Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Srebrny Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Fortuna, Srebrny Smok

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: kolor ładny" ciemnosłomkowy"lekko mętny" [4]
    Piana: słaba ,szybko znika prawie bez śladu [2.5]
    Zapach:słodowy jakby lekko kwaśny [3]
    Smak: wodnite lekko kwaśne, (12,7blg) nie wyczuwalna siła ekstraktu [2.5]
    Wysycenie: słabo nasycone nieliczne bąbelki uciekające ku górze [2.5]
    Opakowanie: kolory typowe dla piw mocnych dominuje czerń
    na etykieci inf, o ekstrakcie [4]
    Uwagi: kolejne mizerne piwko z fortuny chyba do niego nie powrócę

    Moja ocena: [2.825]
    Last edited by anteks; 17-06-2005, 10:54.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #3
      ot foto
      Attached Files
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Jak wypada porównanie Srebrnego Smoka do Full Extra?

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          #5
          fulla nie próbowałem a może
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemna słomka [4]
            Piana: bardzo słaba, szybko znika [3]
            Zapach: lekko chmielony, trochę rozmyty [3.5]
            Smak: zbyt rozwodniony - niby wszystko jest, ale mało zdecydowane [3.5]
            Wysycenie: w normie [3.5]
            Opakowanie: ciekawa etykieta ze smokiem, szkoda że nie ma kapsla [4.5]
            Uwagi: Piwko od makiego - póki co najsłabszy wyrób FORTUNY

            Moja ocena: [3.525]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: kolor jasno żółty, może nawet jasno złoty, klarowny [4]
              Piana: Ogromna śnieżno biała czapa. Mimo, że bąble dość duże i sprawiają wrażenia luźnej piany, czapa unosi się ponad szklankę. Opada jednak dośc szybko, za szybko. Pozostawia 0,5 cm warstwe kożuszka i osasza się na ściankach szklanki tworząc malownicze pierścienie. [4.5]
              Zapach: słodowy, z mocno przebijającym się zapachem kojarzącym się z polską wsią, nie potrafię zidentyfikować tego zapachu,... może wilgotnej słomy, ale zapach ten bardzo mi odpowiada [4.5]
              Smak: Na początku lekko wodniste, później pojawia się charakterystyczny słodowy smak i coś czego nie potrafię zidentyfikować i nazwać, charakterystyczne tylko dla tego piwa, ale bardzo mi odpowiada, jest to źrodło tego zapachu o którym pisałem powyżej. Na koniec pojawia się w ustach delikatna goryczka, długo pieszcząca język i podniebienie, goryczka powoduje delikatne odrętwienie języka i jak to określił mój przyjaciel "zwijanie języka do środka"- w pełni się z tym zgadzam. [5]
              Wysycenie: Jak dla mnie idealne [5]
              Opakowanie: Bardzo fajne, powiedziałbym, że baśniowe, a że akurat czytam "Ziemiomorze" trafia bezbłędnie w moje gusta, nawet zapomnę o niezbyt atrakcyjnym kapslu. [5]
              Uwagi: Może to tylko sugestia, albo tęsknota za czymś nowym, ale smak i zapach tego piwa nie pozwalają mi o nim zapomnieć. Jest to napewno piwo, które w ostatnim czasie zrobiło na mnie największe wrażenie (tylko Złoty Smok je przewyższa)!

              Moja ocena: [4.725]
              Poszukuję

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Niby zwykłe pilsowe złoto, ale jakoś tak ładnie wygląda. [4.5]
                Piana: Strasznie dużo gęstej piany, ciężko jest nalać całe piwo. Opada niezbyt szybko. [4.5]
                Zapach: Bardzo silny, przede wszystkim chmielowy. I rzeczywiście jest coś takiego jakby "wiejskiego", o czym pisał Bombadil13 Bardzo przyjemny, choć wolę bardziej słodowe. [4]
                Smak: Za to smak jest z początku mocno słodowy, potem pojawia się lekka nuta chmielowa i niewielka goryczka. Jak dla mnie zbyt mała, bo dzięki temu piwo nie ma charakteru. Niby dobre, ale nie ma w sobie tego "czegoś"... [4]
                Wysycenie: Generalnie dobre, choć niska goryczka sprawia, że wydaje się mniejsze. [4.5]
                Opakowanie: Może i smok na etykiecie jest ciut kiczowaty, ale smoki lubię, więc mam to gdzieś A sama etykieta prosta, czytelna, nieprzeładowana zbędnymi rzeczami, podaje zawartość alkoholu i ekstrakt. Ciekawostką jest fakt, że nie ponacinano daty ważności - jest ona na kapslu. [4.5]
                Uwagi: Piwo otrzymane od kota_z_cheshire. Bardzo dziękuję

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bez zarzutu - intensywnie złoty, idealnie klarowny [4.5]
                  Piana: drobnoziarnista, biała i gęsta, w porządku, choć mogłaby być bardziej trwała [4]
                  Zapach: wyrazisty i swojski [4]
                  Smak: bardzo smaczny pilsik, mógłby mieć ciut więcej goryczki, ale i tak jest super [4.5]
                  Wysycenie: bardzo dobre [4.5]
                  Opakowanie: etykieta może nieco razić infantylnością, ale jako "rodzina Smoków" z Fortuny całkiem mi się podoba [4]
                  Uwagi: zakupione na Pomorskiej 116 w Łodzi

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasno złote. Mogłoby być troszkę ciemniejsze. [4.5]
                    Piana: Bielutka i drobnoziarnista. Pozostawia do końca ładny dywanik. [4.5]
                    Zapach: Zapach słodowy. Niestety chmielu aromatycznego poskąpili ale troszkę go jednak czuć. [4]
                    Smak: Piwo słodowe z lekkim diacetylem i z zalegającą goryczką. Niestety po kilku łykach w ustach pozostaje słodycz. Nie mniej jednak uznaję smak za udany - bardziej na zimę jednak niz na lato. [4]
                    Wysycenie: Wyraźnie wyczuwalne w ustach. W szklance duże bąble, które szybko znikają do zera. Niezbyt wyważone. [3]
                    Opakowanie: Pomysłowa etykieta bez kontry ale z krawatką, typowa dla Fortuny. Grafika estetyczna ale niezbyt wyrafinowana. Budzi jednak pozywtywne odczucia. Wszystkiego dopełnia pasujący do reszty czarny kapsel. [4]
                    Uwagi: Piwo upolowane na XI giełdzie w Żywcu.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • antoś
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 213

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy,klarowny [4]
                      Piana: Drobna,trwała,zostawia na piwie ładny grzybek [4.5]
                      Zapach: Bardzo delikatny,słodowy [3]
                      Smak: Ścierkowo-gorzki-popłuczynowy,totalna porażka [1.5]
                      Wysycenie: Wyczuwalne do końca spożycia [3]
                      Opakowanie: Butla 0,5l,etykieta ze smokiem,który wygląda jakby opił się Fortuny [3.5]
                      Uwagi: W piwie najważniejszy jest smak,a tego w Srebrnym Smoku po prostu nie ma.

                      Moja ocena: [2.625]

                      Comment

                      • Kolesław
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1130

                        #12
                        Paskudztwo. Pije to piwo po raz pierwszy (jestem ze wschodu), ale nie jako pierwsze dzisiaj. Trzecie. Pijąc poruszam się z zachodu. No i to trzecie. Duży dyskomfort. Czyżby do piwa zamiast chmielu dodano spleśniały tynk z piwnicznej izby z odrobiną proszku ixi? Czy też po prostu spleśniały w piwnicznej izbie ekstrakt chmielowy z tymi wszystkimi dodatkami pochodzenia chemicznego, Ecoś tam. Etykietę ma złą, bo jak ktoś nie wie, jak internet jest mu obcy, to nie dowie się w jakiej okolicy się piwo warzy. Może o to chodzi? Czarno na czarnym kapslu dopiero da się wytropić. Z drugiej zaś strony etykieta jest idealna. Ten biedny smok, co łapkami za brzuszek się trzyma, oczka mruży, powstrzymuje się by pawia nie puścić.
                        Refleksja natury ogólnej: Kocham oryginalne piwa z lokalnuch browarów, jestem ich klientem. Ich produkty są często bardzo dobre. Na ogół wówczas, gdy pochodzą z terenów na zachód od Odry. W tym kraju małe browary warzą po prostu złe piwa (są wyjątki). To czuje przeciętny klient i nic dziwnego, że wybiera koncerniaki

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Nie oceniam ponieważ piwo jechało do mnie parę tygodni w Jacksonowym Focusowym bagażniku w średniej temperaturze 30st.C...
                          Mimo to piana trzyma się bardzo dobrze na 4-4,5, kolor przeciętny - ciemnej słomy 4, opakowanie ładne gdyby nie kapsel i brak kontry 4,5, wysycenie ok a nawet lepiej ok 4.
                          Smak i zapach chyba lekko skwaśniał, ale i tak za całość ode mnie:
                          4z małym minusikiem (ale może to przez ten bagażnik...)
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolorek bursztynowy,klarowne. [5]
                            Piana: Piękna,drobnoziarnista długo się utrzymała,pozostawiając dość gruby wianuszek.W barwie jasny krem. [4.5]
                            Zapach: Goryczkowy przebija się najbardziej,może gdzieś tam w dali kwiatowy [4]
                            Smak: Pełny,czuć ekstraktywność,wyczuwalna zdecydowana goryczka,zero koncernowej nijakości. [4]
                            Wysycenie: Bardzo przyzwoicie pracują,do samego końca widoczne [4]
                            Opakowanie: Dość specyficzna etykieta,krawatka,kontra,oryginal kapsel [4]
                            Uwagi: Bardzo dobre piwko,jestem naprawdę zaskoczony

                            Moja ocena: [4.1]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnozłoty [5]
                              Piana: wysoka i sztywna, można nawet postawić grzyba lejąc z góry, średnio trwała, cienka kołderka zostaje do końca [4]
                              Zapach: słaby, chmielowo-słodowy, trochę metaliczny, do tego jakiś taki przepalony, nieciekawy [2]
                              Smak: mocna goryczka, troszkę kwaskowaty, podobnie jak zapach lekko metaliczny, od 12.7% ekstraktu bym wymagał dużo większej treściwości, wypijalne ale nic ponadto [3]
                              Wysycenie: umiarkowane do sporego - jak trzeba [5]
                              Opakowanie: wszystkie informacje podane ale etykieta bohomazowata [3]
                              Uwagi: z łódzkiego Zofmaru; za jakiś czas trzeba powtórzyć - może się poprawi

                              Moja ocena: [2.95]
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎