Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piotr i Paweł (C. H. Blue City)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Elm
    Junior
    • 09-2005
    • 8

    #16
    Byłem w tym sklepie jesienią. Można w nim było kupić również brew-kity John Bull.

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #17
      Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piotr i Paweł (C. H. Blue City)

      Chciałem dodać wpis, ale widzę, że temat nie jest uruchomiony. Trochę to dziwne, albowiem na forum można przeczytać informacje o dziesiątkach sklepików, w których w zasadzie nie ma niczego ciekawego, a taki duży market jest pomijany. Przejdźmy jednak do rzeczy. W sklepie jest sporo piw polskich i zagranicznych, w większości są to gatunki znane (oczywiście w rozumieniu forumowiczów, a nie zwykłych konsumentów piwa). Od czasu do czasu zdarzają się jednak ciekawe okazy, i chociażby po to warto ten przybytek odwiedzać. Wczoraj np. napotkałem tam GABA Stouta w półlitrowych butelkach. Kupiłem także dwa rodzaje czeskiego piwa (butelki 0,5 l) z browaru Louny: světlý ležák i tmavý ležák (jasne i ciemne), których wcześniej nigdzie nie widziałem. Tydzień temu natknąłem się na Kamasutrę z GABA (wczoraj już go nie było). Wcześniej także udawało mi się często coś ciekawego znaleźć,

      Piotr i Paweł mieści się w sąsiedztwie opisywanego już na forum specjalistycznego sklepu Piwiarnia Gambrynus.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        od czego masz wyszukiwarke?

        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #19
          Nie wiem czemu, ale wyszukiwarka mi tego nie znalazła. Myślę, że nie ma wielkiego problemu i moderator zrobi z tym porządek.

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cezar
            Nie wiem czemu, ale wyszukiwarka mi tego nie znalazła. Myślę, że nie ma wielkiego problemu i moderator zrobi z tym porządek.
            Kłopotu nie ma, ale można by było chociaż zgłosić takową potrzebę za pomoca wykrzyknika przy postach do tego służącego lub napisać PW
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • Cezar
              Senior
              • 05-2001
              • 1349

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
              Kłopotu nie ma, ale można by było chociaż zgłosić takową potrzebę za pomoca wykrzyknika przy postach do tego służącego lub napisać PW
              O.K. Jeśli w przyszłości przytrafi mi się pomyłka, to na pewno tak zrobię.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #22
                Obecnie jest promocja na litewski Porteris (2,99) oraz Stout Marstonsa (6,99). Poza tym dojechało sporo zestawów piw belgijskich. Dzięki temu Piotr i Paweł jest lepiej zaopatrzony niż pobliski specjalistyczny Gambrynus...
                Last edited by docent; 09-01-2007, 20:49.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #23
                  ...i nie da się ukryć, że sporo tańszy.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                    ...i nie da się ukryć, że sporo tańszy.
                    Zgadza się. Sens istnienia Gambrynusa w tym momencie i w takiej postaci jest wątpliwy. Niewielki wybór piw zagranicznych, piwa krajowe z wysoką marżą, dwa kroki dalej konkurencja...niewiele czasu oni pożyją. No chyba że znów sciągną Chimeye odsprzedawane po dwie dychy...
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • sloniatko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1014

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
                      Poza tym dojechało sporo zestawów piw belgijskich.
                      Nie bardzo tylko jestem wstanie zrozumieć ceny tych zestawów np. 0.75 Duvel-a + pokal kosztuje w PiP 120zł a kolega przywiózł mi taki sam z Brukseli za 5 euro. Przyznacie, że różnica w cenie znaczna.
                      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #26
                        Część dyskusji została przeniesiona tutaj.
                        Last edited by Maggyk; 10-01-2007, 13:28.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • earl_grey
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 203

                          #27
                          Promocyjnie Oyster Stout 6,99

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #28
                            Wziąłem dziś ostatnią butelkę promocyjnego Porterisa. Widać piwko zasmakowało klienteli. Znów jest niepasteryzowany Grudziądz w dobrej cenie 2,20. Pojawił się fajny zestaw Westmalle dubbel+trippel+pokal za 45 pln. Wg mnie o dychę za dużo...Aha, z nowości są jakieś dziwne, chyba francuskie wynalazki. Butelkowane i korkowane jak szampan. Dla snobów chyba. Cena 80 pln za butelkę nie większą niż 0,75. Można też kupić z wiaderkiem na lód. Absurd...Dawać Chimaya!
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • snorre
                              Senior
                              • 02-2006
                              • 655

                              #29
                              To nie jest francuski wynalazek! To wielki belgijski specjał - piwo-szampan Deus z browaru Dubuisson, więc to wiaderko na lód jest jak najbardziej uzasadnione. W hurtowni we Wrześni za ok. 60 zł za butelkę 0,75l. Nie próbowałem ale może jak będę miał kiedyś nagły przypływ wielkiej gotówki...
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              • docent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 5205

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                                To nie jest francuski wynalazek! To wielki belgijski specjał - piwo-szampan Deus z browaru Dubuisson, więc to wiaderko na lód jest jak najbardziej uzasadnione. W hurtowni we Wrześni za ok. 60 zł za butelkę 0,75l. Nie próbowałem ale może jak będę miał kiedyś nagły przypływ wielkiej gotówki...
                                Hmm, zajrzałem na stronkę browaru http://www.br-dubuisson.com/ i niczego przypominającego rzecz z PiP nie znalazłem...
                                Last edited by docent; 26-01-2007, 09:02.
                                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎