Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gösser, Märzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Gösser, Märzen

    Prod. Browar Gösser, Leoben; moc 5,2 % obj; import własny.


    Piana ładna, acz opadła do kilku milimetrów, gaz odpowiedni. Kolor jasno złoty, zapach delikatny. W smaku początkowo dominowała wytrawność, ale z czasem przy ocieplaniu sie napoju pojawiły sie słodowe nuty, jednak mało przekonujące. Dobra, acz bez przesady, słabe -4.
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Gösser, Gösser Beer 5,2%

    Butelka (zielona) 12 fl.oz. (355 ml) $1.49
    Piana: dosc obfita, gesta, snieznobiala, utrzymuje sie dosc dlugo, ale znika bez sladu
    Kolor: jasny lager
    Zapach: niezbyt intensywny, harmonijny, dobry slod + chmiel
    Smak: bardzo umiejetnie uwarzone piwo, raczej lekkie, ale nie puste w smaku, przyjemna goryczka, troche jakby winny posmak, w sumie sztandarowy produkt BBAG wywarl na mnie korzystne wrazenie
    Ogólnie: 4.25 (2-5)

    Gösser steht für das Beste Österreichs. Mit Gösser brauen und erhalten wir österreichische Lebensqualität. Ein guter Umgang miteinander, macht das Leben besser und das ist echte Lebensqualität.
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Piłem to piwo do tafelspitza w mojej ulubionej knajpie na wiedeńskim Judenplatz i zrobiło bardzo dobre wrażenie.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Alk. 5.2%, puszka i butelka 0.5 l
        Kolor złocisty, bez zarzutu (5)
        Piana spora, średnio trwała, zostawia kołderkę - w puszkowym trwalsza czapa, w butelkowym dłużej się trzyma dywanik (3.5)
        Nasyc. średnie, w puszkowym większe (4)
        Zapach chmielowy, średnio intensywny (3.5)
        Smak - przewaga chmielu nad słodem, dosyć płaski ale da się wypić bez zgrzytów (3)
        Opakowanie - w zielono-białej tonacji, całkiem fajne (4)
        Ocena [3.425]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Piwo ma 5,2% alkoholu.Chciałem wrzucić fotkę, ale z powodu totalnego bałaganu , za cholerę nie mogę jej znaleść
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
              Piwo ma 5,2% alkoholu.Chciałem wrzucić fotkę, ale z powodu totalnego bałaganu , za cholerę nie mogę jej znaleść
              Znalazłem i zamieszczam.Wersja eksportowa:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Horse63
                Gość
                • 06-2006
                • 88

                #8
                Własnie spozywam. Kolor złocisty, piana drobna nawet trwała, smak słodowy z delikatnym chmielem, srednia goryczka . Dobre piwo na lato i nie tylko.

                Comment

                • Dreamer
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1576

                  #9
                  zaw. alk. 5,2%, but. 0,5 l
                  dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

                  Gossery od dłuższego czasu dostępne są w ofercie importowej spółki Martin, ale do Łodzi jakoś nie trafiały. Wreszcie trafiły i dobrze, bo mimo że to koncerniak, to austriackie piwa jakoś słabo są dostępne w naszym kraju (przynajmniej w porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat). Niestety, zarówno opisywany Gosser Beer, jak i towarzyszący mu na półkach Gosser Dark Beer to piwa robione specjalnie na eksport, spoza podstawowej palety piw browaru (po zwickle i bocki trzeba będzie niestety wybrać się do Austrii).
                  kolor - słomkowo-złoty, jaśniutki;
                  piana - nic specjalnego, pokaźny kożuch tylko na początku, potem już tylko cieniutka, kremowata kołderka, ale dobrze że jest;
                  nasycenie - solidne;
                  zapach - chmielowo-słodowy z naciskiem na aromaty chmielowe, ale mieszczący się w ramach czegoś, co można określić "zapachem koncernowym";
                  smak - wcale nienajgorsza (choć do szczególnie wyróżniającej się bym jej nie zaliczył) zrównoważona kompozycja słodu i chmielu, przy czym - idąc tropem zapachu piwa - chmielu jest tu nieco więcej - ma on przyjemny, świeży, ziołowy posmaczek ładnie wkomponowany w chlebowe nutki słodowe; konkretna goryczka w posmaku kojarzy się już bardziej z produktami koncernowymi. Niezły standard, choć żadnej w nim odkrywczości.
                  Blog: Piwna Brytania

                  Comment

                  • kjaros
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 377

                    #10
                    Kolor: Słomkowy "cienki"
                    Piana: Uzyskałem 5mm piany przy nalewaniu. Znikła po 30 sekundach.
                    Zapach: Intensywny, wyczuwalny poza kuflem. Mocno chmielowy ze słodem w oddali.
                    Smak: Goryczka uderza od pierwszego kontaktu z językiem. Smakuje jak na chmielona i nagazowana kranówka. Wymęczyłem się przy spożyciu tego płynu.
                    Wysycenie: Obleci ale mogło by być większe.
                    Opakowanie: Najmocniejsza strona tego piwa. Solidne wykonane. Po face liftingu względem fotki Sibrha
                    Uwagi: Znalezione w Gliwickim Tesco Zakupione za 4,49 zł. Słaby koncerniak. Nigdy więcej.
                    Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Kolor złoto-słomiany. Duuużo za jasny!
                      Piana ładna ale dość krótkotrwała.
                      Nasycenie na początku za duże, potem za małe.
                      Zapach raczej słodowy, dość przyjemny ale słabo-intensywny.
                      Smak dosyć pełny. Na pierwszym planie dominuje słód, niestety krótko, w tle lekki kwasek. Wykończenie sporą jakby sztuczną goryczką. Posmaku nie było
                      Piłem mało zimny - to chyba wyszło piwu na plus.

                      Przyjemny lager, słaby marzen...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...)
                        Przyjemny lager, słaby marzen...

                        Mały jest problem. Nie wiem czy wiesz ale w Austrii piwo "jasne pełne" jest nazywane właśnie "marzen" i nie ma nic wspólnego z tym gatunkiem.
                        Ps. Zresztą jeden z piwowarow z browaru Goss potwierdził te zjawisko.
                        Jedna z fotek browaru: http://www.browar.biz/galeria.php?id=8638
                        Last edited by abernacka; 07-09-2009, 20:08.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          No ale Gosser ma trochu tych piw: http://www.goesser.at/#Bestes_Bier/sorten
                          Ów Marzen ma pewne cechy marcowego. Nie jest oczywiście typowym "marcem" ale nie jest też typowym pilsem.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            No ale Gosser ma trochu tych piw: [url](...).
                            Tylko w Polsce się przyjeło, że browar w swojej ofercie ma tylko piwo jasne oraz jasne mocne. W krajach o tradycjach piwowarskich prawie każdy browar w swojej ofercie ma 5-6 gatunków piwa.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              #15
                              Piwo niewarte uwagi. Zmiana ety:
                              Attached Files
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎