Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Pilskie (Wokavit)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23796

    Kormoran, Pilskie (Wokavit)

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • zulu
    Senior
    • 04-2004
    • 299

    #2
    Przecierałem oczy ze zdumienia stojąc przy ladzie w Świecie Piwa i trzymając w ręku butelczyne z napisem: "... mieszkańcom ziemi pilskiej..". Po takiej dedykacji poczułem się osobiście wywołany i musiałem zakupić kilka butelek.

    Pierwsza rzecz, która mnie rozczarowała nie jest związana w żaden sposób ze smakiem piwa. Myślałem, że to może Czarnków wypuścił nowy produkt, albo Krajan z pobliskiego Nakła zaczął wreszcze sprzedawać się w Pile, a tu... Olsztyn. Smutne, że żaden pobliski browar nie chce zająć się tą piwną pustynią. A Kormoran ma plusa za to że przynajmniej próbuje. Koniec dygresji.

    A teraz piwo. Musze przyznać, że jest wyjątkowo niesforne i aż rwie się żeby uciec z butelki. Mocno gazowane i niestety po otwarciu część zawsze ląduje wszędzie tylko nie w kuflu. Spróbujcie sami
    Ma to też dobre stony: piana (koloru kremowego) długo nie opada i nawet przy końcówce utrzymuje się delikatna warstwa babelków. I przyznam, że to musowanie wcale mi nie przeszkadza.

    Jeśli chodzi o smak to jestem pozytywnie rozczarowany. Spodziewałem się piwnego eksperymentalnego babola a tutaj jest całkiem przyjemny, ledwo wyczuwalna goryczka z lekkim posmakiem sztucznego miodu. Co prawda naturalny jest smaczniejszy ale MIUT w piwie za 1,69 zł ???

    Co tam jeszcze zostało? Kolor i zapach. Jakbym sobie postawił dajmy na to jaśniutkiego Lecha i ciemną Warkę Strong, to tak między wstawiłbym Harnasia (tak żeby z wielkiej trójki nikogo nie pominąć). No to Pilskie stałoby kolorystycznie między Harnasiem a Warką tyle że bliżej tego pierwszego. Z której strony by nie patrzeć to wygląda i pachnie jak piwo.

    Oceny wystawiać mu nie będę i zostawie to bardziej rzeczowym forumowiczom, ale uważam że warto spróbować bo takiego współczynnika smak/cena ze świecą szukać. Chłopaki z Mazur się po prostu postarali - nie dziwota chcieli mieć mocne wejście na rynek. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i czy równie smaczne będą następne partie. Życze powodzenia i obawiam się jednak że całe przedsięwzięcie może skończyć się fiaskiem. W końcu tu w Pile mamy piwną pustynie. Ludzie piją prawie wyłącznie piwka z KP mniej z GŻ a biedne CO (a wzasadzie teraz C) zamyka stawkę. Żule barowi preferują Noteckie, a żule ławkowi okupują Biedronkę i Leader Price w poszukiwaniu piwa popełnionego przez Łódź, Rakszawę, Kielce itp.
    Przeciętny ziutek widząc butelkę starego typu i taką cenę odwróci się na pięcie i sięgnie po Dog in the fog, bo to teraz jest ponoć , a nieprzeciętnemu zabraknie te kilka groszy i walnie wzamian bączka z mocnym Eire. Jedyny plus to dedykacja na etykiecie odwołująca się do lokalnego patriotyzmu. No zobaczymy - może poskutkuje.

    Comment

    • zulu
      Senior
      • 04-2004
      • 299

      #3
      PS. Przepraszam wszystkie dziewczyny z Mazur za przemilczenie.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Po długim czasie zamieszczam moje wrażenia z degustacji Pilskiego.
        Zacznijmy od wyglądu
        Kolor - ładny złocisty, odpowiedni dla pilsa (4,0)
        Piana - na początku duża, niestety szybko się rdukuje, ale ślady pozostają na ściankach (3,5)
        Nasycenie CO2 - średniosłabe, jednak pomimo, że lubię mocniej nasycone piwa, to w tym przypadku nie odczuwałem braku gazu. (3,5)
        Zapach - słaby, w tle nuty alkoholowe (3,5)
        Smak - dobre lekkie piwo, goryczka niezbyt wyraźna, ale wystarczająca, całkiem treściwe - nie jest wodniste czego możnaby oczekiwać po tym przedziale cenowym. Jednym słowem dobre piwo (4,0)
        Opakowanie - etykieta uboga kolorystycznie, na górze herb wokavitu z sympatycznymi kaczorami, poniżej napis Pilskie, poniżej zaś ni z gruchy ni z pietruchy piramidy (!) Kapsel czarny, butelka co ciekawe ŻGB (nie wiem czy z premedytacją czy podmianka za Ambera, ale kupiłem tylko jedno, więc nie mogłem zweryfikować). Informacji o ekstrakcie brak, alkohol 5,7%
        Zakupione w monopolowym w Chodzieży za 1,49 zł.
        Attached Files
        Last edited by kopyr; 04-07-2005, 20:59.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • maki
          Senior
          • 07-2003
          • 186

          #5
          Nawidocznej BK pakuje to piwo w butelki jak popadnie - poniżej mój ezgemplarz - butelka CO. Być moze to do jakiej butelki lane jest Pilskie zależy od zamawiącego czyli hurtowni Wokavit, kóra pewnie dostarcza puste flaszki.
          Attached Files

          Comment

          • k_k_s
            Senior
            • 02-2005
            • 193

            #6
            Czy piwo jest nadal rozlewane?

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎