Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piotr i Paweł (C. H. Blue City)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
    Hmm, zajrzałem na stronkę browaru http://www.br-dubuisson.com/ i niczego przypominającego rzecz z PiP nie znalazłem...
    Bo to nie ten browar Piwo Deus warzy browar Bosteels! Tak, tak to ten sam browar warzący słynne piwa: Kwak i Tripel Karmeliet.
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • snorre
      Senior
      • 02-2006
      • 655

      #32
      Przepraszam ,pokićkało mi się. Dubuisson warzy Scaldis Prestige - coś co ma również wygląd Deusa ale nie jest to piwo-szampan.
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Obecnie na promocji La Trappe Quadruppel 0,75 za 15,99 oraz Faustus za 3,79. Ja zaopatrzyłem się w pokaźną ilość Grudziądzkiego niepasteryzowanego (nowa partia już nie straszy Adamkiem na etykiecie) za 1,99 (bezzwrotna). Ciekawą propozycją jest puszkowy Staropramen za 2,19. Zdecydowanie w górę poszły Obolonie (powyżej 4 pln), potaniały natomiast jasne GAB-y (2-2,19). Bardzo sobie chwalę ten sklep
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Pucak
          Senior
          • 12-2002
          • 242

          #34
          No i nie ma sklepu, chyba że przeniesion do innej lokalizacji w Blue City, ktoś wie?

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            Prędzej wydaje mi się, że go zlikwidowano. Ostatnio raz byłem w Blue City 4-5 miesięcy temu w popołudniową sobotę czyli w taki czas kiedy normalnie są tam tłumy. Po całym centrum kręciło się dosłownie kilkadziesiąt osób, jeden ze sprzedawców powiedział, że to i tak duzo, w tygodniu jest jeszcze mniej.
            Sądzę, że po otwarciu Arkadii i Złotych Tarasów, Blue City nie wytrzymuje konkurencji głównie ze względu na swoje położenie.
            Nie dziwi mnie fakt, że zlikwidowano tam PiP, ciekawe ile jeszcze Gambrynus wytrzyma nie mówiąc juz o samym BC.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Pucak
              Senior
              • 12-2002
              • 242

              #36
              Przepraszam, moja pomyłka z tematem, chodzilo mi o Gambrynusa, PiP nadal działa

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #37
                Z ciekawszych piw był stout gotycki ( i kilka innych piw z Kuntera), Ciechany mocny i wyborny i kontrowersyjny koźlak z Browaru Belgia. Piw belgijskich jakby mniej, a i asortyment robi się coraz mniejszy, poza tym trochę innych, dość popularnych piw importowanych.
                P.S. Po Gambrinusie nie ma już śladu, jego miejsce wykorzysta chyba leżąca obok cukiernia.
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #38
                  Jednak sens istnienia pobliskiego Gambrinusa zawierał się w pozytywnym stymulowaniu oferty PiP. Chyba po raz pierwszy wyszedłem z PiP z pustymi rękami. Nędza totalna. Nie dość że pustawo (np. brak niepasteryzowanego Grudziądza) to i ceny poszły w górę...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jednak sens istnienia pobliskiego Gambrinusa zawierał się w pozytywnym stymulowaniu oferty PiP. Chyba po raz pierwszy wyszedłem z PiP z pustymi rękami. Nędza totalna. Nie dość że pustawo (np. brak niepasteryzowanego Grudziądza) to i ceny poszły w górę...
                    Coś ciekawego z Belgii było, czy raczej niedobitki tego co wcześniej? Bo chciałem się wybrać na mały rekonesans, ale jak czytam że taka nędza, to chyba nie ma po co... A szkoda by było, bo zawsze coś ciekawego tam trafiałem..
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                      Coś ciekawego z Belgii było, czy raczej niedobitki tego co wcześniej? Bo chciałem się wybrać na mały rekonesans, ale jak czytam że taka nędza, to chyba nie ma po co... A szkoda by było, bo zawsze coś ciekawego tam trafiałem..
                      Właściwie niedobitki, jedyną nowością był zestaw Ename za ok 50 pln. Przy tej cenie nawet nie patrzyłem na dokładną zawartość (ale butelki 0,3). Myślę że na rekonesans lepiej wpaść do Bomiego, choć dawno tam nie byłem.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #41
                        Belgia powróciła Bardzo szeroki wybór piw z oferty Belgium's Best - ciężko mi spamiętać wszystko, ale z niewidzianych wcześniej były były Lindemans'y (także Faro za ok. 9zł i zestawy ze szkłem), Maredsous, Scaldis, Corsendonki. Do tego kilkanaście zestawów ze szkłem (z ciekawszych - Cuve des Trolles, Gulden Draak, Leute Bock, Wetsmalle 6x plus pokal, Delirium, Scotch Silly). Ceny zestawów niestety takie, że lepiej je dostać w prezencie niż kupić... Myślę jednak że warto zajrzeć. Aha - Satany 0,33 kupiłem po 6 złotych - wydaje mi się to dość rozsądną ceną.
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          #42
                          Z ciekawszych ofert zauważone Kujawskie Żywe w promocji ok 1,80zł za butelkę. JEst nawet niebieski kapsel z napisem promocja.
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • Stasiek
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 608

                            #43
                            Obołoń, Premium za 1,69

                            Dziś zauważyłem Obolonia za... 1,69! Przez chwilę myślałem, że to pszeniczne, ale to Obołoń, Premium.
                            Promocja chyba tylko do dzisiaj, bo dziś się kończy termin ważności.

                            Poza tym pojawiły się wyroby z Konstancina: Dawne niepasteryzowane: 2.99, Zdrojowe: pasteryzowane: 2,29, Warszawiak mocny: 2,49.

                            Jest też Ciechan: Wyborny niepasteryzowany: 2,79, Mocny niepasteryzowany: 3,09.

                            Comment

                            • Stasiek
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 608

                              #44
                              Wojak jasne za 1,19

                              Tym razem w promocji Wojak jasne pełne w butelce - za 1,19. Termin ważności do 3.08.

                              Dawne niepasteryzowane już się skończyło, ale dla odmiany pojawił się Kasztelan niepasteryzowany - za 2,39. Jakby ktoś szukał to stoi, jak należy, w lodówce.

                              Comment

                              • Akren
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 111

                                #45
                                Pojawiło się Noteckie niepasteryzowane (termin ważności 19.12) i Eire. Cena tego pierwszego to 2,05 zł (nie doliczali kaucji za butelkę więc pewnie traktują ją jako bezzwrotną) natomiast ile kosztowało Eire nie pamiętam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎