Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Carpatia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Van Pur, Carpatia

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Piwo w puszce, 5,3% alkoholu. Jakoś ciężko mi się podjąć oceny. Piłem to piwo i nic ciekawego w nim nie znalazłem. Przeciętna piana, gaz taki sobie, smak i zapach mało intensywny. W porównaniu z nim takie Tyskie (na temat Którego opinie są nie za przychylne) to produkt wybitny. Jasne pełne, absolutnie bez charakteru i zapewne dlatego znajdzie wielu nabywców. Idealne na grilla, mecze ligowe, picie nad rzeką.

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemna słomka [3.5]
      Piana: na początku gruba, ziarnista, znikła umiarkownie szybko [3.5]
      Zapach: lekko odstręczający - nuta skwiaśniałości [1.5]
      Smak: przyjemny, z bardzo delikatną goryczką, ale mało orginalny [3]
      Wysycenie: słabe [2.5]
      Opakowanie: kolejna nało orginalna pucha [3]
      Uwagi: Zakupione w dąbrowskim KAUFLANDZIE. Nie spodowało zbytnich negatywnych odczuć. Średniak.

      Moja ocena: [2.525]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowy. [4]
        Piana: Z początku gęsta i gruboziarnista. Utrzymuje się dość długo, pozostawia ślady na szkle. [3.5]
        Zapach: Dziwny i nietypowy. Metaliczny. Wyraźnie czuć słód, chmiel słabowyczuwalny. [2.5]
        Smak: Goryczka bardzo delikatna, metaliczny posmak. Piwo wydaje się być rozwodnione. [2.5]
        Wysycenie: Słabiutko, bąbelki ledwo wyczuwalne. [2]
        Opakowanie: Puszka w kolorach czerwonym i złotym, żadna rewelacja. Producent nie podał ekstraktu. [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.7]

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Zakupione w Tesco, w butelce bezzwrotnej, firmowy kapsel, cena 2.49 zł. Piana gęsta, szybko znikająca, słabo nagazowane, ogólnie nie za ciekawe, raczej do jednorazowego spróbowania.

          Comment

          • domus
            Junior
            • 09-2005
            • 16

            #6
            Nie mam talentu do opisywania piwa, ale o tym i tak nie dało by się wiele napisać - ot, kolejny, niczym się nie wyróżniający jasny piwny napój. Nawet niektóre koncerniaki mają w sobie to coś, a Carpatia? Wypiłem ją przed godzinką i nie zapadła mi w pamięć absolutnie niczym... Jak napisał mój poprzednik - spróbowałem i już nie wrócę, gdyż nie odnajduje w niej ani żadnej nowości ani wybitności w swej klasie.

            Comment

            • ajos
              Member
              • 09-2004
              • 91

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, jakby lekko blade. [3]
              Piana: Mocna, gęsta, dość długo sie trzyma. [4]
              Zapach: Bardzo słaby, głównie czuć "metaliczność", chmiel słabiutki, ogólne wrażenie wodnistości. [2.5]
              Smak: Bez rewelacji. Wyraźnie czuć goryczkę, posmak słodowy w tle plus posmaki metaliczne. [3]
              Wysycenie: Za słabe. [2.5]
              Opakowanie: Butelka. Etykieta głównie czerwona ze złotymi elementami, zero oryginalności. [3]
              Uwagi: W sumie mocno "średnioprzeciętne" piwo, ot tak do wypicia ale z całą pewnością nie do częstych powrotów.

              Moja ocena: [2.9]

              Comment

              • Qbasmuggy
                Member
                • 06-2005
                • 82

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny głeboki kolor bursztynu. Najlepszy "składnik" tego piwa [5]
                Piana: Utrzymuje sie dosyć długo, wys ok 1 cm. Nie jest źle [4.5]
                Zapach: Baaardzo nijaki, gdzieś tam przebijają się nutki owocowe, ale bardzo nieśmiało. [2]
                Smak: Troszkę ciężkawy, trudno go opisać, bo też taki nijaki, goryczka całkiem, całkiem; czuć chmiel [3.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, wystarcza do utrzymania pianki do końca [4.5]
                Opakowanie: Czerwona kolorystyka, przyciąga wzrok (chociaż wg mnie troszeczkę zalatuje plagiatem, ale moge się mylić ), Wyraźnie widoczny napis "Export" [4.5]
                Uwagi: Podsumoowując: jest to przeciętne piwo, wg mnie jak na VP, to nawet dobre. Mozliwe, że jeszcze kiedys po nie sięgne, ale nie obiecuje
                ps. kupione w Tesco/kraków/ w cenie 1.69 zł. za butlę

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • piotrsh
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 435

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemna słomka [3.5]
                  Piana: Gruboziarnista dość szybko znika [3]
                  Zapach: przyjemny chmielowy - moim zdaniem tylko o zapachu w tym piwie da się powiedzieć jakieś naprawdę dobre słowo [4]
                  Smak: Czym dłużej sie je pije tym smakuje gożej-pojawiają się jakieś dziwne smakowe nuty, których nie potrafę opisać, wybitnie mi niesmakowało [1.5]
                  Wysycenie: zadecydowanie za małe [1.5]
                  Opakowanie: nic specjalnego [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.675]
                  Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowy, klarowny, przyjemny dla oka [3.5]
                    Piana: gruboziarnista, dość szybko opadla pozostwiając bardzo cieńki kożuszek dziurawy [3]
                    Zapach: Bardzo trudno wyczuc jakikolwiek zapach [1.5]
                    Smak: Ni jaki chociaż moąna wyczuc trochę chmielu [2]
                    Wysycenie: Bardzo slabe, śladowe ilości pęcherzyków odrywajacych się od dna. [2]
                    Opakowanie: Etykieta ładna, są jakieś medale ale nie wiadomo gdzie zdobyte i kiedy, brak jakich kolwiek wiadomości o piwie poza składem i producentem [3]
                    Uwagi: Jak na piwo eksportowe to trochę słabo. I te medale GRAND PRIX BEER?

                    Moja ocena: [2.05]

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemna słomka wchodząca lekko w bursztyn. [2.5]
                      Piana: Biała, średnioziarnista. Stosunkowo ciężko było ją uzyskać przy nalewaniu jednak o dziwo utrzymywała się dość długo a później pozostaje w postaci półcentymetrowego dywanika. [3.5]
                      Zapach: Słaby, niezharmonizowany, chmielowo-słodowy z naciskiem na słód. [2]
                      Smak: Chmielowo-słodowy z wyczuwalnymi nutkami owocowymi, wodnisty. Goryczka prawie niewyczuwalna. [2]
                      Wysycenie: Drobne, ostre bąbelki. [3.5]
                      Opakowanie: Nic specjalnego ale też nie odstraszające – po prostu przeciętne. Minus za brak informacji o zawartości ekstraktu. Kapsel goły. [3]
                      Uwagi: Piwo bardzo przeciętne, zakupione z “kronikarskiego obowiązku”, raczej nie warte ponownego powtórzenia.

                      Moja ocena: [2.3]
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłocisty, co do klarowności mam wątpliwości [4]
                        Piana: biała,z początku obfita, szybko opada, pozostają na powierzchni tylko marne resztki [2]
                        Zapach: przefermentowanego słodu, ogólnie nie za specjalny [3.5]
                        Smak: ostre w smaku, szczypiące, poza tym czuć lekką goryczkę [2]
                        Wysycenie: zdecydowanie za duże [2]
                        Opakowanie: brązowa butelka,firmowy kapsel, ładna etykieta [5]
                        Uwagi: Mój boże, wersja eksportowa do USA i tak niski poziom do czegoś chyba zobowiązuje, będzie to jedna wielka klapa gdyzpiwo ledwie do zmęczenia, importer - Lech-pol-Ar, Clearwater, Floryda

                        Moja ocena: [2.775]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Dość ciemny, ciut ciemniejszy jak zazwyczaj przy takich parametrach. [4]
                          Piana: Biała jednorodna. Obfita, trzyma się długo dość. Opada do kożuszka, który trzyma się do końca zostawiając ślady na kuflu. [4]
                          Zapach: Ładny chmielowy aromat. Może troszkę słodowych nutek. Trochę za słaby. [3.5]
                          Smak: Lekko chmielowe z wyraźną goryczką. Po przełknięciu w ustach przyjemny gorzki posmak. Gdzieś w tle wyczuwalne nuty słodowe. Piwo lekkie ale nie wodniste. Rześkie w smaku. [3.5]
                          Wysycenie: Wysycenie delikatne, ale ładnie trzyma się do końca. [4]
                          Opakowanie: Bardzo starannie wykonane, w ładnej kolorystyce. Wzór graficzny ładny, taki klasyczny. Brak informacji o ekstrakcie. Kapsel goły (na pierwszych partiach był z nadrukiem). [4]
                          Uwagi: Lekkie piwo o wyraźnym gorzkim smaku. Smak ubogi, ale na gorące dni w sam raz, tylko dobrze schłodzić. Piłem na 2 dni przed końcem ważności i sądzę, że dzięki temu goryczkowość piwa wzrosła co mu zdecydowanie dobrze zrobiło. Bardzo miłe zaskoczenie.

                          Moja ocena: [3.625]
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Samoglow
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 606

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny, klarowny wprost idealny jak na takie piwo. [5]
                            Piana: Drobnopęcherzykowa, bialutka, rośnie dość wysoko, ale trochę za szybko opada. [3.5]
                            Zapach: Czuć trochę słodu, mocniej chmiel. Zapach średniointensywny. [4]
                            Smak: lekki, bardzo przyjemny, bez mocnego akcentu goryczy. Czuć nuty słodowe. Nie pozostawia niemiłych posmaków. Bardzo mnie mile zaskoczył! Świetny w tej klasie piw. [4.5]
                            Wysycenie: No jednak trochę za małe, szczególnie po dłuższej chwili. Bąbelki ledwo pracują. Nie jest to mocna strna tego piwa. [3]
                            Opakowanie: Dość proste, czytelne z estetyczną etykietą, kontrą i krawatką. Nie podano ekstraktu, więc ocena obniżona. [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎