosztuje aż 1,50 pet i 1,60 puszka, cena moim zdaniem bardzo wysoka jak na tak słąbą jakość. Cena/jakość 2
                Last edited by Manieklbl; 24-10-2007, 17:10.

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miodowy, klarowny [3]
                  Piana: niska, biała po opadnięciu dziurawy kożuszek brak śladu na szkle [1.5]
                  Zapach: slodowo-chmielowy, słaby [3]
                  Smak: metaliczny, lekko słodkawy bez śladu goryczki, [2.5]
                  Wysycenie: praktycznie zerowe [1]
                  Opakowanie: ciemna kolorystyka, białe i złote napisy, informacje o piwie nie pelne brakk ekstraktu [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.525]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎