Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Kramer Mild

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Van Pur, Kramer Mild

    gotowy do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    #2
    Kramer Mild nabyty w milickim EKO za bodajże 1,35 zł w butelce zwrotnej typowej dla VP. Zawartość ekstraktu nieznana (pewnie około 10%), alkohol - 4 %.
    Owa zawartość alkoholu nastawiła mnie źle do tego napoju, ponieważ spodziewałem się jakiejś "wody o posmaku piwnym", tymczasem przeżyłem przyjemne rozczarowanie - to naprawdę jest piwo. Zupełnie brak w nim posmaku wody, nasycenie jest dość dobre, choć piana nietrwała. Pachnie wprawdzie niezachęcająco - tak jakoś pod wyroby Witnicy - ale smakuje całkiem nieźle, prawie jak niektóre czeskie "dešitki", trochę słodkawo, chmiel - łagodny. W sam raz dla pań, ale i panowie wzgardzić nie powinni.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty. Udało uniknąć się żółci, która strasznie mnie denerwuje w niskoekstraktywnych piwach z Van Pura. [4.5]
      Piana: Z początku gęsta i drobnopęcherzykowa potem rzadka obrączka i takież plamy. [3.5]
      Zapach: Mdława słodowość + lekki (ale za lekki) chmiel. [3.5]
      Smak: Nienarzucający się ale wyraźny diacetyl z podobnie nienarzucającą się ale wyraźną goryczką chmielową. Wyważone ale przy drugiej połowie szklanki już nie tak smaczne - gdy piwo ogrzewa się czuć mdławo-słodkawe wtrącenia. [3.5]
      Wysycenie: W ustach przyjemnie podkreśla goryczkę. Nie zostaje na żołądku. W szkalnce nierównomierne: na początku burzliwe potem leniwe. Nie mniej jednak przyzwoite. [4]
      Opakowanie: Przyzwoita butelka, choc o śmiesznym kształcie Kapsel golas. Grafika nie wyszukana i mało oryginalna. Brak podanego ekstraktu. [3.5]
      Uwagi: Piwo przywiózł mi na spróbowanie pawelek59 W Krakowie niedostępne, gdyż u nas nie ma sklepów EKO, dla których jest produkowane. Raczej nie powtórzę tego piwa. Ocena wyszła nienajgorsza może ale zasadniczo jest typowym niedopracowanym masowym piwem

      Moja ocena: [3.575]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bragiel
        Małoalkoholowe, około 4 %, czyli nawet mniej niż pilznery.
        Przecież to jest na całym świecie normalny woltaż pilsenerów

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Wiele piw za południową granicą ma voltaż od 3,8-->4,2 % Dlatego uważam, że Kramer nie jest wyjątkiem Na polskim rynku może, ale polski piwosz musi się przecież nawalić, nie ?

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            cały myk w tym, że nasze 9-tki, 10-tki są po prostu puste i wodniste i nie ma tu woltaż nic do tego.

            Comment

            • rotmistrz
              Senior
              • 06-2005
              • 469

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: żółty, klarowny [3]
              Piana: biała, drobnoziarnista szybko siadła pozostawiając dziurawy cienki kożuszek [1.5]
              Zapach: intensywny chmielowo-słodowy [3.5]
              Smak: lekko chmielowe i jakieś lekko wodniste [2]
              Wysycenie: pracowało poprawnie przez cały okres konsumpcji [2.5]
              Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, brak ekstraktu, kolrystyka nie ciekawa ogólne wrażenie smutas ! [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.6]

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                Piana: Niezbyt wysoka i średniotrwała. Dosyć grubobąbelkowa, zostawia nacieki na szkle i całkiem grubą otoczkę. [3.5]
                Zapach: Nieprzyjemny słodowo-szmaciany. Wodnisty. Typowy dla piw marketowych. [2]
                Smak: Bardzo lekki, delikatny, ale dosyć wodnisty po chwili pojawia się fajna łagodna goryczka. Piwo ma potencjał ale brakuje mu nieco treści. No i pod koniec goryczka robi się trochę cierpka i tępa. [3]
                Wysycenie: Wysokie, grube. Pompuje brzuch, po paru łykach ciężko się pije. [3]
                Opakowanie: Biała pucha z niebiesko-złotym wzornictwem. Nic szczególnego, ale też nie razi. Ekstraktu nie podano, za to jest sterta bzdurnych tekstów. M.in. "Kramer Mild jest marką cenioną przez smakoszy piwa"..hmm no tak, widać to po niezliczonej ilości wpisów, ocen i pozytywnych komentarzy na jego temat... [2.5]
                Uwagi: Lekkie, tanie piwo do gaszenia pragnienia. Ujdzie.
                To chyba to samo piwo co Doner Pils.

                Moja ocena: [2.725]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Fotka:
                  Attached Files
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, klarowny. [5]
                    Piana: Biała, bardzo gęsta, puszysta, bardzo dobra. Oblepia szklankę. [5]
                    Zapach: Słodowo - kukurydziany. Jest też delikatny aromat chmielowy. [3.5]
                    Smak: Delikatny słodowy, zakończenie goryczkowe, kwaskowe, troszkę żelaziste. Całkiem pijalne. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Puszka w białej tonacji. Prosta, dyskontowa. [2]
                    Uwagi: Jestem pozytywnie zaskoczony jakością w tak niskiej cenie (1,69) Spokojnie do wypicia.

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6079

                      #11
                      Piana - średnia, na dłużej warstewka.
                      Barwa - złoto.
                      Aromat - słód.
                      Gaz - średni.
                      Smak - klasyczny smak /tzn. słód, łuski zboża, lekka słodycz, minimalna goryczka/ tyle że w granicach stylu i tych 4% alko .

                      Lekkie, tanie piwo. Bez zrycia portfela i beretu do masowego grillowania dla mas.
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎