Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Affligem, Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Affligem, Dubbel

    Kupione w Holandii chyba za trochę ponad 1E. Alk. 6.8%, but. 0.33 l.
    Brązowa barwa, potężna i trwała piana, nagazowanie bardzo mocne.
    Zapach owocowo-drożdżowy, leciutko podpalany.
    Smak słodowo-owocowy, wiśniowy, lekko winno-kwaskowy. Trochę brakuje mocniej podpalanego smaku charakterystycznego dla klasztornych dubli.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualne foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      barwa - brązowo-miodowa
      piana - kremowa, zbita, dość sztywna, trwała, oblepia szkło
      aroma - owoce, drożdże, lekki słód
      smak - owocowy kwasek, lekko słodowy. Jak na swoją kategorię chyba trochę mało wyrazisty. W swojej klasie piwo moim zdaniem przeciętne.
      Na terenie Czech zaczął go dystrybuować browar w Kruszowicach. Cena - ponad 30 kc w supermarketach.

      Comment

      • hasintus
        Senior
        • 07-2006
        • 850

        #4
        Zapach złożony, czekolada, rodzynki, suszone śliwki, następnie razowy chleb.
        Piana początkowo duża, opada do grubego dywanu, brązowa
        Barwa brązowa, mętna.
        W smaku dość lekkie owocowe, posmak lekko przypalonej skórki od chleba, przyjemnie musujące, na końcu lekko kwaskowo gorzkawe od palonych słodów. Gdzieś w głębi schowana nutka alkoholowa.
        Nie jest tak aksamitne i kremowe jak najlepsze piwa w tym stylu ale ogólnie to niezłe piwo.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Przyjemny dubbelek, bez fajerwerków.
          Nie jest medalowym przedstawicielem swojego stylu, ale na pewno znalazłby się wśród 3ch najlepszych piw dostępnych w Tesco w Brnie...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • GaryFisher
            Senior
            • 10-2009
            • 739

            #6
            Kolor: ciemny, mętny, pod światło wiśniowy [5]

            Piana: wysoka, beżowa, drobnoziarnista, na początku redukuje się dość szybko ale to co zostaje po redukcji jest trwałe, firanka zostaje do końca [4]

            Zapach: słodowo-owocowy z kwaskowo winnym aromatem i nutą drożdżową [4.5]

            Smak: słodowo owocowy (wiśnie, śliwki), chlebowość, trochę rodzynków, ciemny słód a po przełknięciu mocna palona gorycz, która pozostaje długo w posmaku; gdzieś na drugim planie lekka kwaskowość; wyczuwalny alkohol; ciekawe piwko mimo, że nie najlepsze w tym gatunku [4]

            Nasycenie: średnie, może być [4]

            Opakowanie: belgijska klasyka, co tu dużo pisać, wystarczy spojrzeć na zdjęcie [5]

            Uwagi: za pierwszym razem nie dane mi było spróbować, niosłem jedną flaszkę ponad 30km na piechotę (wracałem z ambasady z Hagi i kasy na bilet zabrakło) i niestety jakaś paskudna menda wzięła sobie ją z lodówki i wychlała (rozważałem nawet dodanie muchomora sromotnikowego do jedzenia tej mendy za to ale szybko mi przeszło)
            Zakupione w: Gall & Gall w Hadze, Holandia;
            Soundtrack: "Get a Grip" by Aerosmith
            Last edited by GaryFisher; 28-02-2011, 01:43.
            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Kolor - Jak na zdjęciu sibarha, jasny brąz, piwo mętne.
              Piana - Obfita, gęsta i trwała.
              Zapach - Średnio intensywny, słodowo-drożdżowy z lekkimi owocowymi nutami.
              Smak - Na początku najbardziej wybija się dość ostre połączenie nut palonych i kwasowości (kojarzącej się z wiśniami), po chwili smak uzupełnia słodowe tło, rodzynki i drożdże. Całość niezbyt treściwa, delikatnie da się wyczuć alkohol.
              Wyscenie - Dość wysokie, na początku przeszkadza.
              Opakowanie - Jak na zdjęciu.

              Kupione za 10zł w stołecznej "Joli".
              Jak na dubbla to średnie.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Kupione w Carrefourze za 6,99 zł.

                Pite 14 października 2012 r.

                Kolor: Piękna, ciemna, bardzo głęboka czerwień z dużymi pływającymi kawałkami drożdży.
                Piana: Gęsta, lekko "przybrudzona", trwała.
                Zapach: Bardzo silny. czuć alkohol, słodowość, dużo owoców, biszkopty. Trochę za dużo alkoholu jak na domniemany ekstrakt oraz odleżakowanie do końca daty przydatności do spożycia, ale i tak jest nieźle.
                Smak: Piwo dość gęste, solidnie słodowe, z wyraźnymi biszkoptami i sporą dozą owoców. Alkoholu mniej niż w zapachu, goryczka minimalna. Trochę za wysokie nagazowanie.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Latarnika.
                Uwagi: Jak na dubbla, to co najwyżej pooprawny.

                Comment

                • Koninck
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 180

                  #9
                  Zapach owoców, alkoholu, palonego słodu. Smak jest bardziej intensywny niż zapach, średnio nagazowane w sumie radość dla podniebienia, pychota
                  Attached Files
                  Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Bordowy, mętny.
                    Piana: Jasnobeżowa, obfita i gęsta, dosyć trwała. Długo utrzymuje się spory kożuch.
                    Zapach: Słodowość, karmel, suszone śliwki i trochę innych, ciemniejszych owoców.
                    Smak: Średnio treściwe. Słodowość, wyraźne suszone śliwki, lekka perfumowość i lekka przyprawowość. Goryczka średnio niska o minimalnym alkoholowym zabarwieniu.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Dobre.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Piana jest i tyle.
                      Wysycenie jest bardzo duże. Tu się zaskoczyłem.
                      Opakowanie jak na zdjęciu Konincka.
                      I teraz same zachwyty.
                      Piwo pięknie pachnie. Zapach jest intensywny, wyrazisty. Są biszkopty i owoce. Mnóstwo owoców, takie jak mango, śliwki węgierki i mirabelki, suszona morela i rodzynki.
                      W smaku to już sama ambrozja.
                      Jest goryczka, czego po zapachu się nie spodziewałem. Ta goryczka jest połączona z śliwką i wiśnią. Kolejny łyk i wiśnia dominuje a w zapachu tego nie było. Piwo jest też lekko kwaskowate, co powoduje jego wysoką pijalność.
                      Bardzo dobre piwo.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎