Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Ambrosius Strong (Kaufland)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Sulimar, Ambrosius Strong (Kaufland)

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor trochę ciemniejszy niż pilsowy, a więc jak najbardziej pasuje. [4]
    Piana: Piana dość wysoka, drobnoziarnista, trwała jak na piwo mocne. Opada do szczelnej kołderki. [3]
    Zapach: Zapach wyraźny, kwiatowy, lekko słodowy. Przypuszczam, że ta kwiatowość wywodzi się z cukru. [3.5]
    Smak: Smak dośc typowy dla piw mocnych z niewielkich browarów. Czuć moc, choć nie czuć chamskiego alkoholu. Tu też pojawiają się te kwiatowe nutki i ścierowata słodowość. W kategorii piw mocnych górna część dolnej półki. [3.5]
    Wysycenie: Nasycenie bardzo dobre, zwłaszcza jak na piwo mocne. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta koszmarna. Bez ładu i składu, groch z kapustą, kiepska kolorystyka. [2]
    Uwagi: Piwo otrzymane od Borysko - dzięki!
    Pite z pół roku temu, ale cierpliwie czekałem na dodanie możliwości oceny

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno złoty,piwko jest klarowne. [4]
      Piana: Z początku obfita,jednak po chwili opada do cieniuśkiego wianuszka na szkle i znika bezpowrotnie. [3]
      Zapach: Według mnie kwiatowy,niestety nie jest zbyt dobrze wyczuwalny. [3]
      Smak: W smaku lekko słodkawe,do tego dochodzi jakiś taki dziwny posmak,który jest mi ciężko zidentyfikować(coś kwaskowatego i metalicznego).Przy tej zawartości alkoholu powinno być "pełniejsze",a tu nie czuć tego za bardzo.Pije się je lekko,ale ten dziwny posmak. [3]
      Wysycenie: Pęcherzyki pracują do samego końca picia piwa,ale są jednak za leniwe jak na mój gust. [3.5]
      Opakowanie: Ot taka etykieta i krawatka ,która nie zapada w pamięci.Nie straszy,ale i nie przyciąga.Kapsel czarny. [3.5]
      Uwagi: W sumie bardzo przeciętne piwo,spróbowałem i na razie na tym poprzestanę.Aha produkowane dla sieci Kaufland.

      Moja ocena: [3.1]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Scriptus
        Senior
        • 04-2006
        • 189

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Wreszcie, po dwóch słabszych Ambrosiusach zobaczyłem kolorek piwa, bursztynowy, jak powinien być [4.5]
        Piana: Pianka słaba, po nalaniu na chwilkę sie zrobiła i szybko znikła [3.5]
        Zapach: Zapach typowo strongowy, lekko kwiatowy, chyba najmocniejsza strona tego piwa [4.5]
        Smak: Smak słodkawy, podobny do stronga, jednak moje pierwsze wrażenie- jakby syntetyczny, słodzony aspartamem, czy coś..... Niby wszystko w porządku, ale smakuje, jak podróbka. Nie, żebym miał zastrzeżenia, w końcu czego oczekiwać od taniego piwka marketowego, ale... [3.5]
        Wysycenie: Nasycenie CO2, OK, brak zastrzeżeń [4]
        Opakowanie: Etykietka, podobnie, jak na Ambrosiusie gold, ma swój charakter, typowo strongowy, komplet informacji, jak powinno być i też widać, że to jest piwo do wypicia pod sklepem ))) po co ja je wkładałem do lodówki ??? Przetestowałem to piwko w wersji butelkowej i puszkowej, butelka OK, z krawatką i kontrą, nie tak jak w Ambrosiusie Special, który mnie zniesmaczy [4.5]
        Uwagi: Cóż, Ambrosiusy nie porwałnie swoim smakiem.... nie wiem, czy ponownie kupię

        Moja ocena: [3.975]
        Nic lepszego od Brackiego :)

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo przyzwoity, klarowny, troszkę za jasny na ten procent [4.5]
          Piana: Sredniopęcherzykowa, dość wysoko rośnie, ale za szybko opada. Kolor biały. [3.5]
          Zapach: Chmielowo-słodowy. Średniointensywny całkiem przyjemny. Nie ma nieprzyjemnych naleciałości. [4]
          Smak: Czuć chmiel, słód troszkę schowany. Niestety alkohol trochę za mocno się odczuwa. Wydaje się, jakby piwo miało powyżej 8 % [4]
          Wysycenie: Nie za duże, ale dla mnie wystarczy. [4]
          Opakowanie: Nic ciekawego. Do tego brak składu, ekstraktu, za to jest kod kreskowy.... [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #6
            Chciałbym się dowiedzieć, czy nadal Ambrosiusa produkuje ten browar? Bo na puszce nie ma żadnej informacji na ten temat, a chciałbym ocenić
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Podaj kod kreskowy, to może coś z tego wyniknie.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                Chciałbym się dowiedzieć, czy nadal Ambrosiusa produkuje ten browar? Bo na puszce nie ma żadnej informacji na ten temat, a chciałbym ocenić
                Napisz ocenę na kartce

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Tydzień temu w Kauflandzie obejrzałem sobie butelkę z Ambrosiusem "zwykłym" (Jasne Pełne) - wyprodukowany przez Sulimar. Jak poczekasz do soboty, to sprawdzę jeszcze Stronga.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    z delikatnym opóźnieniem ale podaję kod kreskowy ze stronga : 5 900535 001884
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Lekko bursztynowe złoto. [4]
                      Piana: Nawet ładnie się spieniło, lekko kremowa i drobnopęcherzykowa, ale po 2 minutach zniknęła kompletnie. [3]
                      Zapach: Pierwsze wrażenie - przypomina szampan. Później lekko czuć słód i miodowe akcenty, ale raczej mało zachęcający. [2.5]
                      Smak: Rozwodniony z minimalnie wyczuwalną goryczą. Czuje posmak szampanopodobnej chemii i czuć alkohol. Trochę się przemęczyłem, żeby dopić do końca. [2]
                      Wysycenie: Na początku prawidłowe, później lekko wygazowane. [3.5]
                      Opakowanie: Marketowa etykieta w czarnej tonacji. Producent podany, kapsel golas. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.5]
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • borvaros
                        Junior
                        • 01-2011
                        • 8

                        #12
                        kolor faktycznie w porządku
                        piana też ok
                        tylko smak jakoś mnie nie przekonuje, wypiłem dla celów poznawczych, raczej nie będzie to moja ulubiona marka piwa

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6124

                          #13
                          Piszę w dziale Kaufland bo tam to świństwo kupiłem...

                          Ten słodki, wódczany smak i odór zapamiętam na długo... Harnaś L6 to przy tym syfie miód!
                          Szkoda słów... piana słaba, gaz słaby... gotowy "nurek" w puszce...

                          Chciałbym powiedzieć.... nigdy więcej i dotrzymać słowa...

                          A tak "to" wygląda... bo widzę że fotki nie ma...
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 21-01-2013, 15:57.

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Średni bursztyn klarowne. Mocny punkt! [5]
                            Piana: Ładna, gęsta, drobnopęcherzykowa, trochę oblepia szkło, ale niestety syczy i szybko się redukuje. [3.5]
                            Zapach: Wyczuwalny. Słodki i alkoholowy; lekko słodowy. [2]
                            Smak: No niestety, pod słabą pełnią słodową wychodzi alkohol, który pozostaje długo w finiszu niczym nie skryty.
                            Moim zdanie totalnie niewypijalne, no chyba, że cię dziewczyna rzuciła albo chomik ci zdechł... Ja dziś rady nie dam... [1.5]
                            Wysycenie: Na początku może być, pod koniec (znaczy przed wylaniem) brakuje. [2]
                            Opakowanie: Dyskontowa puszka, ale nie razi oczu. Wzruszyła mnie informacja o kaloriach, białku itp... W rumuńskich napisach podano nawet ekstrakt - 14,9. [3]
                            Uwagi: Seticzka samoudręczanie za grzech ateizmu cz 4.

                            Moja ocena: [2.15]
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #15
                              Seta zakończ umartwianie napij się herbaty!

                              Ciekawe co jeszcze wlejesz w siebie !?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎